Jump to content


Preprodavci vinila - podivljali ili ne?


ketklou

Recommended Posts

On 24.3.2021. at 11:14, Isailovic said:

A tržište određuje cene

Ako tržište određuje cene odredilo je onom aukcijom gde se Marim ja prodala za 300eur, da si stavio oko 300eur onda bi to bila tržišna cena, pošto je cena solidno veća to već nije tržišna, da ne pričam o suludoj "kupi odmah" ceni. Ali moram primetiti da su ti cene na kupindu za ono što imaš tamo sasvim realne, poštene, i tržišne. A i razumem ovo sa Balaševićem sad što svi hoće da uberu koji dinar na njemu jer je potražnja odjednom skočila a ponuda je slaba, dešava se i na svetskom nivou i bilo je baš skoro sa MF DOOM pročama kad je objavljeno da je preminuo.

Nego mislim da imamo ubedljivo pobednika za Marim ja, i to Mint!

image.thumb.png.bed67d627cc12a8146d3279b3d0e722f.png

 

Link to comment
Share on other sites

On 3/26/2021 at 3:38 PM, milos said:

Ako tržište određuje cene odredilo je onom aukcijom gde se Marim ja prodala za 300eur, da si stavio oko 300eur onda bi to bila tržišna cena, pošto je cena solidno veća to već nije tržišna, da ne pričam o suludoj "kupi odmah" ceni. Ali moram primetiti da su ti cene na kupindu za ono što imaš tamo sasvim realne, poštene, i tržišne. A i razumem ovo sa Balaševićem sad što svi hoće da uberu koji dinar na njemu jer je potražnja odjednom skočila a ponuda je slaba, dešava se i na svetskom nivou i bilo je baš skoro sa MF DOOM pročama kad je objavljeno da je preminuo.

Nego mislim da imamo ubedljivo pobednika za Marim ja, i to Mint!

image.thumb.png.bed67d627cc12a8146d3279b3d0e722f.png

 

Ćao,

ok lud za ovaj album, delovalo je u prethodnom pisaniju da sam uopšte "lud". Apsolutno je svaka cena odmerena višestruko, ne želim ni da oderem a ni da dam budzašto ploče. Što sam mislio pokloniti, to sam obavio, jedino ako se pojavi neko od čerkinih drugara da su zainteresovani mogu dobiti nešto od naslova predviđenih za prodaju.

Moram sad naširoko, ali u trenutcima formiranja cene za Marim ja, postojale su dve u ponudi. Obe Discogs, u Hrvatskoj VG+/VG+ skoro 700e i Makedonče momče 999e. Obe nestale iz ponude za dan-dva. Prodate ili povučene? Nemam pojma, nema ih u statistici, možda su ljudi dobili ponude koje se ne odbijaju pa obavili mimo Discogsa. Ja sam tako kupio sigurno 10-15 ploča. Ali odoše sigurno za veće pare nego što sam ja tražio. Pre licitacije, dok je stajala na Kupindu, imao sam dogovorenu prodaju za tu cenu, međutim čovek je odustao zbog smrtnog slučaja kako je rekao. Ne bih se više pravdao :) Eh da, stajala je mesecima za 27000 :)

I da napomenem, koliko sam upućen, 300e sa Limunda za Marim ja nije isplaćeno!

Da završim, svi mi bi voleli nabaviti ploče jeftino ali sad je to prosto nemoguće, svi imaju internet i pozivaju se na Discogs. Ne vredi objašnjavati koliko košta prodavca kad proda ploču preko Discogsa, pa Paypal i banka, još ako se koja zagubi... lele. I već par nedelja Carina vraća pošiljke sa pločama sa obrazloženjem da je to "trgovačka roba"????

OK, nastavljamo, izvinjavam se ako sam smorio

 

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, Isailovic said:

 

Da završim, svi mi bi voleli nabaviti ploče jeftino ali sad je to prosto nemoguće, svi imaju internet i pozivaju se na Discogs. Ne vredi objašnjavati koliko košta prodavca kad proda ploču preko Discogsa, pa Paypal i banka, još ako se koja zagubi... lele. I već par nedelja Carina vraća pošiljke sa pločama sa obrazloženjem da je to "trgovačka roba"????

 

Jel ima neko maramicu

Link to comment
Share on other sites

Ajmo ozbiljno

pitanje je za sve kolege. Koja je tržišna cena neke ploče?

Moje mišljenje, kojim se rukovodim kad nešto ponudim (uzmem u obzir i količinu raspoloživih naslova), je statistika Discogsa. To je jedini reper za koji možemo da se uhvatimo jer drugi javni ili polujavni ne postoji. Bar ne za nas smrtnike. Rekla kazala sa trgovcima na berzi ili u direktnom kontaktu ne računam. Može biti ali ne mora da znači.

Kad su zadnji put prodati Partibrejkersi 2 i da li su ikada za 150e? Ne poznajem nikog ko je dao tolike pare.

Haustor - Treći svijet? Registrovanih komada preko 170, u ponudi 3, cene od 70-165 

Marim ja? 1k? mnogo je kume, ali spram 38 registrovanih i u tom trenutku ni jedne u ponudi možda i nije. Neko će ponuditi 500-600 i pazariti. Teško da će biti reizdanje Marim ja, dok se Haustor očekuje ubrzo. Onda će se cene Haustora srozati. 

Ulaganje u Marim ja može biti isplativo iako ih sigurno ima kojekude još.

 

Link to comment
Share on other sites

nebitno je za koju cenu neko nudi ploču, mogu ja sad da odem na discogs i stavim neku levu ploču za 1000eur  i onda ti je ponudim za 500 sa strane jer eto vidi tamo je za 1000 pa ovo ti je super ponuda. Dok se te od 700 i 1000eur o kojima pričaš ne pojave u statistici prodatih na discogsu, kao da nisu ni prodate, a da li su prodate sa strane to ne možemo da znamo.

> koliko sam upućen, 300e sa Limunda za Marim ja nije isplaćeno!

onda je prodavac džabe pukao 15eur provizije, jer je ostavio pozitivnu ocenu kupcu, verovatnije je da jeste isplaćeno

 

Link to comment
Share on other sites

Kada sam prodavao Haustor - Bolero oglasio sam ga na KP za 100€ fix i bio sam jedini sa tim vinilom. Stanje je bilo perfektno, i vinil i omot.

Čekao sam i tek posle 6 meseci ga prodao, kupila devojka momku za rođendan, kada su preslušali obe strane i uverili se da je baš onako kako piše da jeste u oglasu.

Da li je cena od 100€ realna? U tom trenutku je bila, s obzirom da je prodata za tu sumu.

Da li bih je ja kupio za 100€? Ni u ludilu.

Tako da je, kao što napisa @Delijastvar jednostavna.
 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Isailovic said:

Da završim, svi mi bi voleli nabaviti ploče jeftino ali sad je to prosto nemoguće, svi imaju internet i pozivaju se na Discogs. Ne vredi objašnjavati koliko košta prodavca kad proda ploču preko Discogsa, pa Paypal i banka, još ako se koja zagubi... lele. I već par nedelja Carina vraća pošiljke sa pločama sa obrazloženjem da je to "trgovačka roba"????

 

OK, nastavljamo, izvinjavam se ako sam smorio

 

 Поједини људи (да не кажем многи) се не обазиру на Discogs, баш због разних трошкова, слања у иностранство и слично.

 Са друге стране, просечан продавац који хоће да очисти кућу од старих плоча нема појма да постоји Discogs.

 Ко враћа плоче, када се шаље у иностранство, њихова царина ? Плоче се врло ретко, скоро никада не загубе. Чујем да су се неки жалHaustor - Treći svijet? Registrovanih komada preko 170, u ponudi 3, cene od 70-165  или када се плоча шаље у Бразил да се загуби, иначе не.

 Може само да се деси да плоча "лежи" негде на царини (обично код нас) једно две недеље пре него што крене за иностранство. То се дешавало и пре пандемије, али плоче се сасвим нормално шаљу за иностранство. Брже стижу када се шаљу за иностранство него када ми чекамо да их добијемо.

 

Quote

Haustor - Treći svijet? Registrovanih komada preko 170, u ponudi 3, cene od 70-165

Тржишна цена је 130 евра, па може неко да понуди и 250, док се не прода по тој цени, тренутна цена је 130. У том смислу сам и рекао (а мислим и да се колеге слажу) да је цена коју сте Ви ставили много већа од тржишне.

 Разумем да су неки албуми ретки, али нису исти албуми "Три послератна друга", "Марим ја" или неки други од Балашевића. Неко просто за један албум жели да да више, а неко мање новца, али и то има своје границе, посебно јер и људи из иностранства желе да уштеде неки динар, а не само људи који живе у Србији.

 

 

Quote

Ajmo ozbiljno

pitanje je za sve kolege. Koja je tržišna cena neke ploče?

 Све зависи.

 Ако на Discogs-u пише да је 200 евра, можда је то неко платио пре 3-4 године, још ако је плоча потписана, мало теже ће то бити тржишна цена. Може бити само неко ко је свратио, као што и сада може једна особа да купи плочу за 200 евра, а да је за 99,99% људи то скупо, осим за ту особу и да се више никада не прода по тој цени.

 С обзиром да људи продају плоче и ван Discogs-a и да се на Кupindu продају плоче које нису скупе (на пример до 100 евра), не можемо знати која је тачно тржишна цена неке плоче. А Купиндо и нема статистику о продајној цени плоча.

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, milos said:

nebitno je za koju cenu neko nudi ploču, mogu ja sad da odem na discogs i stavim neku levu ploču za 1000eur  i onda ti je ponudim za 500 sa strane jer eto vidi tamo je za 1000 pa ovo ti je super ponuda. Dok se te od 700 i 1000eur o kojima pričaš ne pojave u statistici prodatih na discogsu, kao da nisu ni prodate, a da li su prodate sa strane to ne možemo da znamo.

Управо тако. Чињеница је да људи воле попусте и да траже попусте, па и продавци нуде у старту веће цене, из више разлога. Али не треба претеривати, као у датом примеру.

 

Čekao sam i tek posle 6 meseci ga prodao, kupila devojka momku za rođendan, kada su preslušali obe strane i uverili se da je baš onako kako piše da jeste u oglasu.

 Kaда сам продавао "Мале приче о великој љубави" за 95 евра, стајала је на Купинду и нико није хтео да плати јер му је било прескупо. Сад би то људима била прихватљива цена, али пре две године је то већини било прескупо.

 

Čekao sam i tek posle 6 meseci ga prodao, kupila devojka momku za rođendan, kada su preslušali obe strane i uverili se da je baš onako kako piše da jeste u oglasu.

 Имао си среће, не знам да ли си ти, али ја сам имао сталне понуде, од 5k до 8k, ваљда људи мисле да не знам шта продајем па су хтели да нешто купе.

 "Поздрав из земље Сафари" је људима био прескуп за 4000 динара, шта рећи, људи траже проверене продавце, па ако неко нема минимум 500 продаја, нису заинтересовани.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...