Jump to content


Preprodavci vinila - podivljali ili ne?


ketklou

Recommended Posts

Ono kad si u prilici da sam sebi skocis u usta :D

Dakle, imam ovaj album, nov, otvoren ali jos u celofanu, pusten dva tri puta na dobrom gramofonu.

Trenutno mi je visak, nabavio sam Vertigo verziju, treba to prodati.

I kako sad odeleti da ne stavis cenu recimo 6-7000 dinara a da te ona olucarka sa HI FI foruma ne razapne...

Nemam pojma zasto je ova Rhino verzija tako skupa.  Ono jest, zvuci sjajno, ali ipak... 60 evra...

Mozda je bolje da taj album ipak zadrzim za sebe... 

image.thumb.png.d7046903d1a60f0fea0d72031c680c39.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Borrison (poznat po cenama) i BobbyDigital (nikad cuo) se krljaju oko najobicnijeg prvog Sabata. Jeste lep primerak, ali, brate, vredi li to tih para? image.png.e8f5a3a4fca223eb76cdf0cb15b3d262.png
image.thumb.png.32927e59dc9661eee8f04ed62b8bda50.png
Ja imam WB USA remaster ovog albuma na 2xLP kojeg sam kupio za pristojne pare, plus imam i Jugodisk licencu istog albuma, sasvim dovoljno.

Послато са SM-A725F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

image.thumb.png.3bf881e275d93855b1bf390e635e8da6.pngDokle ide ljudska pohlepa??? Neprecizno rezana najlon kesa - 50 dinara komad? Ilivam, 5000 dinara za 100 komada? Uporedite to sa 1200 puta boljim Analogisovim gacama koje kostaju 30 evra

Taj tip je i inace poznat kao ''mogu da trazim kolko hocu'', ali ovo sa ovim omotima (a i onim spoljnim) je cista psihijatrijska stvar za analizu. image.thumb.png.82a83d35c831aa4cd1402afd10193ba6.png

 

Link to comment
Share on other sites

Uz rizik da me ponovo neko nabode na ražanj, ali stvarno ne vidim potrebu da se čovek toliko potresa oko nebuloznih cena koje postavljaju pojedinci. Pogledaš i prođeš pored, pa ako ima ko da plati, neka plati.

Skoro sam gledao neke cene na discogs-u i upadne mi u oko da je par naslova Lane del Rey, vinili u ograničenoj seriji, otišlo sa cenom dobrano preko 100€, a ja ih kupio na Juno kad su izašli za relativno normalnih 20-ak funti (i to nije bilo pre 10 godina). Sada ih sigurno ne bih kupio za te pare, ali verovatno ima ko hoće.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, srdjan_cvetkovic said:

ali stvarno ne vidim potrebu da se čovek toliko potresa oko nebuloznih cena koje postavljaju pojedinci. Pogledaš i prođeš pored, pa ako ima ko da plati, neka plati.

Stvarno ne vidim potrebu da se čovek toliko potresa oko nečijeg potresanja oko nebuloznih cena koje postavljaju pojedinci. Pogledaš i prođeš pored, pa ako ima ko da se potresa, neka se potresa. :rolleyes::wave2

 

Link to comment
Share on other sites

Ako sam dobro razumeo, nekoliko vas ovde smatra  da je topik promasen, da je pokretac topika bezrazlozno osetljiv na preprodavce divljake, da je gubljenje vremena upirati prstom na lihvare, hohstaplere i budale, da je cista nebuloza malo caskati sa redovnim posetiocima limukupiprodajemda, da je...

Sad dolazi glavna dilema:

da li da se ukine ovaj topik i razgovor ugodni sa pametnim ljudima

ili da nekoliko persona iziritiranih topikom jednostvano prestanu ovde da zalaze?

Niste mi jasni momci. Meni savetujete da konstatujem i bez komentara prodjem pored necega, a sami niste u stanju da se uzdrzite od komentara ovde. 

Hajte vi lepo tamo u vase elitne boksove pa merite rucke i frekvencije, a nas zgubidane ostavite da se potresamo na kojestarije/

Ili nastavite da se igrate nadzorne kamere. Meni mindegy :D

 

 

.image.thumb.png.6e06b2f99590d5f353620f3f5e31d14a.png

Link to comment
Share on other sites

Kad otvoris temu treba da si svestan da ima i drugacijih misljenja. To sto neka budala trazi za plocu duplo vise ili sl.moze da te iznervira, moj stav je da ga ostavis da glumi budalu. Niti ti trebas da zatvaras temu, niti da imas problem ako neko iskaze svoj stav. Samo mi se ucinilo da se nepotrebno nerviras sad vec i oko najlon kesa. Nekom ce zatrebati 10kom,pa ce ih platiti i neverovatnih 500din je ga mrzi da ceka i trazi, nekom kome treba vise naci ce nacin i mesto gde se kupe jeftinije i kvalitetnije. U svakom slucaju ima covek pravo da trazi koliko ga volja, isto kao i sto je tvoje da ne kupis, ili izneses svoj stav o tome. Nije samo uredu ni da ljude kvalifikujes, a narocito ogranicavas pristup temi. Ovo je forum, pa se raspitaj sta je funkcija foruma ...mozda i da se cuju razlicita misljenja. Moje se konkretno ne razlikuje od tvog, samo drugacije reagujem...zaobidjem secikesu i ne opterecujem se. Sipam i gorivo po 205 dinara, tu vec nemam alternativu...Kod ploca imam... kupujem kod normalnih ljudi, dobijam popust, snalazim se preko interneta, gde lovim popuste kao i svi... 

Ako ti je mindeđ, i ponasaj je tako. Nema potrebe da saljes nekoga u "elitne boksove".

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, sondek said:

Kad otvoris temu treba da si svestan da ima i drugacijih misljenja. To sto neka budala trazi za plocu duplo vise ili sl.moze da te iznervira, moj stav je da ga ostavis da glumi budalu. Niti ti trebas da zatvaras temu, niti da imas problem ako neko iskaze svoj stav. Samo mi se ucinilo da se nepotrebno nerviras sad vec i oko najlon kesa. Nekom ce zatrebati 10kom,pa ce ih platiti i neverovatnih 500din je ga mrzi da ceka i trazi, nekom kome treba vise naci ce nacin i mesto gde se kupe jeftinije i kvalitetnije. U svakom slucaju ima covek pravo da trazi koliko ga volja, isto kao i sto je tvoje da ne kupis, ili izneses svoj stav o tome. Nije samo uredu ni da ljude kvalifikujes, a narocito ogranicavas pristup temi. Ovo je forum, pa se raspitaj sta je funkcija foruma ...mozda i da se cuju razlicita misljenja. Moje se konkretno ne razlikuje od tvog, samo drugacije reagujem...zaobidjem secikesu i ne opterecujem se. Sipam i gorivo po 205 dinara, tu vec nemam alternativu...Kod ploca imam... kupujem kod normalnih ljudi, dobijam popust, snalazim se preko interneta, gde lovim popuste kao i svi... 

Ako ti je mindeđ, i ponasaj je tako. Nema potrebe da saljes nekoga u "elitne boksove".

Ali, ja nemam nista protiv drugacijeg misljenja. Naprotiv, ako neko hoce da brani ovog sa kesama, slobodno. Ono, kao, skup transport, granulat, rat u Ukrajini... Okej.

Ali zasto mi stalno naticete na nos to sto vadim preprodavacke bisere i stavljam ovde? Ja time niti protestujem niti vodim rat protiv njih. Jednostavno, vise pravim rubriku slicnu sa ''Verovali ili ne''. Pa kome je zanimljivo, zanimljivo a kome nije, nek mu nije...

I onda vas dvojica, trojica: vidi dzangrizavog drkicu, nervira se nizasta i slicno sto i jeste neka vrsta kvalifikacije. A na kvalifikaciju se ide kvalifikacijom, bar tako kazu. Makar da bude egal... Daleko od toga da vam ogranicavam pristup temi. Samo sam kazao da ako vam se ne svidja, ne morate da dolazite. Ko sto ja ne volim Mekintoshe pa zaobidjem svaki topik s doticnim sokocalom. 

Sve sto si naveo za ponasanje na trzistu, naravno, to i ja radim. Nije mi samo jasno zasto imate utisak da se ja tu nesto zalim, borim za nekakvu pravdu, brkam trziste i ekonomiju i slicno. Cisto, samo konstatujem smesne, blesave i iritantne (ono kad oglasivac misli da se kopcamo na ledjima) oglase. 

Jeste, moze tip da trazi za kese kolko hoce.

Jeste, ne moramo da kupimo.

Ali stoji i da mozemo da ga apostrofiramo kao nesto neadekvatno i stetno. Bez pardona.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Cinjenica je i da na limundu tesko mozes kupiti plocu za normalne novce od dizaca cena i preprodavaca.
Jbg nameracis nesto da uzmes i obradujes sebe kad eto ti uvek dejan73, rex3x3 i jos par njih koji te drknu i nekad je plate i vise nego sto vredi samo da bi je kasnije okacio na kupindu po x3 nekoj ceni
Al jbg, trgovci, sta se tu moze...

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Album grupe Idoli, Odbrana i poslednji dani kao reizdanje Croatia Records izlazi 17. juna. To je zvanično najavljeno i na sajtu izdavača negde sredinom marta meseca...

Količina originalnih primeraka koji su se od marta do sad pojavili u prodaji je iznenađujuće velika. Naravno cene za album su ozbiljno prenaduvane. Poslednji pokušaji da se napravi "udarac" pre nego što reizdanje ugleda svetlost dana.

 

Link to comment
Share on other sites

E ovo je prava informacija, hvala.🤙

A evo jedna i od mene.

Ko voli Queen, isto 17.06. u prodaju izlazi specijalno izdanje od 6 vinila sa objedinjena 3 njihova best of izdanja:

https://www.amazon.fr/Platinum-Collection-Coffret-vinyles-couleur/dp/B09QXR5L8H/ref=mp_s_a_1_1?crid=1PVH9UVUWRBQP&keywords=queen+platinum+collection+vinyle&qid=1654678291&sprefix=queen+platinum+%2Caps%2C266&sr=8-1

Najjeftinije je upravo na francuskom amazonu, pa ko voli…

 

Link to comment
Share on other sites

On 8.6.2022. at 8:29, Koumbare said:

Album grupe Idoli, Odbrana i poslednji dani kao reizdanje Croatia Records izlazi 17. juna. To je zvanično najavljeno i na sajtu izdavača negde sredinom marta meseca...

Količina originalnih primeraka koji su se od marta do sad pojavili u prodaji je iznenađujuće velika. Naravno cene za album su ozbiljno prenaduvane. Poslednji pokušaji da se napravi "udarac" pre nego što reizdanje ugleda svetlost dana.

 

Interesuje me da li bi izlazak reizdanja trebalo da snizi cenu prvog izdanja tog albuma?

Link to comment
Share on other sites

Trebalo bi, ali za ovaj (i svaki drugi koji doživi reizdanje) vinil postoje 2 vrste kupaca:

- oni koji bi da imaju baš prvo izdanje i ne zanima ih ništa drugo

- oni koji bi da imaju vinil i nije im važno da to bude baš prvo izdanje

Izlazak reizdanja će svakako utiče na tržište, s obzirom da će jedan deo ljubitelja da kupi reizdanje i tako zadovolji potrebu da ima ovaj kultni vinil. Međutim, kad se slegne situacija i kad svi koji žele da imaju ovaj vinil pokupuju reizdanje, ostaju kolekcionari i "1st press must" ljubitelji, tako da će onda svako imati svoje kupce, tj. prodavce.

To kako će da ide cena neće samo zavisiti od izlaska reizdanja, ali cenim da sigurno neće biti napumpana, već će se spustiti na neku realnu.

Link to comment
Share on other sites

Uvek će postojati tržište za kolekcionare. Ko juri prvo izdanje taj juri prvo izdanje.

Isto važi i za knjige, stripove, itd, itd.

Ne znam da li se sećate one ebay aukcije na kojoj je prvi broj Supermena otišao za tri milona dolara.

Ne deluje mi da je na cenu uticalo to što sigurno postoji i reprint. :)

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, srdjan_cvetkovic said:

- oni koji bi da imaju baš prvo izdanje i ne zanima ih ništa drugo

- oni koji bi da imaju vinil i nije im važno da to bude baš prvo izdanje

И можда трећа група (која је до негде део обе ових изнад) која би да има издање са највишим звучним квалитетом без обзира на генезу истог.

Сећам се, пар месеци пре изласка Пакет Аранжмана, у Македонији су VG- копије достигли цену од 150+ евра. Мислим, дај. Највећи део тих копија на продају су пресвирени, малтене уништени. Али први прес.

И онда стиже реиздање у гејтфолду, далеко квалитетнији пресинг, буклет и тон више информација, и то за цену од ~22 евра.

Сада су локално "first press" копије <50 евра. А можда више и ниже од тога.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...