Jump to content


Preprodavci vinila - podivljali ili ne?


ketklou

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Sa Limunda:

''----omot se skoro razdvoio jer je lepak popustio pa treba zalepiti
jedna strana ploče kao nova a na drugoj postoje 2 kao ogrebotine prva se ne oseti pod prstom od 2 cm je samo površinska i i ma jedna od 1cm koja se oseti pod prstom , nisam kolekcionar nemam gramofon    ---''

a cena 20 evra... 

Link to comment
Share on other sites

Sa Limunda:
''----omot se skoro razdvoio jer je lepak popustio pa treba zalepiti
jedna strana ploče kao nova a na drugoj postoje 2 kao ogrebotine prva se ne oseti pod prstom od 2 cm je samo površinska i i ma jedna od 1cm koja se oseti pod prstom , nisam kolekcionar nemam gramofon    ---''
a cena 20 evra... 

Dobro, bar nije rekao da je mint

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Bane druze, ja sa Nenadom imam samo pozitivna iskustva. Doduse, tek nekoliko albuma kupih od njega, ali sam sa svakim bio viee nego zadovoljan, za tek nesto visu cenu od Discogs-a (a gde je Discogs, i daleka Amerika, npr.). U svakom slucaju, siguran sam da u tvom slucaju nije bila namera, vec njegova brzopletost, i npr. manjak paznje. Ovo je moj licni utisak i misljenje, mozda i ja gresim, ko ce ga znati. 

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, ketklou said:

Niti je prvo izdanje (6. repres prema Discogsu), niti je omot 5- (na vecoj slici se vide selotejp, poderotine i ofucanost, jedva za 3-)...

image.png.889dd05d42d09983e1b00346b831902f.png

 

 

...selotejp i 5-/5??!?

ja prodavce iz SRB biram isključivo preko Discogs-a.

Ozbiljna platforma na kojoj su sigurni i kupac i prodavac.

Nikad se nisam pokajao. 

 

Link to comment
Share on other sites

Sada sam pogledao oglas, moram da se ispravim. To nije Nenad iz Smedereva od kog sam kupovao ploce, i ovo jeste za stub.

Inace, ploce kupujem i na KP, ali tek od nekoliko proverenih prodavaca, i ako je cena tu negde kao Discogs (neka je i nesto skuplja, ipak je dobijem za dan po kliku dugmeta, nekada mi je to neprocenjivo). I da, iskljucivo one oglase sa detaljnim opisom ploce, labela i issue broja, godinom izdanja i obavezno zemljom printa. Uz kvalitetne fotografije.

Ima takvih prodavaca kod nas (profesionalnih i postenih), ali na prste jedne ruke se jedva mogu nabrojati. Od pomenutog Nenada sam kupio tek nekoliko ploca prog-rock-a, uglavnom ploce iz licne kolekcije (otud i njegovi licni utisci u opisima oglasa, poznavalac je onoga sto prodaje), i u M,NM ili VG+ stanju (npr. Dom za vesanje, prvo izdanje u mint stanju za 1000 dinara, tesko bih jos negde pronasao takav biser po toj ceni).

Link to comment
Share on other sites

Problem je samo ako kupujete stihijski,kod bilo koga,na osnovu oglasa na kome napisu bajke o sebi i plocama.Ja kod nas kupujem kod nekoliko prodavaca,kao redovna musterija i imam kredit da bilo sta od toga vratim i samo zato sto mi nije legla muzika.Nikad nisam trazio to,vec su mi to sami ponudili... stihijske kupovine obavljam preko discogs tamo su odgovorniji ljudi sa ocenjivanjem ali pogledam i broj prodatih ploca jer i tamo ima svega.Ebay takodje,ako neko ima 100% fidbek i 1000 prodatih stvari sa time se ne zeza...zivi od tog fidbeka.

Ovde je prevara svakodnevnica,nazalost.

Link to comment
Share on other sites

U principu, sto rece Sondek, samo od proverenih ili nove ploce.

No, meni je zanimljivo da vidim ovakve oglase i radoznao sam o cemu je zapravo rec?... Da li je prodavac apsolutni nepoznavalac ili ima jako siroke kriterijume? Da li je ordinarni lazov i prevarant...??? Da li svesno laze ili jednostavno video na drugim oglasima?

Znam za slucajeve gde prodavac nema pojma sta je mint ali stavi tu oznaku jer je cuo da je to dobro za prodaju.

Setite se ZoranaLP. kod njega je svaki oglas ''stanje ploce mint'' :D

Link to comment
Share on other sites

Čim napise mint vec je prevarant,svesno ili ne.Mint je novo,vec je o tome pisano,tako da za perfektno stanje polovne ploce treba pisati Near Mint.Imam osecaj da ima u ovom hobiju ljudi koji zive u pecini bez prozora i svetla i zadnji su put izasli '79g napolje,a strane izraze koje koriste pokupili od unuka.Mozda bolje da koriste nase, kad strane opise elementarno ne razumeju,ili lazu...ne znam sta je gore.Recimo stanje ploce vr' .

...al kod nas moze sve.Vidjam 4-5 god stare automobile sa sasvim uobicajenom kilometrazom za te godine uz natpis u oglasima Nov ! ?!?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Svako ima pravo da ceni ono što prodaje onoliko koliko smatra da to vredi.

Na kupcu je da to kupi ili ne.

Najtraženija (i najskuplja) ploča grupe Haustor je "Bolero", a da li je cena za ovaj vinil realna može samo da se vidi po tome da li će se prodati ili ne. Meni ova cena nije realna i ja ne bih dao 100 EUR za ovaj vinil, u kakvom god da je stanju.

Link to comment
Share on other sites

"Bolero" je jedan od naužasnije urađenih vinila, i neshvatljivo mi je da je dogurao do takvih cenovnih visina.Zadržavam mogućnost da se u nekim kasnijim izdanjima kvalitet vinil mase popravio, ali sam prvo izdanje menjao bukvalno 5 puta i nisam naišao na korektan primerak, zbog puno đubreta koje se našlo u reciklaži materijala za prozvodnju.Govorim o novim "pločama" kada je album izdat.

Link to comment
Share on other sites

Album Bolero sam kupio pre možda 6-7 godina i tada sam ga platio možda 2-3 hiljade dinara naravno u top stanju i ploča i omot, ima dve verzije omota, ja imam onu drugu verziju sa nalepljenom crnom nalepnicom na kojoj belim slovima piše Haustor dok na prvoj verziji je ime Haustor normalno štampano sa celim omotom, sa audiofilske strane ploča je loše rezana, javlja se izrazito s=š efekat, jedino neki egzotični vrh kao npr. microline može delimično da reši taj problem. 

Link to comment
Share on other sites

Cena vinila je sada vec bezobrazno velika i rekao bih potpuno besmislena. Sve manje kupujem ploce (nove samo na akcijama) a polovne samo najdraze albume koje moram imati u kolekciji (a i njih je sve manje). Domaci "dileri" su odavno izgubili kompas.

Ako nesto ubije vinil, ponovo, bice to gramzivost kako izdavackih kuca tako i ljubitelja/preprodavaca.

Hvala za info o Haustoru. Voleo bih da se ovakve informacije vise dele na forumu, jer licno za mene, ako je ploca krs, bolje da je nemam (kolekcionarstvo mi je uvek iza kvaliteta zvuka)

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...