Jump to content


Vintage enthusiasm


Primare

Recommended Posts

Prije svega želim se ispričati za svoje pisanje - koristim Googleov prevoditelj.

Evo kako sam se vratio na vintage audio i kasete nakon više od 25 godina.
Počela sam s osnovnim tehničkim sustavom - kasetofonom, pojačalom i malim zvučnicima. Sva oprema se nalazi u dječjoj sobi. Na početku je sve bilo u redu, ali na kraju nije bila prihvatljiva kvaliteta. 

Situacija se promijenila za oko godinu dana. Otkrio sam vintage Pioneer komponente. Jaa stvarno volim njihov izgled i zvuk je više ili manje u redu. Dakle, ovo je moj trenutni retro Hi Fi: kasetofon CT-F 1250, 900, 750, 700, R2R paluba RT 707, pojačalo SA-7800, tuner RT-7800, ekvalizator SG-9800. Tu je i Nalamichi - CD player CD4 i kasetofon BX-300e. Zvučnici su Pioneer HPM-100 (verzija od 200 W). Brojač okretaja - Pioneer PLC 590 nije moj na žalost, ali je dosta impresivan. Prije dvije godine nemam kasete. Sada imam oko 200 zapisa i još 100 zatvorenih. Imam i vrpce bubnjeva. Pravi užitak s ovim sustavom i procesom snimanja glazbe na kazete. I vidim da nisam sam s tim vintage Hi Fi entuzijazmom.

 

DSC02141.jpeg

DSC00356.jpeg

DSC00357.jpeg

DSC00359.jpeg

DSC00361.jpeg

IMG_1824.jpeg

DSC00372.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
6 sati ranije, Delija said:

Ovo ne mora da svira uopste - dovoljno je samo da se gleda :)

Istini za volju 65% je razlog kupovine ovakvih komponenti.Prelijepo!Vrhunski tjuner,odlicno pojacalo,zvucnici,gramofon uz mali refresh odlican.Jedino mi se ne svidja ono Technics pojacalo.Odlicne komponente koje su obiljezile jednu eru HI FI-ja.

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, Primare said:

Samo sam mogao sanjati o tome u školi:mellow:

Ma nisam ni ja mogao tada da priuštim tako nešto, ali sam otkrio da može bolje da se napravi u sopstvenoj režiji tako sam i počeo time da se zanimam a to traje i danas. I gramofon sam pravio.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Miomir said:

Pioneer sa9800 moj komsija je kupio pocetkom osamdesetih na Bugarskom fri šopu, cena je bila ako se dobro secam 600dolara/1x3 u markama/.Bilo je i drugih komponenti iz te linije kao i magnetofona Teac.

Vaš bližnji bio je sretan tip da ima takav sustav u 80-ima.
Moj prvi i posljednji kasetofon Sanyo kupljen je 1984. godine. Moja prva paleta - Aiwa ADF 270 i pojačalo Technics - 1990. godine.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Postavljaš ispravno pitanje. Zbog nedostatka prostora ovaj sustav se nalazi u sobi mojega daugthera. Ako moram staviti zvučnike na namjenske štandove (kako bi postigli najbolji zvuk) moram više prostora. Dakle, ovo je kompromis kojeg moram prihvatiti za neko vrijeme.
Zadovoljan sam rezultatom čak i ovako. Trebalo je 3 godine i puno istraživanja kako bi dovršili sustav kakav je sada. Dobivanje PLC-590 bio je najslabiji, ali na kraju sam imao sreće i ovdje je. U vrlo dobrom tehničkom i kozmetičkom stanju.

Link to comment
Share on other sites

Lep kolekcionarski sistem.Nije bas u nekoj funkciji za slusanje bez zvucnika na pravoj visini i stalcima,ali razumem da je kolekcionarima nekad to nije primarno.Predivne su pioneer sprave,1250 sam nekad sanjao dok sam imao ctf850.Zamenuo sam ga sa Nak bx 300 kojeg takodje vidim imate.Interesantno bi bilo cuti poredjenje dva snimka.Nak je po meni imao neverovatno dobru reprodukciju kojom je bio iznad drugih.Desavalo se da snimak sa drugog deka daleko bolje zvuci na njemu nego tamo gde je snimljen.Pioneer je imao neki lep kolor u basu za topljenje zenskih srca,ali pre svega plava svetla za nocnu rasvetu- idealni za sistem u spavacoj sobi sa obe specifičnosti.

Link to comment
Share on other sites

 

sondek, 

Zapravo sam imao 2 opcije - imati ovaj sustav u sobi u kojoj je trenutno sa svim ograničenjima uključujući akustične probleme ili da ga nemam. Odabrao sam prvu. I ne žalim. Ovo su moje vintage igračke. Za kritičko slušanje imam druge sustave. Općenito imam nedostatak soba ;) Zato sam odlučio ne kupiti fantastičan par Technics SB-E200 zvučnika danas (ovo bih se žalila).
Što se tiče Nakamichi BX-300e - ovo je najbolja paluba koju sam ikada imao. Kao što kažu da su ovo siromašni ljudi Dragon.

Edited by Primare
Wrong translation
Link to comment
Share on other sites

Hahaha" Poor man Dragon",nisam znao za taj izraz ja sam par godina krize proveo sa gramofonom  koji je poznat kao "poor man sondek" ,nisam znao da postoji izraz i kod dekova.Bas lepo.Ljudi ga pogresno tumace ali je ustvari veliki kompliment. Bx 300 je vrhunska naprava spremna da radi i u brutalnom high end sistemu sa velikim reavilingom.Secam se da su par snimaka Marcus Milera bukvalno oduzimali dah.

Uzivaj! ...lepo je videti da neko uređjaje dozivljava kao decu.I u tu ljubav se nikako ne treba dirati...kako to kolega Pecass lepo rece u Šćepinoj emisiji.

Link to comment
Share on other sites

Yes, BX-300e is one of the best value for money choice (Googleov prevoditelj ima neki problem s ispravnim prijevodom). Trebate samo BX-300 u ispravnom stanju, kvalitetnu kazetu i izvor glazbe kako biste dobili vrlo dobar rezultat. Ovo je rekorder koji mi je pokazao kakav je kvalitetan zapis. Prije 30 godina imala sam osnovne Aiwa. Upotrijebio sam najjeftiniju kazetu. Glazbeni je izvor bio u pitanju. Konačni rezultat bio je razočaranje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...