Jump to content


Uticaj osigurača na zvuk


vdzele

Recommended Posts

Prica o jeftinom i skupom i sta ko sa tim radi je takodje relativna.

Ja znam vise ljudi koji su u svoje sisteme ulozili petocifrene sume u evrima, a blize se i sestocifrenim.

Na kraj pameti im ne pada ni da idu po forumima, ni da otvaraju uredjaje, ni da menjaju osigurace.

Njihovo vreme je suvise skupo za to, da nije ne bi takve sisteme ni imali (zaradjeni su postenim i transparentnim radom).

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, 空也 said:

roizvođač kaže da je u ovom osiguraču ta žica od 2 cm "kvantno tunelovana" munjama od milion volti iz Teslinog kalema i da joj to daje te neke specijalne osobine.

Da li proizvodjac u slobodno vreme pise scenario za "Star Trek"? Mozda ta 2 cm sadrze dilithium?

Au, kakav sam ja low-tech cica...

Link to comment
Share on other sites

Po mnogima ni objašnjenja za strujne kablove i filtere nije dovoljno pa i dalje smatraju da je to uvaljivanje. Mislim da je to kod većine ljudi sa audio tehnikom.

Mene lično ne interesuje tehnički detalji već samo rezultat - jel to radi ili ne.

Ko je zagržen da zna do sitnih creva zašto to tako radi nikad neće saznati jer proizvođač drži to kao poslovnu tajnu.

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim poentu celog ovog pisanija...

vdzele “pukao” 45€ za osigurač, čuje promenu, zadovoljan. I tu bi trebala da bude tačka, osim ako neko ne ume stručno da objasni da li postoji mogućnost (ili ne) da on to stvarno čuje.

Ovako sukob sujeta i merenje Ega... ali ni prvi, ni poslednji put među audiofilima...

Jednom sam napisao i stojim iza toga: Veći broj “ludaka” ne postoji u nekom drugom hobiju. Da ne bude zabune, ovde nisam isključio sebe... nikako.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, vdzele said:

Negde sam već ovo postavio, ali ću opet ponoviti. Od vlasnika shunyata research.

A common misconception regarding power cables is that they represent the final link in the transfer of power after traveling through miles of power lines and in-home wiring. The power cable is actually the first two meters of power wiring that the audio component sees — electrically speaking. In effect, the power cable is an extension of the transformer in the component’s power supply.

Ništa u toj rečenici "formalno pravno"  gledano nije laž. :)

Činjenica je, uređaj je kablom vezan na izvor struje, kabl je veza između trafoa uređaja i utičnice na zidu, uređaj prvo "vidi" kabl.

Ipak to je samo igra reči. Za struju koja "putuje" do uređaja i napaja ga, tih dva metra strujnog kabla predstavlja kraj puta a ne početak.

 

Ja sam letos renovirao kupatilo.

Kada smo već obili zidove da promenimo pločice, izbacili smo olovne cevi stare 57 godina i ugradili nove.

Po analogiji sa tvrdnjom vlasnika Shunyata Research, tih par metara devičanskih novih cevi je prvo što moja nova slavina "vidi".

Ali kvalitet, miris i ukus vode koja curi iz te slavine je identičan kao i ranije, pošto su te nove cevi vezane za prastaru vodovodnu mrežu.

Ok, da su nove cevi uže voda bi sporije tekla, da spojevi nisu dobri curila bi sa strane, 
ali pošto cevi nisu tanje i spojevi su dobri, sve je isto kao i ranije. :)

 

Ovde naravno ne pričamo o filtriranju vode ili struje, tu bi smo imali analogiju strujni filter - filter na slavini.

Ne bih dalje ulazio u analizu svih mogućih specifičnosti koje razne konstrukcije kablova mogu imati.

Fokus mi je na samom načinu marketinškog izražavanja, na praznim rečenicama koje se formalno gledano ne mogu osporiti, a koje ništa stvarno ne kazuju.

Kao ono u reklamama: "uklanja perut do 100%", što znači da proizvod uopšte ne mora da uklanja perut ili je uklanja 1%, pošto se to sve uklapa u "do".

Link to comment
Share on other sites

Verovatno bi iz ove teme moglo da se iscupa sve i od toga (najbolje) ne napravi nista.

Poceli smo sa plocicama koje jesu/nisu kineske, pojacalima koja jesu/nisu onog ko ih pravi/ne pravi/razvija/ne razvija, DAC-ovima koji mogu/ne mogu rade sa opisanim delovima i na opisanim principima, a stigli...

Pa, daleko smo stigli.

Bar da se promeni naslov teme, da ne ruzimo coveka.

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, 空也 said:

 

Ali kvalitet, miris i ukus vode koja curi iz te slavine je identičan kao i ranije, pošto su te nove cevi vezane za prastaru vodovodnu mrežu.

Nemoj sad i ti :)

Voda nema ni miris, ni ukus, pa niste ni mogli da primetite.

Link to comment
Share on other sites

iskustvo je precenjeno. Svaka budala može da ima iskustvo ali ono nije dovoljan uslov za mudrost inače bi baš svi starci bili mudri.

 

1 sat ranije, vdzele said:

Mogla bi moderacija da ovo vezano za osigurač da isčupa iz ove teme i napravi novu.

(....)

+1

Pratim temu iz praktičnih razloga: zanimaju me strujni filteri i tako te sprave o kojima nemam pojma pa pomišljam da bi oni bili jednostavnije rešenje za moje (male) probleme sa strujnom mrežom nego pretraživanje prastarih, štrokavih i prašnjavih podruma.

Link to comment
Share on other sites

To pretrazivanje podruma je ipak preporucljivo, u smislu opste bezbednosti i smanjenja rizika od pozara na instalacijama.

Nezavisno od toga, moj Line-R uvek mozes da dobijes na probu. Nije strujni filter, vec regulator napona, ali mozes da probas da cujes razliku.

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, pera451 said:

To pretrazivanje podruma je ipak preporucljivo, u smislu opste bezbednosti i smanjenja rizika od pozara na instalacijama.

Nezavisno od toga, moj Line-R uvek mozes da dobijes na probu. Nije strujni filter, vec regulator napona, ali mozes da probas da cujes razliku.

Hvala. :) 

Nisu ti moji problemi veliki, samo povremeno zujkanje, pucketanje i šuškanje. Ne ometaju me u slušanju ali prosto me nerviraju jer znam da postoje

Ignorance is bliss.

 

Sometimes.

 

A znaš i sam, ne bih sad bio dovoljno vešt da se lomatam po podrumima.

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, RingeRaja said:

Evo ti Bujo Dimovski strujni filter na prodaju:

https://www.kupujemprodajem.com/Strujni-filter-Zoran-Dimovski-59267675-oglas.htm

Cijena prava sitnica...:lol:

Cena :kontakt. 

Je l' to znači da u cenjkanju, ako sam dovoljno vešt, mogu da doguram do toga da Pavle meni plati da uzmem filter?

Ne volim cenjkanje.

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, Bujodrag said:

Nisu ti moji problemi veliki, samo povremeno zujkanje, pucketanje i šuškanje. Ne ometaju me u slušanju ali prosto me nerviraju jer znam da postoje

 

U toj situaciji mozda bolje razdvojni trafo. Znam da je alI_Zée pravio nesto. ;)

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, ras said:

Nemoj sad i ti :)

Voda nema ni miris, ni ukus, pa niste ni mogli da primetite.

Ma nemaš ti dovoljno istančano nepce! :)

Ko mi je kriv, da sam se malo stisnuo i kupio kriogenizovane i kvantno tretirane cevi, sada bi mi iz slavine tekla Acqua di Cristallo:

https://www.inabottle.it/en/trends/10-most-expensive-and-exotic-waters-world

https://hautewater.wordpress.com/tag/acqua-di-cristallo-tributo-a-modigliani/

articolo46.jpeg?itok=ZSXshc44

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, 空也 said:

Ja sam letos renovirao kupatilo.

Kada smo već obili zidove da promenimo pločice, izbacili smo olovne cevi stare 57 godina i ugradili nove.

Po analogiji sa tvrdnjom vlasnika Shunyata Research, tih par metara devičanskih novih cevi je prvo što moja nova slavina "vidi".

Ali kvalitet, miris i ukus vode koja curi iz te slavine je identičan kao i ranije, pošto su te nove cevi vezane za prastaru vodovodnu mrežu.

 

https://www.google.rs/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.istinomer.rs/clanak/1024/Od-cevi-zavisi-kvalitet-vode&ved=2ahUKEwi8us2y9NraAhUQzKQKHVL2A2MQFjAAegQIAhAB&usg=AOvVaw0BqeRQGpB3taPLUHQRSrYP

Od strujnog kabla zavisi kvalitet zvuka pojacala.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, pera451 said:

@Sondek,

zasto se o tome uopste pise na forumu?

Zasto ljudi takva iskustva ne zadrze za sebe?

Dakle, ako neko ima neko iskustvo za koje nema nikakvo objasnjenje, niti ima predstavu o tome zasto (ne) radi i da li ce kod nekog drugog da (ne) radi, sta ga uopste motivise da takva, potpuno individualna, nemerljiva i neobjasnjiva, iskustva, deli sa drugima?

Da li je smisao foruma u razmeni tehnickih, ili psihicko/psiholoskih iskustava i fenomena?

 

10 sati ranije, pera451 said:

Slazem se.

Ne mora, ali je nekad mudrije i zadrzati ponesto za sebe.

Pogotovo ako se covek ne zaustavi na iznosenju iskustva, vec krece u polemiku sa onima koji ne cuju/nemaju pare/nemaju...

 

9 sati ranije, pera451 said:

Verovatno bi iz ove teme moglo da se iscupa sve i od toga (najbolje) ne napravi nista.

Poceli smo sa plocicama koje jesu/nisu kineske, pojacalima koja jesu/nisu onog ko ih pravi/ne pravi/razvija/ne razvija, DAC-ovima koji mogu/ne mogu rade sa opisanim delovima i na opisanim principima, a stigli...

Pa, daleko smo stigli.

Bar da se promeni naslov teme, da ne ruzimo coveka.

 

ovo moze da se splituje iz ove teme u bilo koju koju si ti otvorio....tamo ce ove besmislice biti u svom prirodnom okruzenju!

 

i konacno nesto sto ima smisla od tebe (boldovano) jos kad bi se i sam toga pridrzavao....bilo bi ovo mnogo srecnije mesto.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...