Jump to content


Preprodavci vinila - podivljali ili ne?


ketklou

Recommended Posts

SPECIAL ZA Aleksandar75

Totalni novajlija, nema nijednu ocenu. Cuo je da ploce mogu da se prodaju za dobre pare, a zna i da su tamo neki Pinak Flojad vrlo cenjeni. Znaci, moze za tri iljade, nis ne kosta da se proba.... Jeste da ploca malo krcka, ali ne preskace (ustvari ne znam al ko sad da to proverava) i... Ma, omot malo ofucan, pa sta bi oni teli za plocu staru 80 godina...  Tri iljade, otici ce , garant. image.png.e77d806376f3b57b93f7ad95dd7b0d39.png

Link to comment
Share on other sites

Nazdravio sam prethodnom komentaru u znak saglasnosti i pozitive ali.. slicica nazdravljanja je obrisana. Pretpostavljam da nije po pravilu foruma ili je u pitanju nesto drugo. Nema veze. Evo, da vas i ja kao preprodavac vinila sve pozdravim a posle jucerasnje berze ploca u Soko Banji, verovatno me i ostale "kolege" smatraju podosta podivljalim! 

U nekoj od prethodnih objava bilo je kritike i to bas na ocenu stanja omota, dal' je the wall bio u pitanju.. nije ni bitno. Ono malo koliko sam mogao da preko postavljene fotografije vidim sam omot  i kritika da takav omot ne moze da bude VG me je nagnalo da podelim svoje iskustvo i misljenje sa vama.

Sve sto sam mogao da vidim je neko zutilo i fleke, cini mi se. 

Pod pretpostavkom da se radi samo o toj anomaliji smatram da taj omot moze biti VG. Svetski prodavci uglavnom posmatraju i dobre strane pa ako omot ima jednu anomaliju a sve drugo je ok, omot moze biti VG. Naravno, ta anomalija ne sme da vredi za dve. Meni se cesto desava da omot sa naznakom probijanja po donjem obodu u duzini oko 5 cm, a ostalo bude sve u redu, ocene cak i kao VG+. 

Smatram da omot sa jednom takvom anomalijom moze biti VG.

:cheers

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Manje više što nudi ofucanu i izguljenu kršinu od omota,

(sigurno ni ploča nije bolja)

lik zaslužuje nagradu za bahati bezobrazluk godine.

Kao, ''za ove bedne novce'' (9 evra), neće da presluša ploču.

Ako ništa drugo, bar je javno izbacio nas cepidlake iz dućana.

image.thumb.png.68e35c0d06e027069f840ed09f044302.png

Link to comment
Share on other sites

A sto bi rekao Google prevodilac

Kako pokazuju podaci Bundesverband Musikindustrie (BVMI) i GfK Entertainment, prodaja vinila popela se sa 3,4 na 4,2 miliona prodatih ploča prošle godine (+ 22 posto). To znači dvostruko više prodanih ploča u odnosu na 2015. i šest puta više nego u 2011. Pozitivan trend koji je trajao od 2007. nastavio se i vinil je sada ponovo treći najjači format na ukupnom tržištu muzičke prodaje sa prodajom učešće od 5,5 odsto. Prema BVMI -u i GfK -u, rock glazba u svim svojim oblicima ostaje posebno tražena: Gotovo tri četvrtine od 20 najpopularnijih ploča tekuće godine potječu iz ovog segmenta.
“Ko bi rekao da će se vinil održati kao nosilac zvuka u svojoj niši svih ovih decenija i da će CD i muzička kaseta opstati. Ovaj segment će se vjerovatno nastaviti pozitivno razvijati. Vinilna ploča nije izgubila svoj šarm ”, objašnjava dr. Sara Warneke, generalna direktorica gfu -a.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, HMrules said:

Na FB grupi Volim gramofonske ploče jedan član prodaje ploču Mi smo ovdje samo zbog para od Kud Idijota za 90€, prosto sam bio revoltiran da sam morao da komentarišem.

Screenshot_97.png

Valjda je i taj prodavac tu samo zbog para :D 

Cene su nenormalne skroz.

Cak i nove ploce koje se uvoze (citaj po fabrickoj ceni) 35/40 evra - bukvalno cena iz prodavnice plus postarina iz Argentine...

Ako ploca moze u prodavnici u Gracu da kosta 18 evra (znaci PDV, porez ovaj, porez onaj, struja voda)

odakle kod nas isti taj naslov 4300 dinara?

Besmisleno.

Link to comment
Share on other sites

Paul Weller Wild wood jedva docekah na vinilu opet, jer su first press izdanja preskupa, a novija se pre par godina rasprodala brzo ...5300din. Skontao sam kako formiraju cenu.Pronadju je najredovnije cene na netu,obracunaju skup shipping i na to dodaju taman onih 700-800 din na koje kad udari neizdrž zazmuris. Samo sve mi je teze da zmurim kad me neko kopca na ledja. I to u Amonite records koji nikad nisu preterivali ...Takva poslovna politika dranja koze s ledja do zadnjeg centa se kad tad odbije o glavu kao bumerang.

Eto pozivam ovom prilikom na bojkot kopcanja na leđa.Nismo bas toliki narkomani da nas prave budalama, sacekajmo online porudzbinu,pa makar i zbog "samo" par stotki.

Link to comment
Share on other sites

Paul Weller Wild wood jedva docekah na vinilu opet, jer su first press izdanja preskupa, a novija se pre par godina rasprodala brzo ...5300din. Skontao sam kako formiraju cenu.Pronadju je najredovnije cene na netu,obracunaju skup shipping i na to dodaju taman onih 700-800 din na koje kad udari neizdrž zazmuris. Samo sve mi je teze da zmurim kad me neko kopca na ledja. I to u Amonite records koji nikad nisu preterivali ...Takva poslovna politika dranja koze s ledja do zadnjeg centa se kad tad odbije o glavu kao bumerang.
Eto pozivam ovom prilikom na bojkot kopcanja na leđa.Nismo bas toliki narkomani da nas prave budalama, sacekajmo online porudzbinu,pa makar i zbog "samo" par stotki.

Naravno. Ja sam u bojkotu dosta dugo već. Otvoreno sam pitao uvoznike (Ammonite i Menart) koji zvanično nemaju svoju maloprodaju (radnju) zašto mi prodaju ploče po skoro identičnoj ceni kakva je po radnjama?

Blablabla… porez/carina/pdv. Prazna priča.
Uzimaju skoro identičnu maržu kao npr Delfi i ostala mesta gde im se prodaju vinili.

Još ti kao šalju kataloge da vidiš šta će da uvezu i da uradiš “pre-order”… malo šta je u njima ispod 30€

Neću da kupim pa sve i da je cena naručivanja od preko nekoliko evra skuplja (a često nije ili je ista).

Ovako se tešim da su moje ploče kupljene kojekude po inostranstvima
Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, sondek said:

Paul Weller Wild wood jedva docekah na vinilu opet, jer su first press izdanja preskupa, a novija se pre par godina rasprodala brzo ...5300din. Skontao sam kako formiraju cenu.Pronadju je najredovnije cene na netu,obracunaju skup shipping i na to dodaju taman onih 700-800 din na koje kad udari neizdrž zazmuris. Samo sve mi je teze da zmurim kad me neko kopca na ledja. I to u Amonite records koji nikad nisu preterivali ...Takva poslovna politika dranja koze s ledja do zadnjeg centa se kad tad odbije o glavu kao bumerang.

Eto pozivam ovom prilikom na bojkot kopcanja na leđa.Nismo bas toliki narkomani da nas prave budalama, sacekajmo online porudzbinu,pa makar i zbog "samo" par stotki.

Istina, otišle su cene kod nas gore odavno, bez realnog razloga, rekao bih. Ali, ovaj Paul Weller za 5300 je ipak OK, cena po Evropi mu je oko 40 eura.

U nekim drugim primerima sam viđao i razliku od 100%, kod najobičnijih izdanja.

Link to comment
Share on other sites

Uzmem da poručim dva vinila od mascoma, pa rekoh, aj da vidim koliko su napolju. Otvorim juno, stavim u korpu oba i vidim da je skoro u dinar ista cena, pri čemu je kod juna tu i transport od nekih 15€.

Na 37€ koliko kod juna koštaju oba vinila, razlika od 15€ je baš mnogo, ali kao da su u mascomu dobro odmerili sa cenama i stavili takve da kad preračunaš dođe na isto da li da se kupi ovde ili napolju, s tim što se ovde ne čeka. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...