Jump to content


Preprodavci vinila - podivljali ili ne?


ketklou

Recommended Posts

Kritikujemo nase preprodavce a ni u svetu nije bolje

Isto izdanje samo sto je kod Juna postarina dosta manja a i cena.

https://www.discogs.com/sell/release/15004089?ev=rb&currency=EUR

https://www.juno.co.uk/products/pavlovs-dog-pampered-menial-45th-anniversary-edition/767681-01/

Subtotal
€21.22
 
Shipping (0.55Kg)
€4.26
 
GRAND TOTAL
€25.48
Delivery Country:
Serbia
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Dakle, maja.zr je naravno musko i zove seMilan.

S ozirom da je omot dosta korektno ocenio, nije bilo razloga za sumnju da je i plocu posteno ocenio.

Radi se o ploci koja bas i ne mora da je besprekorna, onako za malo opustanja pa moze i malo kisica da pada.

Kad ono, medjutim...

Ploca je na obican pogled cista jedinica! Gde je on tu video cetvorku zaista ne znam posto je ploca bila cela pod debelim slojem ne prasine nego prljavstine, kao da je stajala ispod kokosaka u kokosinjcu.

Kad sam je oprao, videlo se da je dosta raubovana, a zvuk je naravno krchavac za dva.

Sve u svemu, izbegavajte maju iz zrenjanina.

 

 

image.thumb.png.fc4eaed7259730070b5634a8ddb83057.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Potrazi Jocu,Batka ili Borka na berzi ...mslm kad je bude.Zglavan vinil mora da se plati posteno.Od Joce japance kupujem negledajuci stanje...20-25eura near mint japanac ...i bolji od 99% novih ploca.Za nove ploce amonite salje spisak i u nivou cena su sa cenama napolju ili malo skuplje ali dok platis carinu i shipping ne vredi rizika mala razlika.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Primetio sam da je, kod većine prodavaca ogromna razlika između ocene 5 i 5-

Npr. kupim dve ploče, jedna ocenjena sa 5 i zaista jeste 5, al ona 5- je raspad. Po mom kriterijumu, pet minus bi trebalo da bude ploča koja je faktički nova, sa par otisaka od prstiju. Kod 5- ne bi trebalo da bude i najmanjih ogrebotina, ali ovde gledaju samo kako će ko koga da zezne. 

Link to comment
Share on other sites

I još naglašava "nova, nepuštena ploča". 

Da, baš je sišao dole brazdu da vidi je puštana. Ma oni to sve kupuju na kilo za 100 dindži. 

I šta sam još primetio - što je zemlja siromašnija, narod alaviji. Npr. neka ploča na discogsu košta u Nemačkoj 6e u mint stanju. U Italiji ista ploča u istom stanju 10e. U Španiji 12 evra. U Rusiji 20 evra. U Srbiji 40 evra. 

E to smo ti mi, samo da se nekom nešto uvali i da što bolje ogrebe i ugradi. 

Link to comment
Share on other sites

Opterecujemo se mi ovde i trosimo tastature na razne "slucajeve"...njihova dijagnoza - njihov problem.

Btw tih sto sto ovde 5x plate skuplje neproverenu plocu nego sto ista kosta preko discogs mi ni najmanje nije zao.Porez na glupost se uvek placao...i registracija na discogs i internet kartica su besplatni.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ovo je za osudu i da se ovde okači :

https://www.limundo.com/kupovina/Muzika-i-filmovi/Muzika/Gramofonske-ploce/TIHOMIR-POP-ASANOVIC-POVRATAK-PRVOJ-LJUBAVI/94072289

 

A kod distributera cena (naravno :) ) niža sa sve besplatnom dostavom dok se kod Limundo prodavca to dodatno plaća :

https://www.mascom.rs/sr/pop/lp/tihomir-pop-asanovic-povratak-prvoj-ljubavi-vinyl--pid-17914.1.135.html

Dakle, prodavac je vaćaroš za prezir i zaobilaženje u širokom luku.

 

 

ološ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Stvar ponude i tražnje.

Ja sam prodao vinil Bolero pre par meseci čoveku za 100 EUR. Bio je srećan kao malo dete što je konačno našao besprekorno očuvan komad sa kojim može da uživa u muzici. Odneo ploču, popili kod njega kaficu i preslušali obe strane, čovek izvadio kintu i to je to. Na kraju svi sretni.

Suština je da kako vreme prolazi sve je lošija ponuda određenih vinila. Em neće ljudi da ih prodaju, em ima sve manje očuvanih komada. Proizvodnje nema, tražnja postoji, pa zato i cena ode gore.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dobro je sto si prodao Haustor. Sledece godine Croatia Rec izdaje Sarla, prvi Orgazam, prvi Haustor i jos sto-sta (Paket aranzman...). To znaci da ce napokon reizdavati i Haustore, pa ako ti nije moranje da imas original, bolje prodati na vreme.

Sa Zoranom iz Rakovice sam davnih dana razgovarao o cenama i rekao mi je da ima malo kvalitetnih ploca u ponudi, pa ako ih odmah proda, buraniju niko nece da kupuje. Ovako, izbaci trazene vinile po sumanutim cenama, ljudi vide i ostatak ponude, pa kupuju jeftinije naslove, a uglavnom gasteri i stranci kupuju prekupe naslove. Sve ce se kad-tad pojaviti ili reizdati.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...