Jump to content


Preprodavci vinila - podivljali ili ne?


ketklou

Recommended Posts

Zvezda u usponu!

Jos jedan (pre)prodavac sa zenskim imenom,

jos jedan koji kropuje slike da se ne vide (ofucane?) ivice i kojem su jugotonci original.

Za sve ploce koristi ISTI opis i sve su mu za pet,

Sasvim uveren da, zato sto je BAKELIT, vredi 15 evra...

 

Not my cup of TEA :D

 

image.png.ebb5600ed9cda8d762e23a906ef0eb18.png

 

Link to comment
Share on other sites

Vidim da je potrebno malo objasnjenje za zenska imena preprodavaca.

U zadnjih godinu-dve, naprasno su se pojavile razne Sanje, Mire, Ane i Dragane kao prodavci ploca.

Indikativno za sve njih je da nemaju gramofon, ne razumeju se u ploce itd, a ocigledno je da sve znaju gde je Discogs

tako da postoji opravdana sumnja da se neki stari poznanici sa losim ocenama kriju ispod tih novih imena.

Link to comment
Share on other sites

Praktično je 90% KP-a prodaja ploča na "bućku". Pa ko se uhvati, uhvatio se.

Ima dosta i Peri, Miki, Žiki i Laza koji isto tako znaju gde je Discogs, slikaju samo prednju stranu ploče. U opisu oglasa ne stoji ništa ili stoji "Gramofonska ploča Ime izvođača - Ime albuma".

Drugi, opet, prekopiraju ceo Discogs sadžaj albuma ali ne stave ocenu, jer najverovatnije ne znaju ili neće u to da se upuštaju. U navećem broju slučajeva "ploča je ispravna" šta god to značilo ili "ploča ne preskače" pa ti izvoli - kupi.

Sve u svemu KP nije mesto za kupovinu ploča, barem za nekog ko ih dugo kupuje. Može po nekad da naleti nešto vredno razmatranja ili kupovine (nikad ništa lično kupio nisam) ali u ovoj poplavi koja traje to je vrlo retko.

KP treba posmatrati kao zabavu i mesto gde možeš jasno videti koliko je "vinil manija" uzela maha.

Link to comment
Share on other sites

Trenutno, na KP ima 20 000 ploca, ovakvih i onakvih. Zadnjih skoro godinu dana je prilicna oseka, isti naslovi se vrte mesecima. Cene su prenaduvane i niko nece da popusti.

Priznajem, i ja sam primoran da budem tu gde i svi turci... nekad sam prodavao plocu da kupim neku drugu, sad nema teorije. Trebalo bi da dam pet ploca po normalnoj ceni da bih za te pare dobio jedva zadovoljavajucu plocu.

Nekoliko trgovaca je kartelskim otkupom sa limunda digao cene ploca u nebesa i poistovetio ih sa cenama novih ploca.

Jos gore, namerno ignorisu plateznu moc jednog Berlinca i jednog Leskovcanina.

Ne mislim da to treba osudjivati ili bojkotovati ili statijaznam... Ekonomija je cudo i ima vremena da kaze svoje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ono kad se osecas ko milijarder koji leskari na jahti a konto mu raste sam od sebe....

Mic po mic - vrednost moje kolekcije se usestostrucila.

Ovu plocu sam pre samo tri godine u ovakvom stanju kupio za 500 dinara i jedva prodao cetvorku za 400.

Filosofsko pitanje za danas, kada ce vec jednom shvatiti da 5 znaci novo.

Dakle, ili je novo ili je korisceno (polovno).

image.thumb.png.a2eac13de251ae01744b5721698d5676.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...