Jump to content


Preprodavci vinila - podivljali ili ne?


ketklou

Recommended Posts

Upravo to sto si napisao, nedavno sam pricao sa sa likom koji je uradio izdanje jednog kultnog kraljevackog benda na vinilu.
Presovano naravno u Ceskoj, i pomenu mi da se recimo Adele stancovala u nenormalnim kolicinama.


Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Koliko je sigurno to da su Česi? Čuo sam i da su Englezi, tako da bez jasnih dokaza pitanje je i dalje otvoreno. Česi su imali velike pogone i ranije, ali možda su uvećali kapacitete upravo našim presama/strugovima.

Generalno imaju dosta felera, a nekad su perfektni.

Čitam da trenutno otvaraju pogon(e) u Americi.

Link to comment
Share on other sites

Ucestvovao sam do skromnih 2400 dinara, kad je bal nek je bal, USA or'ginal, tolko izadje sa shipingom, blablabla...

Plocu je izlicitirao izvesni Lightning, clan od juna 2022. godine, sa 0 ocena. Takmac mu je bio Srdjan dizajn sa fantasticnih 7 pozitivnih i 0 negativnih i jako retkim ucescem na aukcijama (zadnja u februaru).

Zasto imam utisak da tu nesto ne valja :D

image.png.cab36807f6affa67f137c6e61a88c80d.png

Link to comment
Share on other sites

Sa jedne strane kod svih većih prodavaca ima lažnog nuđenja, sa druge strane moj utisak je da je puno novih ljudi ušlo u svet ploča i pokušava da stvori kolekciju preko limundo aukcija. Al ovaj prodavac generalno veoma loše ocenjuje ploče i njegove fotke niske rezolucije što stavlja izuzetno nerviraju. Imao sam nekoliko reklamacija kod njega i na kraju sam jednostavno prestao da kupujem što zbog toga što zbog opšteg skoka cena, doduše uvek je bio korektan za sve reklamacije i rešio ih bez problema, ali me svakako smara da nešto što želim dobijem u neupotrebljivom stanju i moram da se cimam da rešavam, lakše je jednostavno ne kupovati ništa.

Link to comment
Share on other sites

Moje iskustvo kratkotrajnog korišćenja Limundo portala za aukcije u svrhu kupovanja ploča je da je gro prodavaca koji tu postavlja aukcije nepošten, gledaju da uvale sve i svašta, a masa aukcija je bilo dopingovano sa strane, sa podizanjem cena veštački.

Nije bolje ni na KP sada, pošto je Limundo definitivno umro, a osnovni problem prodavaca sa ovih prostora je što neznaju da ocene vinile kako treba ili, što je verovatnije, to namerno ne rade kako treba.

Evo, ja sam kolegi juče prodao maxi singl za 750 rsd i rekao mu da ako nije zadovoljan može da vrati o mom trošku. Siguran sam da se to neće desiti, jer sam vinil ocenio kako treba i nemam problem da mu to kažem.

Link to comment
Share on other sites

On 7/2/2022 at 11:53 AM, milos said:

haha ali REX i REDAK PRESSING zato što ga nema na discogsu, a ima 17 drugih varijanti znači to se štancalo ko ludo sa nekim minornim razlikama.

:klanjanje čovek je legenda nad legendama.... pritom i taj "redak pressing" je unet u Discogs u međuvremenu 😏

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ovo ne spada baš u divljanje, ali je oglas tipično nebulozan

Bez navoda o stanju ploče, groteskna napomena o retkosti ploče, termin zlatna ploča....

Možete li da zamislite deranje ruba ploče na ovim klamericama?

Pozitivno je to što za ovaj redak primerak traži svega 6 evra a ne 60 :D

 

image.thumb.png.a9e702ae059247064bcd13352e2e9c70.png 

image.thumb.png.da01812a4384fd7253e64ff51e142083.png

Link to comment
Share on other sites

@sondek

Kupujte samo od domacih prodavaca a ne od stranih prevaranata :D

Nasi oficijelni trgovci nikad nisu culi za uvoz na veliko itd.

Pre bi crkli neg snizili cenu za robu koja im 10 godina visi na KP ili Kupilimundima...

nista sladje neg sheeping (da SHEEPing, za ovce) zaracunati kao da ga peske nosis pod miskom iz Australije....

Link to comment
Share on other sites

mslm malo je reci da sam popi.deo... Ok, lepo od njih,rodjendanski popust 30% ,da je malo manja razlika verovatno bih i porucio. Iznervirao se tolikom razlikom u ceni i nisam dalje pretrazio da uzmem nesto drugo. Sto cela veka cekati da postanemo neki "deo sveta, evrope i sl.gluposti"... i čekićati nesto iz inostranstva kao da smo u 90-tim,  sankcijama... kakve smo q-rate srece i bićemo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...