Jump to content


Preprodavci vinila - podivljali ili ne?


ketklou

Recommended Posts

Ma nisu normalni sa novim plocama...dal misle da se kopcamo na leđa pa ne znamo za Juno i sl.mesta za kupovinu...mslm ok ako im je dosta da povremeno zeznu nekog klinca sa kroslijem,ili nekog za rodjendanski poklon na brzinu... ali nisam bas siguran da vecina vinilasa koji bi trebalo da su im redovne musterije ne zna da koristi prednosti online porucivanja.Samo napred...dok i poslednji od nas ne postane online kupac

Link to comment
Share on other sites

Juno je podigao cenu postarine, tako da sa tom cenom i plus porez koji uvek placam, mnogo puta cene na Kupindu budu nize ili iste.Ja imam telefone nekih prodavaca sa Kupinda i uvek ponudim nizu cenu i obicno prihvate.Od njih uglavnom i kupujem.

Recimo Chet Baker Crew je kod juna 12,12 a postarina 10,45 to je 22,57 a onda porez kod nas 400din a ja kupio na kupindu za 2300din a ontrazio 2500din.

 

https://www.juno.co.uk/products/chet-baker-crew-reissue/697256-01/

Subtotal
€12.12
 
Shipping (0.55Kg)
€10.45
 
GRAND TOTAL
€22.57
Link to comment
Share on other sites

Upravo sam obeležio 4 ploce u proseku su po 12evra to je 48e postarina je 20evra.Postarina je mnogo poskupela. A onda 20 % na osnovnu cenu i otvaranje posiljke. Mozda neko ne placa porez meni redovno naplacuju.od 20 posiljka dve su bile bez poreza. Jedna od Juna a druga Amazon. UK isla je DHL. Normalno ako je do 50e a vise ide i carina. 

Link to comment
Share on other sites

On 6/11/2021 at 2:04 PM, sondek said:

Ma nisu normalni sa novim plocama...dal misle da se kopcamo na leđa pa ne znamo za Juno i sl.mesta za kupovinu...mslm ok ako im je dosta da povremeno zeznu nekog klinca sa kroslijem,ili nekog za rodjendanski poklon na brzinu... ali nisam bas siguran da vecina vinilasa koji bi trebalo da su im redovne musterije ne zna da koristi prednosti online porucivanja.Samo napred...dok i poslednji od nas ne postane online kupac

Sa ovim se potpuno slažem. Pogotovu za nova izdanja.

Problem je što je tržište polovnih vinila za nas preko Discogsa dosta "komplikovano". Svakao je bolja i sigurnija kupovina barem što se ocenjivanja izdanja tiče (kod proverenih, mada velika većina prati standard). Polovna ploča preko Discogsa može da bude i svega par dolara/evra u VG+ ili boljem stanju ali onda to ubije cena poštarine.

Da ne pominjem carinu i da li će carina da carini polovnu robu, naplati porez...

Kod nas je to tek... vidim da ocenjuju stranu A, pa stranu B... šta je sledeće, da se ocenje pesma po pesma na svakoj strani?

Prve dve pesme na A strani sviraju za 4-, sledeća je baš loša 3, a posle je OK??? 

:D

Evo, jedan kaže "omoti dobri, ploče loše" i to je sve??? :blink:

Link to comment
Share on other sites

 

27 evra sa Postekspresom...  ...Beograd diskova krsina, koju ovde mozete naci na svakom cosku, odvratno rezana, istina cenjena u inostranstvu kao raritet za smejanje, omot glindzav, stampan losom bojom na losem papiru - ofuca se od pogleda a ne od stajanja...... 

Simpatican je ovaj cirkularni natpis za stanje ploce i retkost... 

Do pre godinu dana, ta ploca nije prelazila 10 evra posto nova inostrana kosta do 20... ali, kad se podivlja, onda se podivlja 

image.png.4d9172414e4e5234e22eed7566b02496.png

Link to comment
Share on other sites

Najobicniji repres, cak nije ni gatefold... Tetka plivala preko La Mansa i donela...

Na malo, u Evropi, prosecna cena je 14 evra sto ce reci da je tamo uracunat pdv i troskovi prodaje i prodajnog prostora... Na KupujemProdajem nista se ne placa.

 

image.png.254323fd81e5b0fc3d5db67f562eb3ca.png

 

image.png.11ed9dbc6cd33c2d03d867c86303b0e3.png

image.png

Link to comment
Share on other sites

Rasturaju ali bukvalno...

Ja kupujem samo od jednog prodavca na KP, čovek je sjajan i korektan za medalju. Ploče sve full očuvane, neki primerci bukvalno novi. Cene pristojne.

Ove ostale ne komentarišem, imao sam lošu konverzaciju sa jednim likom koji me bukvalno oduvao za neko đubre od ploče. Tako da ne želim da trošim svoju energiju na neke pregovore, pitanja i ostalo.

Link to comment
Share on other sites

Ne slazem se ni najmanje kad su ploce u pitanju.Ploce se prodaju u  velikim kolicinama,u jednom malom gradu kao sto je NS ispadaju iz frizidera...par prodavnica je izniklo sa po par hiljada ploca,ima ih po knjozarama,supermarketima ...u UK su premasile broj prodatih CD-a.

Moja deca kao srednjeskolci nose ploce drugarima za rodjendane.Evo cera ovih dana skupljala za zajednicki od razreda rođus poklon kupila drugarici gramofon,istina Crosley :roll: ,al jbg i mi smo pocinjali sa toskama.

Jasno mi je da je to trenutni izhajpovani period,ali pitao sam vec na par mesta po radnjama ko kupuje ploce i dobio sam odgovor najvise mladi ljudi do 30.To ce svakako i nakon hajpa obnoviti broj korisnika...i na berzama se pored stare ekipe matoraca pojavljuju novi mlađi ljudi.Takođe primećujem sve vise zenskog sveta...tako da su berze sve lepse.

Link to comment
Share on other sites

@sondek vidi, da se razumemo. Hobi je fantastičan, kao i skupljanje CD-ova devedesetih. Iskreno, u mom krugu ljudi znam samo par njih koji vole vinil i koji vole da obrnu ploču. Ostatak je nekako u fazonu "daj brate samo da pustim i ne razmišljam". A mi spadamo u "generaciju X", znači bio Tito živ kad smo se rodili. 

Ja sam od skoro, kao što znaš, ušao u ovu priču sa gramofonom i pločama, više na nagovor žene. Možda me malo nedostatak prostora i cena samih ploča sprečavaju da uđem malo ozbiljnije, ali generalno kažem da nije loša priča.

Moje iskustvo je da oko mene nema mnogo ljudi koji se lože na ploče... ti sa druge strane imaš potpuno drugo iskustvo... pa neka bude da smo tu negde između. ;)

Link to comment
Share on other sites

Pogledas samo da svaka radnja danas ima bar 10x vise ploca i da ih je bar 3x vise nego pre 2 godine,svako malo se otvori noba,pa ti je sve jasno...

Recimo Audioplus u Strazilovskoj,iako su audiofilska radnja imali su godinama jednu gajbicu pling plong audiofilske muzike,donesene iz onehifi ...sad bi ih ima u gajbicama gledano bar 15.Napravili su prvo policu za ploce,a zatim i osvojili sto ispred sofe za slusanje sa jos 5-6 punih gajbi novih ploca najrazlicitijih zanrova,i jos po koja na podu.U Mungosu od 3-4 gajbe stiglo se do dvadesetak.Samo dva primera iz NS.

Mslm da mi je neko rekao pre 2-3g da je video usupermarketu merkatora 3 albuma Miles Davisa,2 Coltrane i Chet Bakera,a sa druge strane police Tom Waitsa,Stevie Ray Vaughan,i 3 Doorsa,P.Floyda i gomilu nove aktuelne muzike uz stand sa klasikom... rekao bi mu bez zadrske "Brate al si se ti naduvao"...

On the other side...nisam ja kriv sto si zapao u lose drustvo :lol::D ,osim žene. Nhf šala mala.Indžoj stolovrt. :cheers

Link to comment
Share on other sites

https://www.loudersound.com/news/sales-of-vinyl-in-the-uk-set-to-eclipse-cds-for-the-first-time-in-decades

 

The BPI, who represent the association of independent and major record labels, also report the UK’s recorded music revenue rose by 3.8% in 2020 – reaching 1.1 billion. The vast majority of the cash was generated by streaming, which grew 15.4% to rake in £736.5m. Downloaded music declined overall by 25.1%. 

In terms of actual numbers, CDs are still outselling vinyl records in the UK by an estimated factor of around 5:1. It remains the country's dominant physical format. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...