Jump to content


Altec A7 alternativa?


Krnjevac

Recommended Posts

Dosao sam u posed pomenutih zvuja,dakle Altec 811h+802d ,skretnice Westrex network 800(800 cykles) ali fora je u basu umesto Alteca tu je neki Jbl pro od 15" od 8 oma i tu je nesklad u celoj kombinaciji,dakle mora da se zameni,nesto mi pada na pamet Iskra pzn ako uopste moze da se nadje u dobrom stanju,ako imate i neke druge predloge a znate da moze koliko toliko uspesno da zameni Alteca tu sam da saslusam....hvala unapred na predlozima:lol:

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Krnjevac said:

Evo par fotki iz garaze kad sam ih doneo,kabineti su Iskra kzv,sad sam gledao na bas drajverima nema nikakve oznake ne znam odakle mi da je Jbl mada lici ali ne moze se sa sigurnoscu tvrditi....

31947385_193208114646367_1685816629805449216_n.jpg

31949012_193207884646390_8909905687002218496_n.jpg

31956692_193207934646385_2309367755729534976_n.jpg

trebao si slikati od nazad, gde je magnet, mozda neko prepozna...

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Krnjevac said:

Dosao sam u posed pomenutih zvuja,dakle Altec 811h+802d ,skretnice Westrex network 800(800 cykles) ali fora je u basu umesto Alteca tu je neki Jbl pro od 15" od 8 oma i tu je nesklad u celoj kombinaciji,dakle mora da se zameni,nesto mi pada na pamet Iskra pzn ako uopste moze da se nadje u dobrom stanju,ako imate i neke druge predloge a znate da moze koliko toliko uspesno da zameni Alteca tu sam da saslusam....hvala unapred na predlozima:lol:

Zbog čega misliš da je nesklad? Da li si ih slušao?

Dobro deluje taj drajver, meni liči na Altec 421 sa promenjenom ili obojenom kalotom.  Slikaj odpozadi.

Te kutije nisu Altec A7. A7 je front loaded horna i drajveri su drugačije postavljeni..

Iskra pzn je midrange drajver, veoma efikasan. 

Kako god bez merenja i potrebnog znanja teško. Mislim i da ta skretnica nije odgovarajuća već da je bila pri ruci pa je postavljena.

Link to comment
Share on other sites

51 minuta ranije, prophet said:

Zbog čega misliš da je nesklad? Da li si ih slušao?

Dobro deluje taj drajver, meni liči na Altec 421 sa promenjenom ili obojenom kalotom.  Slikaj odpozadi.

Te kutije nisu Altec A7. A7 je front loaded horna i drajveri su drugačije postavljeni..

Iskra pzn je midrange drajver, veoma efikasan. 

Kako god bez merenja i potrebnog znanja teško. Mislim i da ta skretnica nije odgovarajuća već da je bila pri ruci pa je postavljena.

Pa mogu donekle prihvatiti sugestiju da u ovoj postavci skretnica nije prilagodjena bas drajveru,inace  ta skretnica je itekako prilagodjena za 811 sa rezom na 800hz

Link to comment
Share on other sites

Ako je 800Hz susret to je skretnica iz Westex kabineta za odredjenu impedansu i tipa je L.R. 12db/oct. , isti elementi i za HF i LF, sa R serijski ka visokima.

(Za 15oma verziju elementi su L=5.1mH cca C=8uF (PIO) R=ne sećam se... :()

Na kalemovima nije napisana vrednost, dok na C jeste. Ali mozda se ne moze otvoriti da se proveri. AKO su ove vrednosti koje sam naveo - onda je to skretnica za 15oma drivere.

Link to comment
Share on other sites

Pa piše na skretnici 800Hz 12 oma Westrex. Sretnica za 12 oma nije ista kao za 8 oma ili 16 oma. Tako da ne znam kako sa sigurnošću možeš da tvrdiš da je prilagođena za taj drajver. A čak i da jeste trebalo bi to bolje uraditi. Nego slikaj bas otpozadi da vidimo koji je.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...