Jump to content


Preprodavci vinila - podivljali ili ne?


ketklou

Recommended Posts

On 2.9.2018. at 1:15, aaa zmaju! said:

A zašto bi bila greška?

Koliko vidim, ovde se prodaje nekih četrdesetek ploča. Sve su česte medju  YU kolekcijama, verovatno su sve to naša izdanja. Hajde da pretpostavimo da je stanje ploča solidno.

To znači da bi jedna ploča koštala oko 2700 dinara. 

Da li prodavac greši kad pretpostavlja da ste vi, novopečene gramofondžije, dovoljno blesavi da mu date te pare?

Ja mislim da ne greši.

Da ja prodajem te ploče tražio bih više para.

I dobio bih ih.

 

To je zato što mislite da ploče dobro zvuče. 

:D 

Da, ponekad zvuče ali to znaju ljudi kao što je, recimo, @sondek koji su uložili mnogo vremena, znanja i para u svoj setup.

Za većinu ostalih, ploče su samo trenutni hajp, glupost i gubljenje vremena. Kako ide onaj vic? Što skačeš kad ne znaš da letiš?....

Batalite ploče. Nemojte ih kupovati. 

Skupljajte pare za dobar DAC. Nisu ovo devedesete.

Bilo je potrebno više od pedeset godina da se vinil standardizuje. Sad je brže vreme, za digitaliju je dovoljno trideset.

 

Link to comment
Share on other sites

Ovo sto Bujodrag kaze je nazalost vrlo istinito.Za dobar zvuk sa vinila treba dosta toga,pocev od para pa do strpljenja, rada i iskustva.Digitalija mnogo napreduje lako nadsvira los gramofon.Narocito nove gramofone do 500€ i stare gramofone na granici tehnicke ispravnosti stare 40g koji se danas kupuju na Kp za 150€.

Dosta bolja situacija je ako se novac ulozi u stari gramofon vise klase koji bi sa svojim performansama i kvalitetom izrade danas kostao par hiljada eur.Sa takvim će te gramofonom i razlike u kvalitetu vinila cuti izrazenije,naravno preduslov je i da je snimak i izvođenje tako da se uopste ima razlog juriti kvalitetno izdanje.Ipak nije svejedno da li ga jurite za Donald Fagenov snimak koji je radio mastering na Magneplanar Tympani snimajući po 500 puta istu numeru i da li vam je za bubnjevima Steve Gadd,Manu Katche,Jack de Johnete,Omar Hakim ili ...

Nivo skrivenosti po pojedinim nasim plocama ume da bude frapantan.Pustim uporedo dve ploce kumu,a on pomisli da su obrnuti kanali jer jednog tona s desne strane bukvalno nema.U pitanju je izvesni Q sistem snimanja sa neverovatnom ambijentalnosti,Manu Katche neuhvatljiv.Doduse takav je i uzivo,na ploci mislis nasnimavano,a ono uzivo covek ima četri ruke.Imao sam sreću sve gore pomenute bubnjare cuti uzivo i to je tako brutalna svirka da zasluzuju svoj status stoprocentno! E sad treba to i usnimiti,pa tek posle reprodukovati.Mada ...mož imati sve njihove first pressove ali nećes na njima naći nijedan solo koji će ti oduzeti dah.

Ima toga istrazivanja razlika u produkciji i kod digitalije i to jos lakse,jako je zabavno ko ima solidan Dac i Tidal slusati uporedo razna izdanja,probajte recimo Space Oddity ima ga na nekoliko...ima pa nema sibilanata i sl.,instrumenti razlicito raspoređeni...posle to kupis na vinilu i mislis sta je sad,los neprcan vinil, ono skrnav snimak u startu.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Bujodrag said:

Koliko vidim, ovde se prodaje nekih četrdesetek ploča. Sve su česte medju  YU kolekcijama, verovatno su sve to naša izdanja. Hajde da pretpostavimo da je stanje ploča solidno.

To znači da bi jedna ploča koštala oko 2700 dinara. 

Da li prodavac greši kad pretpostavlja da ste vi, novopečene gramofondžije, dovoljno blesavi da mu date te pare?

Ja mislim da ne greši.

Da ja prodajem te ploče tražio bih više para.

I dobio bih ih.

A da ja tebi Bujo prodam duplo vise ploca za duplo manje para od ovih sa oglasa (sa svim ovm pretpostavkama) i svi da budemo zadovoljni?:D

Link to comment
Share on other sites

On 4.9.2018. at 10:16, sondek said:

Ovo sto Bujodrag kaze je nazalost vrlo istinito.Za dobar zvuk sa vinila treba dosta toga,pocev od para pa do strpljenja, rada i iskustva.Digitalija mnogo napreduje lako nadsvira los gramofon.Narocito nove gramofone do 500€ i stare gramofone na granici tehnicke ispravnosti stare 40g koji se danas kupuju na Kp za 150€.

Dosta bolja situacija je ako se novac ulozi u stari gramofon vise klase koji bi sa svojim performansama i kvalitetom izrade danas kostao par hiljada eur.Sa takvim će te gramofonom i razlike u kvalitetu vinila cuti izrazenije,naravno preduslov je i da je snimak i izvođenje tako da se uopste ima razlog juriti kvalitetno izdanje.Ipak nije svejedno da li ga jurite za Donald Fagenov snimak koji je radio mastering na Magneplanar Tympani snimajući po 500 puta istu numeru i da li vam je za bubnjevima Steve Gadd,Manu Katche,Jack de Johnete,Omar Hakim ili ...

Nivo skrivenosti po pojedinim nasim plocama ume da bude frapantan.Pustim uporedo dve ploce kumu,a on pomisli da su obrnuti kanali jer jednog tona s desne strane bukvalno nema.U pitanju je izvesni Q sistem snimanja sa neverovatnom ambijentalnosti,Manu Katche neuhvatljiv.Doduse takav je i uzivo,na ploci mislis nasnimavano,a ono uzivo covek ima četri ruke.Imao sam sreću sve gore pomenute bubnjare cuti uzivo i to je tako brutalna svirka da zasluzuju svoj status stoprocentno! E sad treba to i usnimiti,pa tek posle reprodukovati.Mada ...mož imati sve njihove first pressove ali nećes na njima naći nijedan solo koji će ti oduzeti dah.

Ima toga istrazivanja razlika u produkciji i kod digitalije i to jos lakse,jako je zabavno ko ima solidan Dac i Tidal slusati uporedo razna izdanja,probajte recimo Space Oddity ima ga na nekoliko...ima pa nema sibilanata i sl.,instrumenti razlicito raspoređeni...posle to kupis na vinilu i mislis sta je sad,los neprcan vinil, ono skrnav snimak u startu.

Vidi, tvoja i moja misija ovde bi trebalo da bude da ubedjujemo ove zabludele paćenike da ne kupuju ploče i gramofone, da je to passe i ne zvuči dobro. 

Ako uspemo, vremenom će cene ploča opet pasti. Bolje i za teb' i za men'.

Link to comment
Share on other sites

On 4.9.2018. at 10:42, aaa zmaju! said:

A da ja tebi Bujo prodam duplo vise ploca za duplo manje para od ovih sa oglasa (sa svim ovm pretpostavkama) i svi da budemo zadovoljni?:D

 

On 4.9.2018. at 11:02, ketklou said:

Imam i ja pedesetak duplikata i promasaja sa Kupindo/Limundo/KP...  Svi oko cetvorke.

15000 samo za Buju. :D plus litra fabricke loze gratis. :D :D 

E može. :thumbsup2

Samooooo, ja više ne kupujem ploče. Dakle, moramo neki bolji dil smisliti. Evo, recimo, uz svaku ploču da ide po jedan EKS počev od prvog broja sa Karolinom Konor.

 

 

 

 

Mis'im, kad sam se ja ovde pojavio, pre nekih desetak godina, glavne i najaktivnije teme su bile neke dobre rasprave o podešavanju sistema a i gramofona, nekoliko tema o muzici i par opštih tema za opušteno mudrovanje (ono što pežorativno nazivaju filozofiranjem). OK, bilo je i tada ovde jajara prodavaca, oni su neizbežni. U medjuvremenu sam napustio forum, imao sam bolje obaveze. I prošlo je dosta vremena, svratim povremeno.

 

Sada, najaktivnije teme su one o oglasima, prodavcima vinila i slično.

Dakle, ne samo što ste se u medjuvremenu onepismenili, postali ste i jalove babe koje samo kukaju na cene jaja i hleba a nizašta više nemaju m**a .

Link to comment
Share on other sites

Paaa, davno smo zakljucili da od filozofije nema nista a da je pijaca zivot. I, lakse je istresati se na forumima nego placati psiicara. Elem, postoji tkz normalni deo oglasa i trgovine gde smo svi srecni i zadovoljni, a postiji sada vec alarmantan deo gde pokusavaju da otimaju, deru, varaju i iskoriscavaju kolekcionarsku i neku drugu napaljenost.

ps

Najo vise EKSova... Sad ima samo Ultimate collection koju je jako tesko nabaviti komplet.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, ketklou said:

Paaa, davno smo zakljucili da od filozofije nema nista  (.....)

Paaa, to ste vi zaključili.

Em vam je pogrešan zaključak em je to vaš problem

1 minut ranije, ketklou said:

 

Najo vise EKSova... Sad ima samo Ultimate collection koju je jako tesko nabaviti komplet.

Ma to te samo zezam. Voleo sam taj strip, to je to.

Svidja mi se tvoja pojava na forumu.

 

Veselo ti bilo.

Link to comment
Share on other sites

.jebote. sad sam tek provalio, ovaj jajarski forum ima bapski endžin koji cenzuriše čak i obične, normalne reči kao što je reč :MUDA

HjOBBGA.jpg

 

Vi svi pristajete na ovo?

Definitivno je forum postao loš, da ne kažem da je postao ***** jer će ta reč, S.R.A.Nj.E., sigurno biti cenzurisana

Skoro nesto slicno prokomentarisah pa me vlasnik/administrator banova na 14 dana, poput trenutnog stanja u zemlji, cim pomenes preCednika odmah dobijes etiketu...da ne nabrajam.

Realno, da je forum prso-jeste, ko *****

 

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Bujodrag said:

.jebote. sad sam tek provalio, ovaj jajarski forum ima bapski endžin koji cenzuriše čak i obične, normalne reči kao što je reč :MUDA

HjOBBGA.jpg

 

Vi svi pristajete na ovo?

Definitivno je forum postao loš, da ne kažem da je postao ***** jer će ta reč, S.R.A.Nj.E., sigurno biti cenzurisana

Nije forum cenzurisao, nego sam ja editovao.

Ti Bujo, (a važi i za  @Spachek ) ako misliš da je forum **** pokaži da imaš ****  i "odjavi" se sa foruma - nemojte da se mučite "ovde".

 

 

Link to comment
Share on other sites

Imam ja ****  i ostalih * dovoljno za većinu vas ovde.

Neću se odjaviti jer mi je skroz zabavno da povremeno svratim i izražavam svoj slavodobitni i elitistički  prezir. Smešni ste.

Prosto, kad mi zatreba ventil od životnih patnji i **** ja onda ****** pa opet **** i svima **** 

I onda ******* ****** ****** ***** ****  ******* **** ** ******** *******??

Veselo vam svima bilo.

Naučite da se zezate. Ne postoji stvar toliko ozbiljna i vredna da mora biti oslobodjena sprdnje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, vladat1 said:

Drugari, nije tema ili jbg, ima vas dosta sa pločama :) Ćerkicinoj najboljoj drugarici je rođendan. Želi da joj kupi ploču Nirvane, Iron Maiden a ili The Clash. Ako nema ovo može i nešto drugo u tom fazonu. Bitno je da je ploča očuvana. Dajte mi ponude na PM

Ja sam pre par godina kupio ovo https://www.discogs.com/Nirvana-MTV-Unplugged-In-New-York/release/1901246

u onoj knjižari/prodavnici dole ispod SKC-a. Koštala je oko dve hiljade dinara, nova, u celofanu. Proveri sve te nove hipsterske radnje, možda još uvek imaju tu ploču.

Kao poklon, lepše je da joj kupiš novu, neotpakovanu ploču

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Bujodrag said:

Ja sam pre par godina kupio ovo https://www.discogs.com/Nirvana-MTV-Unplugged-In-New-York/release/1901246

u onoj knjižari/prodavnici dole ispod SKC-a. Koštala je oko dve hiljade dinara, nova, u celofanu. Proveri sve te nove hipsterske radnje, možda još uvek imaju tu ploču.

Kao poklon, lepše je da joj kupiš novu, neotpakovanu ploču

To bi bilo najbolje, ali nisam iz Beograda. Da li imaš neki telefon od te radnje?

 

Sada videh imaju i u Delfiju

 

Nirvana

 

Zvaću posle 10 da vidim da li je imaju na stanju.

Link to comment
Share on other sites

nirvanu sam viđao novu po berzama,proveris sa yugovinilom da li imaju,a ja ću ovih dana do naseg mungosa pa ako vidim javljam.Ovi prodavci rade sa isjljucivo novim plocama pa proveri mailom [email protected]

nema je na spisku novih vinila koji su mi poslali ovog meseca ali mislim da sam je tamo video kad su bili na berzi.nisu skupi,za nove ploce se nekad ne isplate za poruciti spolja zbpg carine i pdv(pola daješ vučiću)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...