Jump to content


Preprodavci vinila - podivljali ili ne?


ketklou

Recommended Posts

8 hours ago, srdjan_cvetkovic said:

...na koju ću temu da “dolazim” ostavite meni da sam prosudim.

Niti vas odgovaram da ovde dolazite niti vam, taman posla, ne dozvoljavam. Jednostavno sam zacudjen.

Znate sta vas ovde ceka, znate da je suprotno vasim stavovima i misljenju, znate da se postovi kose sa vasom logikom

i opet otvorite temu. :D

Ali, pravo da vam kazem, meni je drago da smo svi ovde. Bilo bi dosadno da svi isto mislimo, a sitne konfrontacije ipak cesto doprinesu da se razvije lepa zdrava diskusija.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, milos said:

svaka tebi čast što uzimaš japance ko lebac od joce, ubedljivo među najgorim preprodavcima po cenama, na primer japanac koji je na discogsu 5eur on prodaje za 35eur. Jeftinije uzeti iz japana sa sve poštarinom i potencijalnim PDVom/carinom nego kod njega, šta tu dalje pričati. I na ovoj temi sam kačio jedan dobar primer jocinih "japanaca"

20eur placam japance,preko 25 nisam nijedan platio,a i ne secam se da je i trazeno za nesto preko 25...Ajd nadji iz japana near mint japansko izdanje da te sa shippingom toliko izadje sa shippingom pdv carinom... iz japana toliko je sada samo shipping,prosla vremena povoljnog shippinga. Btw.ne uzimam svakako bilo sta ni od njega ni od Borka i drugih... jer ima dosta toga sto ne racunam u kvalitetan jazz,vec strogo selektivno.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, srdjan_cvetkovic said:

Jako nekorektan komentar.

Čovek je lepo opisao vinil u oglasu, ne vidim šta je sad ovde problem.

Vama je zaista normalno da prodavac za takvu plocu trazi 25 evra?

Pogledajte omot, ja bih rekao da ima selotejpa i uopste izgled mi je jako sumnjiv.

Najtisi delovi bas u Boemskoj rapsodiji (A1) a zna se da tamo sitna kisa ne da smeta nego para usi....

Vi biste dali te pare za tu plocu koja cak nije ni retka ni neobicna?

Inace , u Nemackoj ta ploca kao dupli album kosta 24 evra.

Ja ipak mislim da taj oglas spada u podivljalost da ne kazem APP bezobrazluk.

 

ps

imam utisak da je vas post ipak samo kontriranje radi kontriranja :D

 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, srdjan_cvetkovic said:

Pa Bože dragi, ne biju da se kupi. Čovek je lepo opisao, pa ko hoće neka kupi (ja ne bih).

A poređenje ovdašnjih i nemačkih cena je potpuno besmisleno.

eto, Sondek lepo objasnio.

Nije besmisleno ako veseljak na polovni krs nakalemi berlinsku kiriju, gas, struju, poreze i pdv i jos shiping ko da ga je na rukama nosio 2000 km a kupio ga u Nusicevoj ulici

 

Link to comment
Share on other sites

On 2.11.2021. at 0:47, sondek said:

Ajd nadji iz japana near mint japansko izdanje da te sa shippingom toliko izadje sa shippingom pdv carinom

kupujem dosta direktno iz Japana, što preko discogsa što direktno od japanskih radnji gde to može ili preko posrednika gde to ne može. Neću nikada kupiti 1 album i samo tako poslati jer se to naravno ne isplati, nego ću natovariti što više u paket da bi imalo smisla, dakle Japan Post Small Packet do 2kg sa praćenjem košta oko 25eur do nas, u njega možeš 4-5 LPa da natovariš što mu dođe shipping od 5-6eur po komadu. Držiš paket ispod 50eur i prođe bez ikakve naplate ili u najgorem slučaju platiš PDV, i izađe te sve daleko jeftinije po komadu nego da kupuješ kod naših derača kože, a još kupovinom direktno iz Japana i zaobilaženje discogsa mogu da se nađu dosta niže cene u samom startu. Naravno potrebno je vreme i strpljenje i kopanje po sajtovima i japanskim aukcijama sa gugl prevodiocem.

Link to comment
Share on other sites

4-5 ploca sa shippingom near mint jazz japanaca da stane u 50eur budi realan, malo teze. Ako uspevas svaka cast, podeli sa kolegama 👍 

Da se razumemo, ne branim ja nicije cene i meni je kao kupcu naravno uvek skupo, samo uvazavam da se vecina ploca ipak uvozi i da ploce poskupljuju svugde pa sam na 20eur na japancu navikao.Naravno da se kupuje sarenolik izbor.Da se shipping vrati u normalu kao pre recimo 2g nebi me berza videla...mslm bi, ali samo po normalnim cenama.

 

Link to comment
Share on other sites

Pre dve nedelje, na pijaci, gledam ploce na tezgi. Trazim samo odredjene ploce (klasika, Oistrakh, B. Janis, ...). Kod tog lika kupujem za 100 dindzerosa, omoti znaju da budu prljavi, ali ploce budu near mintulja. 
Tik do mene se pojavljuje tip (60+) i unosi se dok listam ploce... Nije prvi put da se desi, imao sam i onih koji uskoce, pa preko mene listaju. Kazem mu da cu da se pomerim ako ce da pregleda ploce, a on mi kaze ,,neka, neka, samo ti gledaj, ja cu posle tebe''. 
Hvala, rekoh. 
Nastavljam dalje... naletim na plocu koja se njemu svidja, pa mi kaze da je kupim, da je to ne znam kakav album, da je stanje super, da je top topova, itd. Na sekund se zainteresujem, izvucem plocu i vidim da je za ocenu 1-. Kazem mu, ovde ima sitnih ogrebotina koje ce da pucketaju, a na drugoj strani ima 4mm siroka i 2cm dugacka skoro pa dletom napravljena ogrebotina koja ce da izbaci iglu u momentu. 
Na sve to, on meni kaze ,,ma, kakvi, to je prasina samo, ne znas ti, ti si nov u ovome, pa odmahne glavom, kao da mi zbog mog amaterskog pristupa i sveopsteg neznanja o svemu i svacemu oprasta taj ispad'' ! 
Smejemo se zena i ja, platim ploce koje sam odabrao i put pod noge. Zakljucimo posle uz kaficu da je hteo da se dopadne prodavcu, uvalja jos koju plocu i za sebe namikari fin popust. 

DakleM, nisu samo prodavci podivljali, i mi smo. Narocito kad se vinil prodaje za smesnu lovu, a ima sta da se probere. 

Za rucak je bila teleca corbica, te kuvani kupus sa mesom. Zasladio sam sa grckom alvom. Sad ide kafica, pa ondaK kisela voda, pa TEK nakon toga cu malo da pruzim nogice napacene. 

zdravpo...

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, sondek said:

4-5 ploca sa shippingom near mint jazz japanaca da stane u 50eur budi realan, malo teze.

Pričam uopšteno nisam upoznat sa jazz-om, ali daj mi primer nekih jazz ploča pa ću da ti kažem za koliko se prodaju tamo. Takođe ima posrednika koji ti dozvoljavaju da uneseš šta god hoćeš na carinsku deklaraciju, tako da je ispod 50eur svakako izvodljivo ;)

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, sondek said:

Gledam yahoo auctions, što mu dođe njihov ebay i prava riznica ploča i to ne samo japanskih, ovaj album uglavnom ide od 1000-2000yen nisam gledao tačno koje izdanje jer ih ima više ali jesam video jedno baš ovo za 1800, ali ovo drugo RE iz 1980 ide za manje novca, većinom 1000-1500yen dakle aj da kažemo 1500 yen to je 11eur, +500 yen fees za posrednika +500-600yen shipping unutar japana od prodavca do posrednika to je još 8eur +5eur ship do nas pod pretpostavkom da napuniš paket sa 4-5 LPa koji se uklapaju, izađe ukupno 24eur naravno bez carine/PDV i pod pretpostavkom da napuniš ceo paket. Svakako izvodljivo uz malo strpljenja, truda i proračuna.

Ovaj Duke Ellington & John Coltrane vidim za 500-1500yen, dakle recimo 1000 to je 8eur + 8eur fees + 5eur ship dođe mu 21eur.

Sa ovim eto već imaš već 2 ploče za paket sa ukupnom vrenošću od 19eur, siguran sam da možeš naći još 2-3 jazza da uklopiš u 50eur, i ceo paket te izađe otprilike oko 100eur sa svim poštarinama i provizijama, i onda jedino ako ti naplate još i PDV kod nas.

E sad za neke ultra raritetne i skupe ploče ovo će teško važiti i to jedino da imaš puno sreće i naletiš na nešto po dobroj ceni što mi se i desilo nekoliko puta, ali ja jurim samo japansku muziku ne zanimaju me japanska izdanja strane muzike, ne mislim da je vredno dodatnog novca u poređenju sa lakše dostupnim i jeftinijim evropskim izdanjima.

Ako ne žeiš da se zezaš sa svim tim onda vidi šta ima mion records iz Berlina mada sam siguran da već znaš za njih, i tu često uzimam neka jeftinija i dostupnija izdanja koja mi se ne isplati uzimati iz Japana preko posrednika.

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, milos said:

Gledam yahoo auctions, što mu dođe njihov ebay i prava riznica ploča i to ne samo japanskih, ovaj album uglavnom ide od 1000-2000yen nisam gledao tačno koje izdanje jer ih ima više ali jesam video jedno baš ovo za 1800, ali ovo drugo RE iz 1980 ide za manje novca, većinom 1000-1500yen dakle aj da kažemo 1500 yen to je 11eur, +500 yen fees za posrednika +500-600yen shipping unutar japana od prodavca do posrednika to je još 8eur +5eur ship do nas pod pretpostavkom da napuniš paket sa 4-5 LPa koji se uklapaju, izađe ukupno 24eur naravno bez carine/PDV i pod pretpostavkom da napuniš ceo paket. Svakako izvodljivo uz malo strpljenja, truda i proračuna.

Ovaj Duke Ellington & John Coltrane vidim za 500-1500yen, dakle recimo 1000 to je 8eur + 8eur fees + 5eur ship dođe mu 21eur.

Sa ovim eto već imaš već 2 ploče za paket sa ukupnom vrenošću od 19eur, siguran sam da možeš naći još 2-3 jazza da uklopiš u 50eur, i ceo paket te izađe otprilike oko 100eur sa svim poštarinama i provizijama, i onda jedino ako ti naplate još i PDV kod nas.

E sad za neke ultra raritetne i skupe ploče ovo će teško važiti i to jedino da imaš puno sreće i naletiš na nešto po dobroj ceni što mi se i desilo nekoliko puta, ali ja jurim samo japansku muziku ne zanimaju me japanska izdanja strane muzike, ne mislim da je vredno dodatnog novca u poređenju sa lakše dostupnim i jeftinijim evropskim izdanjima.

Ako ne žeiš da se zezaš sa svim tim onda vidi šta ima mion records iz Berlina mada sam siguran da već znaš za njih, i tu često uzimam neka jeftinija i dostupnija izdanja koja mi se ne isplati uzimati iz Japana preko posrednika.

 

Zahvaljujem na trudu, cak i uz ovako povoljan shipping na vise ploca to dodje na cenu kojom i ovde nadjes plocu ili kupis novu sa Juno. Nisu svi prodavci bas odusevljeni da stave nizu vrednost i rizikuju, par puta sam vec odbijen na takav predlog.Shipping isto ulazi u sumu za carinjenje sto mi je tek posebna glupost. Sto se PDV na poslednjih 10 porudzbina ovde platio sam svaki put tako da to izadje i skuplje.

Enyway od pocetka da mi "svaka cast" sto platim near mint japanac 20eur dodjosmo do toga da to kosta toliko,pa i vise kad se poruci spolja. Kad nije u pitanju Jazz koji je i napolju skup mozda malo bolja racunica...kupovao sam dosta ploca sa dicogs i za 2-3eur.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, sondek said:

Enyway od pocetka da mi "svaka cast" sto platim near mint japanac 20eur dodjosmo do toga da to kosta toliko,pa i vise kad se poruci spolja.

Prava usporedba bi bila da se proveri koliko koštaju ti mint japanci koje si platio 20 eur u Srbiji, ne ovi naslovi koje nema taj prodavac gde kupuješ.  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...