Jump to content


Preprodavci vinila - podivljali ili ne?


ketklou

Recommended Posts

1 sat ranije, NShappy said:

Gde bi još mogla da se nađe?!? Negde bliže Novom Sadu?

А зашто не поручити од Југотона? Бар је имате локално - ја морам да наручујем од Хрватске директно.

Link to comment
Share on other sites

Jugoton ima na vinilu i Angel's Breath - nema slike omota ali nije ni vazno - to je ono sto je Milan Mladenovic zadnje radio, mislim da je i Suba ucestvovao.

Bilo je nekad samo kad cd i kaseta, kad se pojavilo.

Narucio sam to zajedno sa Josipom Lisac, zanima me kakav ce biti vinyl mada sam siguran da je to radjeno sa digitalnog formata.

 

Da li postoje neke informacije kad ce nastaviti reizdanja Haustor-a ?

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Krca44 said:

Da li postoje neke informacije kad ce nastaviti reizdanja Haustor-a ?

Treći Svijet izlazi krajem ovog meseca.

9 hours ago, NShappy said:

Zna li neko, 'oće li biti nekih reizdanje Azre na vinilu? 

Jedino ako se Džoni izmiri sa svima u Jugotonu/Croatia Recordsu a sa njima je svađi još od kad je napustio Jugoslaviju.

Ne verujem da će nešto biti reizdato u skorije vreme.

Link to comment
Share on other sites

Kao sto sam obecao, izvestaj za skupe Sabate.

Nabudzene cene kod nas su oko 4000.

Aukcija od 10 dinara je dostigla 3300 tako da to izgleda toliko i vredi...

Taman za neku novu plocu :D

Uzgred, posto mi je stiglo ''vertigo'' reizdanje - bio sam u prilici da ga uporedim sa ovim Jugodiskom. Barem za moje usi - repres je bolji, ali da ne gresimo dusu, Jugodisk ima svoj smek. I, uopste, Jugodisk se jako lepo pokazao na plocama Krisa Rie koje su skoro pa ravne nemackim izdanjima. I ovi Sabati su im svetla tacka u katalogu

image.thumb.png.c7ef00bd15db37e57ff86f7925b51a9e.png

Link to comment
Share on other sites

Imam jedno pitanje za vas, zašto pgp-ts nema reizdanja albuma na vinilu iz svoje kolekcije, naime kupio sam nedavno

album grupe drugi način na vinilu, koji je izdala scardona a originalno je izdao 1975. pgp-rts. Interesantno je da je na

omotu albuma kao i na ploči novi logo pgp-rts-a i piše po licenci pgp-rts.

 

IMG_20220621_125355.jpg

IMG_20220621_125408.jpg

IMG_20220621_125508.jpg

IMG_20220621_125534.jpg

Link to comment
Share on other sites

Da ipak odgovorimo coveku, posto je nov clan:

Nije nista neobicno ovo za Drugi nacin. Mnogim imaocima kopirajta ne pada na pamet, tj ne mogu ili nece, da reizdaju svoj materijal ali rado prodaju licencu nekome ko hoce da se bakce s necim. PGP/RTB nije ni onda pokazala pamet sto se tice tog albuma, pa se tako ponasa i danas. S obzirom da su rasprodali i unistili masine za vinile, ovo im je bio najbrzi i najisplativiji nacin.

Molio bih zauzvrat informaciju u topiku https://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/22224-kvalitet-pojedinih-vinil-izdanja/kako zvuci taj repres u odnosu na originalna izdanja ako ste bili u prilici da uporedite

Link to comment
Share on other sites

On 23.6.2022. at 10:52, ketklou said:

S obzirom da su rasprodali i unistili masine za vinile, ovo im je bio najbrzi i najisplativiji nacin.

I Juguton je rasprodao mašine, ali eno ih rade reizdanja. Više je do mindseta ljudi na funkciji.

Nego zna li se ko je pokupovao te mašine, Jugoton-ove, RTB-ove i druge, ako ih je bilo? Gde su danas? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...