Jump to content


Preprodavci vinila - podivljali ili ne?


ketklou

Recommended Posts

4 minuta ranije, Miomir said:

Za takvu vrstu muzike cd je sasvim dovoljan a mozda i mp3.

Poslušaj Metallica-Metallica (Black album) iz 1991 CD izdanje i vinilno izdanje pa ćeš videti razliku, ono što je neverovatno je da PGP izdanje tog albuma na vinilu zvuči stvarno dobro, čak je PGP izdanje tog albuma na dve chrome kasete što mi je neverovatno jer nikada nisam naleteo na neku chrome kasetu a da je made in YU.

Link to comment
Share on other sites

MP3 ni pod razno.

1. Previse "guzve" koja se lose kompresuje.

2. Metalci su vrlo cesto izuzetno kvalitetni skolovani muzicari. Nekad ubodu i dobru produkciju pa rezultat bude jako dobar.

 

Iron Maiden, nazalost, bas i nema neku produkciju, pogotovo na prvim albumima. Brusovi solo albumi zvuce bolje.

Prvi albumi Metallica-e su sto se produkcije tice za zatvor. Tu ni japanski ultra-mega-giga remasteri ni Steve Hoffman ne mogu da pomognu :( Black je odlican.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Delija said:

MP3 ni pod razno.

1. Previse "guzve" koja se lose kompresuje.

2. Metalci su vrlo cesto izuzetno kvalitetni skolovani muzicari. Nekad ubodu i dobru produkciju pa rezultat bude jako dobar.

 

Iron Maiden, nazalost, bas i nema neku produkciju, pogotovo na prvim albumima. Brusovi solo albumi zvuce bolje.

Prvi albumi Metallica-e su sto se produkcije tice za zatvor. Tu ni japanski ultra-mega-giga remasteri ni Steve Hoffman ne mogu da pomognu :( Black je odlican.

To da, što se tiče produkcije za mene je Black album perfektan, primer kako treba neki metal album da zvuči, bubanj, bas, gitare, sve je savršeno snimljeno i spojeno u jednu celinu, pošto volim ritam uvek obraćam pažnju na bubanj i bas a oni su tu i te kako prisutni za razliku od prethodnog albuma ...And justice for all gde bas uopšte ne postoji, snimljen je ali su ga namerno smanjili što je po meni nepravda za basistu a i glupost generalno.

Link to comment
Share on other sites

Pa zar ne znate da mnogi metal bendovi u pocetku imahu jako male tiraze, Kreator ( imao ploce ), Possessed, pa cak i poznati Atnhrax radio 5,000 kopija kad su vec bili svetski poznat bend.

U toj situaciji verovatno nisu ni imali love za neke studije i kvalitetne producente.

Ako se dobro secam prva tri Slayera su bila ok na ploci ( il' je to tako meni zvucalo tada, nisu bili tanki ).

Probajte te albume na nekim kutijama sa 12" basovima  :D

Link to comment
Share on other sites

Poslednji album je imao odličnu produkciju, imam ga na vinilu i super zvuči, bubanj se čuje fenomalno što mi se veoma sviđa.
Remember Tomorow cover je snimljen ranije, možda još za vreme Death Magnetica jer znam da sam imao tu njihovu pesmu sa klipingom kao što je snimljen i ceo Death Magnetic dok na proširenom izdanju poslednjeg albuma zvuči ok.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, HMrules said:

...And justice for all gde bas uopšte ne postoji, snimljen je ali su ga namerno smanjili što je po meni nepravda za basistu a i glupost generalno.

Cini mi se da je tu bas snimljen sa efektom flanger i da bi se ovaj album cuo potrebna je dobra oprema i pre svega dobar izvor.

Link to comment
Share on other sites

Uh, kako sam nestrpljivo čekao da se ...And Justice for All pojavi u prodavnicama ploča, i kakvo razočarenje je nastupilo kada sam PGPovo izdanje stavio na gramofon... Jes da gramofon nije bio neki highend (Gorenje HiFi centar), ali ono je bila tiha jeza od zvuka. Bas se nije čuo, a bubnjevi kao limene kutije. Nabavio vremenom i CD US izdanje, bubnjevi su malo definisaniji, basa tu i tamo u tragovima. Imao sam prva četiri albuma Metallice na vinilu (prva tri German press, ... And Justice PGP), čini mi se da od kako je Klif Barton (basista) poginuo bas gitara je potisnuta na snimcima toliko da se jedva čuje ili ne čuje, tek je na Black albumu to snimljeno kako treba. Slažem se sa @Delija, produkcija prva četiri albuma Metallice je za robiju. Nabaviću remaster ... And justice na vinilu, baš me zanima da li je to mrdnulo malo napred, po meni je to najbolji album Metallice. Maideni su recimo uvek imali odlično snimljen bas.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Gile said:

Uh, kako sam nestrpljivo čekao da se ...And Justice for All pojavi u prodavnicama ploča, i kakvo razočarenje je nastupilo kada sam PGPovo izdanje stavio na gramofon... Jes da gramofon nije bio neki highend (Gorenje HiFi centar), ali ono je bila tiha jeza od zvuka. Bas se nije čuo, a bubnjevi kao limene kutije. Nabavio vremenom i CD US izdanje, bubnjevi su malo definisaniji, basa tu i tamo u tragovima. Imao sam prva četiri albuma Metallice na vinilu (prva tri German press, ... And Justice PGP), čini mi se da od kako je Klif Barton (basista) poginuo bas gitara je potisnuta na snimcima toliko da se jedva čuje ili ne čuje, tek je na Black albumu to snimljeno kako treba. Slažem se sa @Delija, produkcija prva četiri albuma Metallice je za robiju. Nabaviću remaster ... And justice na vinilu, baš me zanima da li je to mrdnulo malo napred, po meni je to najbolji album Metallice. Maideni su recimo uvek imali odlično snimljen bas.

Bas je veoma bitan kod Maidena, kao npr. i kod Pepersa, zato i mora da se čuje.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aoxomoxoa said:

Ovaj podivljali je na discogs-u.

https://www.discogs.com/sell/item/258209265

Omot mint- ( #@^&*/!(%). Pgledati zadnju stranu omota!

 

Da ne bude zabune,

na Discogsu NEMA fotografije predmeta koji se prodaje. Ovo sto vidis su opste fotografije izdanja koje su postavljene mimo oglasa za prodaju (pogledaj negde u cosku pod ''contributors'' ). Konkretno, podatke i fotografije za ovu Mlinarcevu plocu postavili su izvesni Hermoso, atlashunt, linsak, ivanPS7, astraldance i Seyo

Svi prodavci na Discogsu salju foto predmeta koji prodaju samo na zahtev.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih rekao da je trazenje bilo kakve mane kada su u pitanju prva 4 albuma Metallice skoro pa zlocin... Prica o produkciji je suvisna. Da mi neko kaze da je to najbolje nesto u istoriji metala uopste, ne bih imao mnogo toga da kazem protiv... Pritom bih dodao da mi je omiljeni metal bend Sabbath sa Ozijem a omiljeni metal koncert Maiden u Areni. 

Ali prva 4 albuma Metallice... jedinstveno u istoriji muzike. Sve sto su izbacili posle toga je daleko daleko od ovoga. 

Just my 5 cents...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...