Jump to content


Preprodavci vinila - podivljali ili ne?


ketklou

Recommended Posts

Pazite jednu zanimljivu situaciju koju sam primetio, jedan prodavac na Kupindu je prodavao ploču Slomljena stakla-Ljubav je kad... za 1500 din, što je najjače istovremeno su bili oglasi te iste ploče sa nižim cenama od 1500 din, posle je taj oglas nestao pošto je navodno ploča bila prodata da bi se ta ista ploča ponovo pojavila na oglasu kod tog istog prodavca za 3500 din. 😁, zaista strašno.

Link to comment
Share on other sites

Nema razloga za hejtom, cene su takve kakve su, kome se ne sviđa, ne mora da kupuje. Da li su realne ili nisu, na kraju će da odluči tržište. Ni meni se ne sviđa što su kod nas novi vinili kod regularnih distributera 30-50% skuplji nego napolju, ali ne kukam, nešto kupim ovde, nešto preko interneta, a nešto jednostavno preskočim.

Polovni će da budu sve skuplji i skuplji, pogotovo ako nema reizdanja, a muzika dobra i vinil nije imao veliki tiraž. Trenutno imam desetak vinila za koje bih verovatno mogao da dobijem 1K€, ali su mi draži oni nego novac, a znam da ću ako ih prodam posle teško moći da ih kupim u ovakvom stanju.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno, ja volim Zabranjeno Pušenje, nisam neki ekstremno velik fan ali ih volim, uglavnom toliko velike novce ne bih sigurno dao za njihovu ploču, inače dobio sam na poklon Dok čekaš sabah sa šejtanom od mog prijatelja iz Slavonije, ploče su kao nove, inače neke ploče, iako su na velikoj ceni, sa audiofilske strane ne zvuče dobro, npr. Haustor-Bolero je loše rezana ploča, i pored microline igle i savršeno podešene putanje igle sa protaktorom poslednje pesme distorziraju sa s=š efektom, to je pretežno problem kod Jugotonovih ploča, takođe Dok čekaš sabah sa šejtanom ima isti problem, Riblja Čorba-Muzičari koji piju, Električni Orgazam-Distorzija itd. dok npr. The Police prva strana izdanja sviraju isto od prve do poslednje pesme, bez ikakve distorzije i degradacije u zvuku.

Link to comment
Share on other sites

On 9/5/2021 at 11:41 AM, Mingus,Mingus said:

Zabranjeno pusenje ima veliku cenu.I ako je muzika cist plagijat a reci koketiraju sa narodnjacima pa i muzika.Znam da je stvar ukusa ili neukusa ali je cena preterana.

Mи овде говоримо о томе какве су цене, сад можемо и да укључимо и то да ли се нешто коме допада, али бојим се да не раширимо причу.

 Што се плоча тиче, много људи је побацало своје плоче. Или једноставно није купило плочу већ касету. А они који имају плоче, не желе да их продају.

 Зато су поједини наслови скупи.

 Тржиште одређује цену, а очигледно да људи воле Забрањено пушење, а ко има, не продаје му се, па је број слободних примерака све мањи и мањи.

Link to comment
Share on other sites

On 9/5/2021 at 12:02 PM, HMrules said:

Iskreno, ja volim Zabranjeno Pušenje, nisam neki ekstremno velik fan ali ih volim, uglavnom toliko velike novce ne bih sigurno dao za njihovu ploču.

 Шта су велики новци ? Данас када би неко понудио Мале приче о великој љубави за 100 евра, одмах би се продало. Пре две године људима је то било страшно скупо и нико није хтео да одвоји толико новца.

 Тако да је релативно шта је пуно новца за плоче. Све зависи ко пита :)

Дупле албуме је тешко наћи очуване, јер је једна страна или једна плоча боље очувана а друга слабије. Имао си невиђену срећу да нађеш Сабах у очуваном стању.

Link to comment
Share on other sites

Ok ukus ,ali za takvu vrstu muzike je dovoljan i cd a mozda i mp3 ili youtube.A sve sto ima imalo balkanskog melosa to je za ovo podnevlje odlicno.Na Nisvilu Gipsi King i Goran Bregovic,najvise publike.Cim u muzici i malo prepoznaju taj ritam odmah se skace....Ne volim ovaj istonjacki melos koji podseca na Tursku,Iran....

Link to comment
Share on other sites

On 5.9.2021. at 13:41, Mingus,Mingus said:

Zabranjeno pusenje ima veliku cenu.I ako je muzika cist plagijat a reci koketiraju sa narodnjacima pa i muzika.Znam da je stvar ukusa ili neukusa ali je cena preterana.

Šta znam, ja volim njihove stare albume, i poneku novu pesmu. Znaju da naprave odličnu pesmu, a onda je zajebu. Recimo sa pesmom Domovina i samim krajem pesme (grupa Behari, ako se dobro sećem). Dobra kombinacija za naše prostore je i Kupi nas Ali sa Sasjom. Od ove pevačice sam probao nešto malo da poslušam, ali mi se nije dalo, dopalo. Nije mi legla. Jeste preterivanje dati 100€ za gramofonsku ploču, mada ko ima da plati to je o.k. (bez obzira u kom je stanju ploča). Neko nema ni za zvučnike od 100€. Takav je život, takve su karte. 

Link to comment
Share on other sites

Kolega, ne znam u čemu je tvoj problem, ali prozivka ti je bezveze.

Pogledaj na discogs-u za koliko para se prodaju neki vinili, pa niko ne diže dreku. Eno ga DM - Violator Vinyl Box za 1000+€, više od 5x skuplje nego što se prodavao pre godinu dana. I? Ko hoće platiće, ko neće neka prođe pored izloga.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, srdjan_cvetkovic said:

Kolega, ne znam u čemu je tvoj problem, ali prozivka ti je bezveze.

Pogledaj na discogs-u za koliko para se prodaju neki vinili, pa niko ne diže dreku. Eno ga DM - Violator Vinyl Box za 1000+€, više od 5x skuplje nego što se prodavao pre godinu dana. I? Ko hoće platiće, ko neće neka prođe pored izloga.

Dragi kolega, a u cemu je vas problem? Ne svidja vam se ako neko ukaze na pilicarenje?

Niko ovde ne kuka za cene. Prodavcevo je da trazi, a kupcevo da uzme ili ostavi.

Ovde je rec o ruznom postupku, ciljanoj kupovini za preprodaju. Sto rece kolega iznad, tapkarenje, najodvratnija vrsta zarade.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, srdjan_cvetkovic said:

Ne, nego ne vidim poentu. Ko hoće da kupi nov vinil grupe Iron Maiden sigurno neće prvo da gleda i to traži na pijaci zvanoj Limundo/Kupindo, a ako ipak tamo traži da ovo kupi, pa onda neka i plati xtra porez na budale, sam je kriv.

Na zalost, pogledace, posto je i Maskom po isteku preordera lupio lepu cenu od 8000 :D

Na kraju ispade da je tapkaros ustvari milostiv prema hevimetalcima koji, kao sto je opste poznato, ne znaju sta ce s parama. 

Sto rece Sir Oliver, dranje ovce nije moralno ali je u biti vrlo korisno.

To je poenta.

image.png.264ee0a56d2fec6b2dac66685dd39ac7.png

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, ketklou said:

Na zalost, pogledace, posto je i Maskom po isteku preordera lupio lepu cenu od 8000 :D

Na kraju ispade da je tapkaros ustvari milostiv prema hevimetalcima koji, kao sto je opste poznato, ne znaju sta ce s parama. 

Sto rece Sir Oliver, dranje ovce nije moralno ali je u biti vrlo korisno.

To je poenta.

image.png.264ee0a56d2fec6b2dac66685dd39ac7.png

Pa ti poruči preko Amazona, Discogs-a, Juno-a, HHV-a,...

Uopšte mi nije jasno čemu ovo kukanje, svako stavi cenu za koju smatra da nešto može da proda, ti to kupiš ili zaobiđeš i nađeš na nekom drugom mestu, ako ima na drugom mestu.

Na Amazonu je 68,20 GBP, free shipping, što je oko 80 EUR.

Na Discogs-u je oko 75 EUR sa shippingom.

Na Juno-u je oko 50 EUR sa shippingom, ali su u pitanju regularni crni vinili.

Na HHV-u je oko 75 EUR sa shippingom.

Eto, našao sam ti na 4 mesta, a ovo je cena bez carine i PDV-a koji ćeš sada da popiješ na keca, pošto carina radi 24h i sve živo carini.

Nisam ovo stavio da bih branio bilo koga, već da sagledate kakvo je realno stanje ponude ovog vinila u svetu, jer tek na osnovu toga može da se komentariše cena kod nas. Ispada da ovih 8K i nije skupo, jer ako se poruči online može da bude samo skuplje.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...