Jump to content


Preprodavci vinila - podivljali ili ne?


ketklou

Recommended Posts

Nije preprodavac vec radnja...

Dobijem na fb info kako imaju popust od 10%.Pomislih sjajno ...gde je popust tu je i neka prevarica ajd da vidim sta je... Samo jedan primer kakvim budalama nas smatraju. Novi Adele 5800din cena,  popustic od 10% i eto ga u vasoj polici za samo neverovatnih superpovoljnih 5200dindzi.

Pogledam taj album na Juno ...20funti. 

Kakvi džukci...sa popustom x2.

Link to comment
Share on other sites

Recimo da je razumljivo da preprodavci podivljaju.

Da li je razumljivo i da kupci poblesave_

RAZORS EDGE (istina Švaba i u dobrom stanju) za 40 evra???

Za te pare je pogao da nabavi nov repress sa kapom Brajena Džonsona, ako se ne varam :D

A da nije u pitanju nešto drugo? image.thumb.png.53d4efb8cb35a23fd0130456043821cb.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, sondek said:

Nije preprodavac vec radnja...

Dobijem na fb info kako imaju popust od 10%.Pomislih sjajno ...gde je popust tu je i neka prevarica ajd da vidim sta je... Samo jedan primer kakvim budalama nas smatraju. Novi Adele 5800din cena,  popustic od 10% i eto ga u vasoj polici za samo neverovatnih superpovoljnih 5200dindzi.

Pogledam taj album na Juno ...20funti. 

Kakvi džukci...sa popustom x2.

Ima takvih svuda. Eno jedan svaba na Discogsu daje za tricavih 220 evra. Ako se neko uhvati, uhvati.

 

Link to comment
Share on other sites

Svaka roba nađe svog kupca.

Poslednjih godinu dana sam uglavnom kupovao online od stranjskih prodavaca, nekad potkači carina, pa mi ispadne kao da sam kupio kod nas, nekad ne. Sve u svemu, em je veći izbor, em se uštedi.

Ko ne želi da čeka, kupi kod nas, ko želi da uštedi, sačeka malo. Plus, ovde uglavnom ne ocenjuju ploče kako treba, čak ni vizuelno, a realno je za vinil najbolja ocena na sluh, jer ništa ne vredi kupcu što je 4+ na izgled, ako šuška, krcka, preskače,…

Link to comment
Share on other sites

Prodaju se ploce nenormalno.Drugar koji je btw. izuzetno savestan prodavac koji nikad ne prodaje ploce preko 10eur bez preslusavanja i zivi od berze i ploca godinama mi kaze da se bukvalno sve zivo rasproda i da mu je velik problem nabavka ploca.Bas mi je pustio jednu krivu, ostavi takve za sebe jel ce ga napljuvati ljudi za krivu plocu od 20 eura. Jako su posecene berze i to od novih ljudi koji  nemaju vec formirane kolekcije kao mi "matorci" koje dopunjuju vec kupuju sve redom.Doprinose tome i prevelike cene novih ploca u prodavnicama.Ti klinci od 17-25g nemaju para ni za skupe ploce ni za skup gramofon, a zeljni su svega,muzike...otud dodatna potraznja za plocama pa prolazi svasta. Njima puckanje ne smeta ...a i oprema je skromnija pa manje smeta lose stanje, bitna im je muzika ...bilo je toga uostalom uvek,kupovali se krsevi i u nase vreme.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, srdjan_cvetkovic said:

Ko ne želi da čeka, kupi kod nas, ko želi da uštedi, sačeka malo. Plus, ovde uglavnom ne ocenjuju ploče kako treba, čak ni vizuelno, a realno je za vinil najbolja ocena na sluh, jer ništa ne vredi kupcu što je 4+ na izgled, ako šuška, krcka, preskače,…

Ako je ploča pravilno vizuelno ocenjena onda ona u 99% slučajeva neće imati nedostatke koje navodiš

Link to comment
Share on other sites

Svaka roba nađe svog kupca.
Poslednjih godinu dana sam uglavnom kupovao online od stranjskih prodavaca, nekad potkači carina, pa mi ispadne kao da sam kupio kod nas, nekad ne. Sve u svemu, em je veći izbor, em se uštedi.
Ko ne želi da čeka, kupi kod nas, ko želi da uštedi, sačeka malo. Plus, ovde uglavnom ne ocenjuju ploče kako treba, čak ni vizuelno, a realno je za vinil najbolja ocena na sluh, jer ništa ne vredi kupcu što je 4+ na izgled, ako šuška, krcka, preskače,…
Ocistis vakumom i garantovano ne pucketa, pricam iz licnog iskustva.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sve zavisi koliko je prljava, ali nekima ne pomaze ni dva ciscenja lepkom, koji zaista odradi dubinsko ciscenje. Po meni itekako ima smisla vec ako ploca nema sjaj dobro je ocistiti...puckanje moze da se smanji na vrlo podnosljivo. Ja godinama odlazem kupovinu masine za ciscenje koju mnogi ozbiljni audiofili predstave kao najbolji apgrejd gramofonskog sistema koji su napravili ikad.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Koumbare said:

Ako je ploča pravilno vizuelno ocenjena onda ona u 99% slučajeva neće imati nedostatke koje navodiš

Ne bih se složio.

Iz ličnog iskustva znam dosta primera gde nova ploča šuška i krcka, pa čak i preskače, a kad se pogleda pod uglom i na dobrom svetlu čista kao suza.

Kao i slučajeve da se vizuelnim pregledom može zaključiti da je ploča dosta slušana, a čuje se skoro kao da je nova.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...