Jump to content


Preprodavci vinila - podivljali ili ne?


ketklou

Recommended Posts

Nego,zanima me koliko su vam obicno kasnile narudzbine sa Juno.uk

Narucio sam 30.maja,2 ploce i jos nisu stigle.Slao im mail i stigao mi je odgovor ako do sutra ne stignu ,da im javim da vide sa njihovim sluzbama gde je zalutao paket.Nesto sumnjam da stici i sutra,no nada uvek postoji,makar bila i mala:(

Nestala mi Lucinda Williams & Emily Jane White :roll:

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, violent femmes said:

Nestala mi Lucinda Williams & Emily Jane White

Nisam skoro kupovao kod njih ali pisi im obavezno da ti opet posalju, ranije su bili vrlo korektni ( kad sam krenuo sa zalbama par puta ).

P.S.  Mozda nasa carina zadrzava ali nista te ne kosta da im lepo napises da nisi dobio.

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, Krca44 said:

Nisam skoro kupovao kod njih ali pisi im obavezno da ti opet posalju, ranije su bili vrlo korektni ( kad sam krenuo sa zalbama par puta ).

P.S.  Mozda nasa carina zadrzava ali nista te ne kosta da im lepo napises da nisi dobio.

Ma,pisem im obavezno posle podne,obavestili su me mailom da im javim kako je stanje do danasnjeg dana.A ono je lose:plakanje,nema nista novo da vrtim preko vikenda:plakanje:plakanje...a kakva bi to sreca bila da na gramofonu idu "Car wheels on a gravel road" & "dark undercoat"

Link to comment
Share on other sites

Evo poslednjih nekoliko sa Juna, BG u pitanju..

poslato 04/06 stiglo 14/06
poslato 03/06 stiglo 07/06 (!)
poslato 17/05 stiglo 24/05

Uglavnom sve stiže brzo, i druge radnje iz UK npr. poslato 10/06 stiglo 14/06, poslato 15/05 stiglo 22/05

Naravno ništa nije išlo na carinu

Link to comment
Share on other sites

On 6/20/2019 at 1:19 PM, sondek said:

Znate li sta je uopšte ''mint''

 

Користим goldmine градацију, што значи да је mint плоча која никада није пуштана. Поједини (не сви) продавци продају разне плоче које нису mint а они тврде да јесу.

Постоји и варијанта mint SS, still sealed, али то се подразумева да је mint.

Да ли ви знате шта је mint ?

Link to comment
Share on other sites

Kad kupujem ili dobijam od ljudi ploče, koji više ne koriste gramofon, uglavnom su to polovne ploče i ne pravim pitanje da li pucketaju ili su čak i malo načete (uglavnom u zadnjim pesmama) loše podešenim iglama ili potrošenim vrhovima. Svakako ih lepo oribam Knosti-like tekućinom i isperem destilovanom vodom pre prvog puštanja. Neke i lepkiram, a ako dolaze uz badnjak lomaču posle svega i malo podmažem WD-om. 

Od gramofona ne očekujem zvuk bez pozadinske štroke. Lepo je kada naletim na takvu da nema tragova korišćenja, ali nije ultimativno važno, barem meni.

Vi ovde terate mak na konac sa mintovima, a više od pola gramofondžija nema blage veze da podesi gramofon i tracking igle. Koriste se ne adekvatni protraktori, ako se uopšte koriste, pa čak i ako se koriste odgovarajući ne stručno i ne precizno se sa njima rukuje. Mali procenat ljudi zaista zna da pravilno podesi tu stavku, a da ne idemo dalje u problematiku dobrog setupa ručice, glave, baze ...

Povedite više računa o podešavanju gramofona pa će i sva ta "štroka" vinila i godina korišćenja propasti u pozadinu, a muzika će isplivati u punom sjaju.

Arhaičnosti muzike sa gramofona mi dodatno doprinosi i pucketanje i sufice noise od koga ne bežim i uopšte mi ne smeta. Tako sam slušao osamdesetih i do polovine devedesetih i donekle mi nedostaje kada stavim neki virgin vinil.

Gramofon je opako zeznuta sprava za pun užitak, tako da bi trebalo imati i ovo pitanje u glavi kada kupujete MINT SS ploče. Da li činite više štete Vinil baštini time što takav biser muzičkog blaga orete na svom ne adekvatno i ne dovoljno podešenom gramofonu.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Father said:

Kad kupujem ili dobijam od ljudi ploče, koji više ne koriste gramofon, uglavnom su to polovne ploče i ne pravim pitanje da li pucketaju ili su čak i malo načete (uglavnom u zadnjim pesmama) loše podešenim iglama ili potrošenim vrhovima. Svakako ih lepo oribam Knosti-like tekućinom i isperem destilovanom vodom pre prvog puštanja. Neke i lepkiram, a ako dolaze uz badnjak lomaču posle svega i malo podmažem WD-om. 

Od gramofona ne očekujem zvuk bez pozadinske štroke. Lepo je kada naletim na takvu da nema tragova korišćenja, ali nije ultimativno važno, barem meni.

Vi ovde terate mak na konac sa mintovima, a više od pola gramofondžija nema blage veze da podesi gramofon i tracking igle. Koriste se ne adekvatni protraktori, ako se uopšte koriste, pa čak i ako se koriste odgovarajući ne stručno i ne precizno se sa njima rukuje. Mali procenat ljudi zaista zna da pravilno podesi tu stavku, a da ne idemo dalje u problematiku dobrog setupa ručice, glave, baze ...

Povedite više računa o podešavanju gramofona pa će i sva ta "štroka" vinila i godina korišćenja propasti u pozadinu, a muzika će isplivati u punom sjaju.

Arhaičnosti muzike sa gramofona mi dodatno doprinosi i pucketanje i sufice noise od koga ne bežim i uopšte mi ne smeta. Tako sam slušao osamdesetih i do polovine devedesetih i donekle mi nedostaje kada stavim neki virgin vinil.

Gramofon je opako zeznuta sprava za pun užitak, tako da bi trebalo imati i ovo pitanje u glavi kada kupujete MINT SS ploče. Da li činite više štete Vinil baštini time što takav biser muzičkog blaga orete na svom ne adekvatno i ne dovoljno podešenom gramofonu.

Naravno da nisi u pravu - bar što se mene tiče:
ploče mi niko ne daje, plaćam ih i to "pošteno" - retko se nađu danas ploče po povoljnoj/razumnoj ceni.
Ako su ploče oglašene kao M, NM i sl - očekujem upravo to. Na žalost, trgovaca/prevaranata je sve više tako da (više) vrlo retko kupujem ploče bez "gledanja" - ako pogrešim, sam sam kriv. Šum me nervira kao i kod drugih izvora, i nije obavezno vezan za reprodukciju ploča.

Imam vrlo kvalitetne gramofone i ručice, pristojne zvučnice (sa malo radnih sati) i sve je podešeno kako treba. Moje iskustvo je da većina poznanika koji imaju kvalitetne gramofone iste kvalitetno i podešava (često ne sami, ako se ne se osećuju "sigurno" kod podešavanja).

Summa summarum: Tvoj post dosta podseća na ono "kiselo je grožđe".

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, Infidel said:

Naravno da nisi u pravu - bar što se mene tiče

Možda je ovo podvučeno ključno. Ja nisam generalizovao.

Ok je da ne voliš šum, meni ne smeta i to je to. Svako dobro i mnoštvo odličnih vinila ti želim! :thumbsup2

Ni Paspalju ne smeta šum.

Pitanje je samo šta koga ispunjava ...

 

Link to comment
Share on other sites

ponekad je cela tema kiselo grožđe.

Nemam puno ploča. One koje imam kupujem na Discogs-u ili u prodavnicama.

Što nove što polovne.

Najdraže su mi one koje sam dobio na poklon ili one koje sam poklonio.

Degutantna mi je priča oko toga koliko su skupe ploče. Kome je skupo neka se ne hvata za novčanik i za glavu.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Father said:

Kad kupujem ili dobijam od ljudi ploče, koji više ne koriste gramofon, uglavnom su to polovne ploče i ne pravim pitanje da li pucketaju ili su čak i malo načete (uglavnom u zadnjim pesmama) loše podešenim iglama ili potrošenim vrhovima. Svakako ih lepo oribam Knosti-like tekućinom i isperem destilovanom vodom pre prvog puštanja. Neke i lepkiram, a ako dolaze uz badnjak lomaču posle svega i malo podmažem WD-om. 

Od gramofona ne očekujem zvuk bez pozadinske štroke. Lepo je kada naletim na takvu da nema tragova korišćenja, ali nije ultimativno važno, barem meni.

Vi ovde terate mak na konac sa mintovima, a više od pola gramofondžija nema blage veze da podesi gramofon i tracking igle. Koriste se ne adekvatni protraktori, ako se uopšte koriste, pa čak i ako se koriste odgovarajući ne stručno i ne precizno se sa njima rukuje. Mali procenat ljudi zaista zna da pravilno podesi tu stavku, a da ne idemo dalje u problematiku dobrog setupa ručice, glave, baze ...

Povedite više računa o podešavanju gramofona pa će i sva ta "štroka" vinila i godina korišćenja propasti u pozadinu, a muzika će isplivati u punom sjaju.

Arhaičnosti muzike sa gramofona mi dodatno doprinosi i pucketanje i sufice noise od koga ne bežim i uopšte mi ne smeta. Tako sam slušao osamdesetih i do polovine devedesetih i donekle mi nedostaje kada stavim neki virgin vinil.

Gramofon je opako zeznuta sprava za pun užitak, tako da bi trebalo imati i ovo pitanje u glavi kada kupujete MINT SS ploče. Da li činite više štete Vinil baštini time što takav biser muzičkog blaga orete na svom ne adekvatno i ne dovoljno podešenom gramofonu.

Danas baš vrućina, a?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...