Jump to content


Preprodavci vinila - podivljali ili ne?


ketklou

Recommended Posts

Ja i dalje ne vidim poentu onoga što @ketklou ovde postavlja.

Čovek je oglasio ploču za 4500. Da li je to skupo ili ne, neka odluči potencijalni kupac. Ko kupuje ploče sigurno će proveriti referentne sajtove koji prodaju vinile, jedan od njih je discogs. Ko konkretno želi da kupi ovaj vinil moraće da plati 35 evra i da čeka, sa mogućnošću da ga klepi carina i pdv u iznosu od nekih 32% na 35 evra. Dakle, realnost je da ovaj vinil ne može da se kupi za 25 evra, a to da li će neko da čeka za 5 evra razlike (pod uslovom da ne plati carinu i pdv) neka odluči sam kupac. Realnost je ovakva, kome se ne sviđa ne mora da kupuje vinile, ne vidim da može drugačije.

Link to comment
Share on other sites

Sta ocekujes, na tvoje permanentnee upadice. Posle postova, gde se skrece paznja, na alavost, nasih prodavaca. Pusti me tih tvojih fora, to je cena, pa ako ti se ne svidja, ne moras da kupis. Godinama vredjas intelegenciju clanova ovog foruma. Dosta je bilo. Pripazi kome pretis, da se ne bi spotakao o neki Cutek. 

Link to comment
Share on other sites

hajde, ne svadjajte se oko gluposti.

G. Cvetkovic je samo krenuo od pogresne teze da ovde ne moze da se nabavi ispod 35 evra.

Moze, ali tesko i dosta komplikovano. No, nije to pravo pitanje.

Anti shop je firma za uvoz ploca. 

Vinyl passion je belgijska firma za uvoz ploca 

I Vinyl passion i anti shop uzimaju ploce na veliko, placaju transport za stotine ploca a ne jednu po jednu koju nosi postar na biciklu, kiriju za lokal, struju, prodavca, carinu, taksu na ovo-ono...

Uz sve to, u izlogu Belgijanca, ploca je 25 evra a kod Antija 40.

Zasto?

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Spachek said:

Lepteyebo ovo jos ne videh, 'oce se biju onlajnemoji16.png

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 

Дешава се у афекту, брзи прсти на тастатури. 

26 minuta ranije, sondek said:

Cist bezobrazluk je da nove ploce kod nas budu skuplje nego kad je platis napolju punu maloprodajnu cenu na 1 kom,skup shipping,carinu i PDV...a uglavnom je tako. Za to u nasem narodu ima dobar izraz: Alavost.

баш тако

Link to comment
Share on other sites

Ploca i omot koji su za baciti a ne za prodaju, nije cak ni za poklon.

Bukvalno, ako nesto i vredi to je najvise 1 evro.

Prodavac se upljuvo da opravda 5 evra koje trazi. Zar nije mogao da jednostavno napise

omot 2

ploca 2

pa ako nekom bas treba da mu popuni rupu u AC/DC koje bas i ne voli.

 

image.thumb.png.43d3dfc2c861f64ff966cb6009c21ff3.png

Link to comment
Share on other sites

On 15.1.2022. at 16:31, ketklou said:

Danas na Berzi, Fabrika, Ns...

nevidjena guzva. Jos nisam doziveo da stojite u redu da biste prelistavali ploce..

Cene nesto umerenije. Nove ploce jos uvek preterane 3000 do 4000 a ima i ihahaaaj koji su posebna prica.

prosecne ploce relativno pristupacne.

Sve u svemu, stanje postaje bolje prisnije i prijateljski nastrojeno.

Japanci, iznenadjenje, uglavnom oko 20 evra sto i nije strasno.

Ako je jos neko bio u FabriKi, nek nam napise utiske.

Ja se baš i nisam nešto naročito proveo... Da ne bih otišao kući praznih ruku, kupio sam novog Kleptona. A to i nije neka berza ako se kupuje nova ploča, bar meni nije. Jedina dobra stvar u svemu tome je što me je vratila u detinjstvo, kad sam kao dvanaestogodišnjak dolazio nedeljom sa berze sa pločama Slowhand, Backless, Cream live... I evo, skoro 50 godina kasnije opet se vraćam sa berze sa Kleptonovom pločom.

Jeste, ima puno ljudi i atmosfera je dobra. Ali ponuda ploča je samo naizgled velika. Tu je Borko, Gordan, onaj što prodaje japanska i piratska izdanja i još dva tipa koji dolaze na berzu oduvek, ne znam kako se zovu. Kod njih vredi gledati ploče, a možete ih i kupiti. I znate šta ste kupili. Svi ovi novi valjaju kršine. Uhvatim se za ploču, obradujem se što sam je našao, ali ta radost traje samo dok je ne izvadim iz omota. Kao da ih je neko namerno uništavao, tako izgledaju. Msm, to ni nije ploča. To nema nikakvu vrednost, ne služi ničemu, osim možda kao podloga za izradu zidnog časovnika. Ali cene su regularne, klinci to kupuju (kontam, važno im je da imaju ploču, muziku mogu slušati i na youtube) i sve se odvija najnormalnije...

Ja uvek nešto kupim, makar i novo, samo da se ne vratim praznih ruku kad već idem. Ali sve mi se čini da ni taj dan nije daleko.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, ketklou said:

I Vinyl passion i anti shop uzimaju ploce na veliko, placaju transport za stotine ploca a ne jednu po jednu koju nosi postar na biciklu, kiriju za lokal, struju, prodavca, carinu, taksu na ovo-ono...

Uz sve to, u izlogu Belgijanca, ploca je 25 evra a kod Antija 40.

Zasto?

Zašto je DHL paket 14.99 EUR do 20kg (pa koliko god ploča stane) iz Nemačke za Grčku toliko a ja iz Srbije nemam ni tu opciju nego mi je 20+EUR za LP?

Srbija je jedna rupa na Evropskom kontitnentu i prosto kao da smo neko ostrvo po sred okeana. Tako nas gledaju cenovno što se tiče transporta. 

Za nas su neke druge cene... verovatno nismo deo nekih "saveza", "unija", "partnerstva" koje važe među članicama EU i šengen zone. Plus imamo carinu na uvoz takve robe, a oni nemaju.

E, tek posle ova dva troška dolazi naš preduzetnički duh, plus tržište, plus kupovna moć... 

Sve u svemu ovo smo već davno apsolvirali. ;)

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ketklou said:

Ploca i omot koji su za baciti a ne za prodaju, nije cak ni za poklon.

Bukvalno, ako nesto i vredi to je najvise 1 evro.

Prodavac se upljuvo da opravda 5 evra koje trazi. Zar nije mogao da jednostavno napise

omot 2

ploca 2

pa ako nekom bas treba da mu popuni rupu u AC/DC koje bas i ne voli.

 

image.thumb.png.43d3dfc2c861f64ff966cb6009c21ff3.png

Ovaj je legendaran! :D

Nekad mi dođe da kupim nešto od ovoga što oglašava samo da vidm ko je čovek.

Kod njega mi je omiljen "hype text" koji često stavlja na kraju oglasa... čudi me da ovde nije stavio

!!! PORED OPISANOG STANJA PLOČA JE ULTRA RETKOST I KOLEKCIONARSKI PRIMERAK !!!

Eto koliko nam je i kakvo nam je tržište vinila... počele da se vade i oglašavaju neispravne ploče... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...