Jump to content


Preprodavci vinila - podivljali ili ne?


ketklou

Recommended Posts

Statistika na discogs je bezmislen pokazatelj. A uobičajeno je da posle smrti neke muzičke veličine kakav je bio i Balašević, cene njegovih albuma počinju da rastu. I tako je bilo i sa Hendrixom,Lennonom,Janis,Cobainom,Bowie-jem...etc.

Uostalom po toj statistici slabo očuvani primerci "Five Leaves Left" od N. Drake-a za prva uk izdanja išla su po 300€, a primerci iste očuvanosti se sada prodaju po 700+€.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, HMrules said:

Inače slušam ovaj bend ali ovoliki novac ne bih da za ovu ploču jer se sećam da je na Juno-u ovaj album koštao do 20€ maksimalno.

Za ovo izdanje je to realna cena, eno na ebay-u jedan iz grčke ima ponudu na 45gbp, drugi iz nemačke prodaje za 70eur i već prodao 3, ostala mu 2 komada. A 1st press tog albuma ide za 300+eur jbg tako je kako je, dobro je da je dostupno reizdanje za 20eur za one koje nije briga za izdanje i boje vinila i žele samo da imaju radi slušanja.

 

19 sati ranije, ketklou said:

Ko je srecnik sa Limunda?

ne znam dal da prozivamo ljude, ali koliko znam čovek je kupac nije preprodavac i stvarno je bio spreman da izdvoji 300eur za taj album.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, milos said:

 

 

ne znam dal da prozivamo ljude, ali koliko znam čovek je kupac nije preprodavac i stvarno je bio spreman da izdvoji 300eur za taj album.

Ako nije preprodavac onda okej da ga ne razvlacimo po trgu. Srecno mu i nek uziva. :D

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ketklou said:

Poplava Djoletovih albuma dzabaka... image.thumb.png.4a063e875e373066add3979312261696.png

 Знам, неки људи су мало неискусни у продаји, шта ће човек, нада се. Надам се да ће му неко рећи да и странац штеди паре у свом буђелару, а не наш човек, а већини људи из Србије је све преко 5000 динара за плочу скупо. Причали су људи пре пандемије да ни једна плоча скупља од 1000 динара и не иде нешто посебно. Шта је сад ово, да ми је знати, какве су ово цене.

Link to comment
Share on other sites

Poštovanje svima!

Obzirom da sam prozvan sa više strana, da se priključim diskusiji :)

Pratim vas povremeno :)

@Milos  Što lud?  Cene? Licitirati ili ne vaša je odluka. Ne moja. Ja nisam trgovac, niko ne stoji iza mene da pumpa cene. Godinama sam skupljao i mazio i pazio moje ploče. Rešavam višak i duplikate, a ako se omrsim.... super. A tržište određuje cene, slobodno kupite na drugom mestu. A izvori presušuju. Nadam se da se ubuduče nećemo vređati.

@CA-RIA  Hm, iskustvo. Nada. Verovatno me poznajete pa smatrate da možete komentarisati takve stvari. Svi se nadaju nekoj dobroj prodaji, kako ovde po oglasima, tako i napolju. Što da ne, posebno za jako retke naslove. Slučajno sam naleteo i na neke vaše ;) Najbolje prodaje sam baš imao sada kada su buđelari stisnuti.

Ima i zadovoljnih kupaca, pretpostavljam i onih drugih. Čak i ovde na forumu, 

Veliki pozdrav svima!

 

Link to comment
Share on other sites

Korektno.I ja mislim da cene nisu za komentarisanje,trziste tj. ima ili nema kupca dovedu sve na mesto.Prodavac ima pravo da se nada dobitku na lutriji isto kao i kupac.Ko zeli da proveri koliko mu vredi nesto ima discogs ,mada ni to nije sveto pismo.

Dobro dosao na forum.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Isailovic said:

Poštovanje svima!

Obzirom da sam prozvan sa više strana, da se priključim diskusiji :)

Pratim vas povremeno :)

@Milos  Što lud?  Cene? Licitirati ili ne vaša je odluka. Ne moja. Ja nisam trgovac, niko ne stoji iza mene da pumpa cene. Godinama sam skupljao i mazio i pazio moje ploče. Rešavam višak i duplikate, a ako se omrsim.... super. A tržište određuje cene, slobodno kupite na drugom mestu. A izvori presušuju. Nadam se da se ubuduče nećemo vređati.

@CA-RIA  Hm, iskustvo. Nada. Verovatno me poznajete pa smatrate da možete komentarisati takve stvari. Svi se nadaju nekoj dobroj prodaji, kako ovde po oglasima, tako i napolju. Što da ne, posebno za jako retke naslove. Slučajno sam naleteo i na neke vaše ;) Najbolje prodaje sam baš imao sada kada su buđelari stisnuti.

Ima i zadovoljnih kupaca, pretpostavljam i onih drugih. Čak i ovde na forumu, 

Veliki pozdrav svima!

 

lepo receno.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, R_R said:

Po milioniti put, svako ima pravo da stavi cifru koju god želi, ali isto tako svako ima pravo da tu istu cifru komentariše, dogod to nije omalozvažavanje i vređanje.

A tržište (kakvo god da je, a ovo naše je nikakvo) sve izniveliše.

Apsolutno se slažem, ali komentar kolege

19 hours ago, milos said:

ma taj isailovic je lud, ali ima trenutno i jedna aukcija koja je mnogo interesantnija za praćenje

nije vređanje?

Link to comment
Share on other sites

On 3/24/2021 at 10:14 AM, Isailovic said:

Poštovanje svima!

@CA-RIA  Hm, iskustvo. Nada. Verovatno me poznajete pa smatrate da možete komentarisati takve stvari. Svi se nadaju nekoj dobroj prodaji, kako ovde po oglasima, tako i napolju. Što da ne, posebno za jako retke naslove. Slučajno sam naleteo i na neke vaše ;) Najbolje prodaje sam baš imao sada kada su buđelari stisnuti.

Ima i zadovoljnih kupaca, pretpostavljam i onih drugih. Čak i ovde na forumu, 

Veliki pozdrav svima!

 

Ништа нисам рекао нити о Вама лично (јер Вас не познајем), нити о квалитету Ваше услуге (јер нисам куповао код Вас).

 Коментарисао сам да је цена коју сте ставили нереално висока и да човек из Србије просто неће да плати ту цену. А људима из иностранства је такође примарно да уштеде новац, па вам желим срећу, у првом реду да продате ту плочу.

 Тако да нада увек постоји, али људи једноставно неће да плате толико, тј. љубитељи Балашевића не желе да дају толико новца за један албум.

 

 Пре пандемије продавци су се жалили да на аудио берзама најбоље иду винили који коштају 1000 динара, а и било је све мање продаваца, јер је продаја слаба.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...