Jump to content


Saveti za sistem.


oridjinale

Recommended Posts

Hteo bih da napravim Hi-Fi sistem. 

Posto muziku slucam na racunaru sistem bi ukljucio: pojacalo, zvucnike i zvucnu karticu. Budzet bih ogranicio na 300 evra ( za sada) ali bih mozda to prosirovao u buducnosti.

Gledam silne oglase, pre sam imao microlab solo7c koje sam prodao, pa sam imao microlab pro 1 (koje sam takodje prodao). Sa njima sam bio poprilicno zadovoljan i voleo bih da dobijem zvuk slican mom starom pro 1 (makar! ) 

Da li za ovu cifru (300 evra) mogu da uklopim ponaosob polovno pojacalo, eksternu zvucnu (dac?) i zvucnike? Sve naravno - polovno. I ono sto me zanima, ne mogu da se snadjem koje su razlike izmedju DAC (konvertera) zvucne kartice (eksterne) i audio interfejsa. Valjda bi zvucna trebalo da ima sve tri osobine? 

Uz to bih da napomenem da sviram gitaru, mozda bi sa zvucnom koju uzmem i snimao neke pesmice, pa bi mi trebao makar jedan ulaz(dva bi bilo idealno) . :) 

Hvala unapred na savetima.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mislim da ti je budzet malo tanak za to sve sta ti hoces. Eventualno da prvo uzmes pojacalo i zvucnike za 300e, pa posle vidi dodaj i ostale stvari. Od jeftinijih pojacala pogledaj Onkyo Integra A-8870, HK 6500, Denon PMA 520AE. Sto se zvucnika tice, mozda ovo da cujes: https://www.kupujemprodajem.com/Rogers-Gs-3-Bookshelf-60053393-oglas.htm
Ili ovo: https://www.kupujemprodajem.com/Quadral-Shogun-60794827-oglas.htm

U sustini, nisi naveo bas neke informacije: kolika je soba gde ces slusati muziku; da li zvucnici moraju skroz uza zid da stoje; da li podnostojeci ili bookshelf; da li je potrebno da uredjaji budu velike snage za glasno slusanje ili se slusa na osrednju snagu.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Shang Tsung said:

Mislim da ti je budzet malo tanak za to sve sta ti hoces. Eventualno da prvo uzmes pojacalo i zvucnike za 300e, pa posle vidi dodaj i ostale stvari. Od jeftinijih pojacala pogledaj Onkyo Integra A-8870, HK 6500, Denon PMA 520AE. Sto se zvucnika tice, mozda ovo da cujes: https://www.kupujemprodajem.com/Rogers-Gs-3-Bookshelf-60053393-oglas.htm
Ili ovo: https://www.kupujemprodajem.com/Quadral-Shogun-60794827-oglas.htm

U sustini, nisi naveo bas neke informacije: kolika je soba gde ces slusati muziku; da li zvucnici moraju skroz uza zid da stoje; da li podnostojeci ili bookshelf; da li je potrebno da uredjaji budu velike snage za glasno slusanje ili se slusa na osrednju snagu.

 

Moze i tako. 

evo dodatnih informacija.

Snaga - moze osrednja, preferirao bih kvalitet umesto snage. Recimo oko 100w bi bilo maksimum ali sve izmedju 50 -100 wati mi je ok

Bookshelf bi mi vise odgovarali, ali ako su podnostojice jeftiniji / bolji izbor mogu i oni. 

Soba je nekih 4x4 

preferirao bih da stoje uz zid, ali nije moranje, sa obzirom da malte ne zivim sam u kuci.. imam 4 sobe za mene, tako da mogu da priustim da ih stavim odaljenije od zid, do nekih metar. Ne bih preko metar dalje od zida... ruzno bi mi izgledalo mnogo a i ne bi bilo bas prakticno :) 

Sta bi jos trebalo od informacija? 

Vise bi mi se svidjali ovi - 
Rogers Gs 3 Bookshelf nego oni prvi. 

Sto se budzeta tice, racunao sam, ako sam mogao da dobijem pro 1 microlabove pojacalo + zvucnike od oko 60tak vati ( sto mi je skroz dosta), valjda mogu da napravijm sistem koji bi slicno zvucao za 300 evra. :)


sada sam pogledao pojacalo, ima onkyo integra za 100 evra, i recimo kada bih uzeo recimo to pojacalo,  + rogers gs ostalo bi mi 50tak evra i jos 50tak evra da dodam za karticu u medjuvremenu? :)

Ja sam tek amater u tim vodama, uvek sam tezio dobrom zvuku, a do sad nisam imao para, tek sad da kazem zaradjujem svoje. Ali ne bih da uzmem nesto skupo pa da mi ne ostane za 'lebac :D 

p.s. forum je veliki, dosta se pisalo, ako moze neko da mi preporuci par dobnrih tema za citanje koje bi najvise legle meni kao nevinom u ovom hobiju. :)

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, oridjinale said:

Moze i tako. 

evo dodatnih informacija.

Snaga - moze osrednja, preferirao bih kvalitet umesto snage. Recimo oko 100w bi bilo maksimum ali sve izmedju 50 -100 wati mi je ok

Bookshelf bi mi vise odgovarali, ali ako su podnostojice jeftiniji / bolji izbor mogu i oni. 

Soba je nekih 4x4 

preferirao bih da stoje uz zid, ali nije moranje, sa obzirom da malte ne zivim sam u kuci.. imam 4 sobe za mene, tako da mogu da priustim da ih stavim odaljenije od zid, do nekih metar. Ne bih preko metar dalje od zida... ruzno bi mi izgledalo mnogo a i ne bi bilo bas prakticno :) 

Sta bi jos trebalo od informacija? 

Vise bi mi se svidjali ovi - 
Rogers Gs 3 Bookshelf nego oni prvi. 

Sto se budzeta tice, racunao sam, ako sam mogao da dobijem pro 1 microlabove pojacalo + zvucnike od oko 60tak vati ( sto mi je skroz dosta), valjda mogu da napravijm sistem koji bi slicno zvucao za 300 evra. :)


sada sam pogledao pojacalo, ima onkyo integra za 100 evra, i recimo kada bih uzeo recimo to pojacalo,  + rogers gs ostalo bi mi 50tak evra i jos 50tak evra da dodam za karticu u medjuvremenu? :)

Ja sam tek amater u tim vodama, uvek sam tezio dobrom zvuku, a do sad nisam imao para, tek sad da kazem zaradjujem svoje. Ali ne bih da uzmem nesto skupo pa da mi ne ostane za 'lebac :D 

p.s. forum je veliki, dosta se pisalo, ako moze neko da mi preporuci par dobnrih tema za citanje koje bi najvise legle meni kao nevinom u ovom hobiju. :)

Ako već preferiraš kvalitet, pozicioniranje zvučnika je na prvom mestu. Postavka se ne određuje kako je lepo, kako se sviđa, na najviše metar, već tako da da najbolji zvuk. U dobro podešemom sistemu utiču i centimetri. Važi i za sistem kakav planiraš.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, TurboMaximus said:

Ako već preferiraš kvalitet, pozicioniranje zvučnika je na prvom mestu. Postavka se ne određuje kako je lepo, kako se sviđa, na najviše metar, već tako da da najbolji zvuk. U dobro podešemom sistemu utiču i centimetri. Važi i za sistem kakav planiraš.

znao sam da je poziciniranje bitno ali nisam znao da je bitna udaljenost od zidova ! eto hvala :) 
Ima li neki tekst/program kojim mogu to da razumem malo bolje / izracunam? 

 

8 sati ranije, Kuršum said:

Što se pojačala tiče, ovo ti je sigurica za taj budžet (a teško će ga neko u izboru do 150 nadsvirati):

https://www.kupujemprodajem.com/harman-kardon-hk-6500-60471232-oglas.htm?desktop_requested=1


Ovo je zanimljiva stvar, cak bih mogao i budzet da ulopim lakse! 

 

 

6 sati ranije, microfarad said:

Harman HK6500 odličan pojačavač, ne treba, tražiti dalje:)

 

4 sati ranije, Peter said:

I uvek možeš da ga prodaš za iste novce.



Drzi cenu znaci? 

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Kuršum said:

Prodaje se on i za 120, ali tu je oko 100 evra, plus minus. Ovo je dobra cena. Vidim da prodavac ima i jedan za 70 u malo losijem kozmetičkom stanju.

Stavio sam ih na pracenje, verovatno uzmam, samo jos malo da procesljam stvari, valjda nece da ode sutra. :)

imam i neki midi aranzer/klavijaturu u platnu, pa se sad lomim da li odmah da kupim ove zvucnike i pojacalo ili prvo aranzer da uzmem. :D 

Link to comment
Share on other sites

Između ova dva glasam za Rogers.

Ali, ja bih ipak možda pre ove:

https://m.kupujemprodajem.com/Rogers-LS2A-Monitori-Made-in-England-2x100W-60947434-oglas.htm#mhs0-1526058883238

Ili ove:

https://m.kupujemprodajem.com/Infinity-rs2000-60930863-oglas.htm#mhs0-1526058988680

Za pojačalo nema potrebe da gledaš dalje, ako je taj HK u okay stanju, za te pare je dobra kupovina.

Oba para kutija su monitori, ne moraš mnogo daleko da ih pozicioniraš od zadnjeg zida, za tu kubikažu su sasvim okay (pretpostavljam da je plafon na standardnih 2,5m).

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima!

Da, ja sam poslusao sugestije uvazenih clanova foruma, pazario taj HK 6500 i vrlo sam zadovoljan. Nisam neki HI FI strucnjak ali dugo sam svirao a jos duze slusam muziku i cenim ga da je pojacalo odlicno, ima dusu. Isporucuje sve sto treba bez ukljucenog loudenssa sa bass-om i treble-om na nuli tako da ces sa kompatibilnim kutijama i u prosecno akusticnom sobom verovatno biti i vise nego zadovoljan.

Zahvalio bih se jos jednom svima koji su pomogli meni a tebi pozeleo srecu u sklapanju sistema.

P.S. ne znam da li miskon zali ali znam da mu je drago sto mu je pojacalo dobro udomljeno :cheers

Link to comment
Share on other sites

Moja preporuka isto ide za HK 6500 . Odlican pojacavac bices jako zadovoljan sa njime . Eto moj je zavrsio kod @pompi sto mi je drago da dugo uzivas u njemu druze . @Spachek Vise ne zalim za Harmanom ublazio sam tugu sa mladjim bratom HK 6550 . Stara ljubav zaborava nema i ovaj ne mrda nikud ostaje u kolekciji !

Link to comment
Share on other sites

On 11.5.2018. at 19:16, RingeRaja said:


Oba para kutija su monitori, ne moraš mnogo daleko da ih pozicioniraš od zadnjeg zida, za tu kubikažu su sasvim okay (pretpostavljam da je plafon na standardnih 2,5m).

 

Nije, nizi je malo, nekih 2.3, 2.4

soba je malo veca od 4x4 nekih, 4,5 x 4 zapravo... 

@ostali clanovi, ok bice taj hk 100 % :)  videcu sa covekom moze li da se rezervise.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...