Jump to content


Preprodavci vinila - podivljali ili ne?


ketklou

Recommended Posts

On 8/4/2022 at 11:23 AM, pompi said:

Quercus1 prihvatio reklamaciju, vratio novac, nudi cak i podmirenje troskova postarine! Ovaj gest zasluzuje pohvalu.

Da, treba i pohvaliti postene prodavce...

No, postavlja se retoricko pitanje:

Sta kada u oglasu decilirano stoji : ocena vizualna, omot 3, ploca 5. Omot na slici vidi se ostecen, slika ploce, onako, malo mutnjikavo i ne deluje alarmantno... Vidi se da je ocenjivao neko ko poznaje gradacije ako je vec ''priznao'' da je omot nedobar.. 

i onda dobijete plocu sa ociglednim sitnim ogrebotinama, prasnjavu - sve u svemu, nimalo ne lici na 5 (5 je valjda se zna, nova ili aj nek mu bude kao nova).

Da li se gombati s prodavcem i kamciti povrat novca ili prevarantu odmah zavariti negativnu?

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Spachek said:

Meni iskreno ne smeta ako je prasnjava samo da nije izorana, svakako je operem pre upotrebe

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 

Neki prodavci posteno kazu ploca je nova ali prasnjava. Onda znas sta te ceka. Ali ako kaze da je nova a posalje prasnjavu, to je onda precutana falinka posto pranje nove ploce ne peremo kao nove gace odmah po kupovini

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, ketklou said:

Neki prodavci posteno kazu ploca je nova ali prasnjava. Onda znas sta te ceka. Ali ako kaze da je nova a posalje prasnjavu, to je onda precutana falinka posto pranje nove ploce ne peremo kao nove gace odmah po kupovini

Trebalo bi, nove su najgore po iglu. Priznajem da ni sam to ne radim.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pametan covek slusa sta mu drugi kazu a budala, naravno, misli da je pametna i tera po svome.

Dakle, ispod relativno  postene ocene ploca

''Sve ploce izlozene na ovoj aukciji su veoma ocuvane. Vizuelna ocena je od 3 do 5 spolja, omoti su zasigurno vecinom u oceni 4 ili 5. Same ploce su u oceni 4 do 5, svakako vecinom u oceni 5. Ploce su uslikane vise puta kako bi imali bolji uvid u stanje istih. Moji stalni kupci znaju da ploce ne postavljam cesto, vec iskljucivo kad ih sakupim u kvalitetnom stanju.''

krije se ustvari uobicajeni preprodavac krsheva.

Sve u svemu dobio sam omot za 4- (istina, probijena rikna se videla na fotografiji) ali je sakrio da je i gore probijeno

a ploca je krchavac koji je jedva za 3+.

Sada ocekujem jos dve ploce sa Limunda koje ce verovatno biti isti zajeb, a posle toga svecano obecavam da kupujem SAMO NOVE PLOCE.

Jebes i Kupindo i Limundo i KP. Skroz sam em neprijatno iznenadjen em razocaran.

Na KP sam stavio sve svoje promasaje sa KP, Limunkupinda, da makar malo smanjim stetu. Mozda se nakupi za dve postene ploce :D image.png.c183d5805055d0321585221ae878a41f.png

 

Link to comment
Share on other sites

@ketklou jesi mu dao negativnu ocenu? napisao da loše ocenjuje/gradira ploče? jesi to uradio i za jedno izdanje koje sad izlistavaš na KP da "ublažiš štetu"?

 

Dosta se priča o lošem ocenjivanju ali kad se gledaju profili prodavaca to su sve same pozitivne ocene, eventualno jedna do dve u poslednjih X godina i to češće kod nekih koji "valjaju" sve što je aktualno da se "valja" (čitaj i nosače zvuka i umetnine i knjige i tehniku itd).

 

Ne znam kakvu politiku vode Kupindo/Limundo ili KP po pitanju toga tj koliko su fleksibilni na stalne ili "veće" prodavce pa vremenom uklonje takve komentare... u e-trgovini to je vrlo bitna stavka. Na Discogsu si praktično mrtav ako kreneš sa negativnim ili neutralnim ocenama u kojima se pominej misgrading...

 

Kod nas ispade i dobro i loše - sve pozitivno!

Link to comment
Share on other sites

@Koumbare nije mi obicaj da dajem negativne. Imam moju crnu listu... inace te nase ocene na Limundu  nista ne znace. Delotvornije je pogledati broj automatski dodeljenih ocena. Iza dosta tih automatski se ustvari krije nezadovoljstvo. Napisao sam mu u poruci da nije ispravno dao ocenu, verovatno sada sav potresen sedi na vr planine i bulji u mrak. :D 

Konkretno, za ovaj slucaj, sam sam sebi kriv - opis ploce je tipicno prevarantski , tj znaci sve i ne znaci nista. Losa strana price je sto ja kao iskusni magarac nasednem na to... :D

Ove dve ploce koje sam cekao su zaista ok, i opis i cena, ali ipak prestajem sa polovnjacima.

U samo tri slucaja nisam bio zadovoljan novim plocama. Dva puta Iron Maiden: Dance Of Death picture disc - zvucao ko stara ploca sa jakim sumom, 7th Son zvucao kao telefon. Narandzasta ploca Guns n Roses Apettite je bila uzasna - onaj ko se seca snimaka na OR WO kasetama moze da zamisli tu katastrofu od represa.

Ostalih dvestotinak novih ploca i represa meni ok. Cistunci bi tu verovatno nasli dosta digitalije al mojim usima pelcovanim ispred pojacala na bini to nije problem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...