Jump to content

Uticaj osigurača na zvuk

Recommended Posts

Da budemo malo ozbiljni, proizvođači tih osigurača navode da oni imaju značajno manji DC otpor i da je pad napona preko njih manji u odnosu na obične osigurače (da zanemarimo ostale navodne prednosti). Ako se gleda funkcija osigurača i to da ta žica treba da se samozapali i izgori upravo usled tog adekvatno podešenog otpora (pretvaranja električne u toplotnu energiju) pri određenoj vrednosti struje a da bi se to desilo za određeni materijal mora postojati taj otpor u tim uslovima (dali brzi dali tromi osigurači), ja bi sa velikim zrnom soli uzeo rejting tog osigurača i potražio zvanični sertifikat i usklađenost sa normom tog osigurača (budući da dosta audiofilskih strujnih kablova to nema...) pre njegove upotrebe, pogotovo u skupim uređajima.
Link ka članku gde se navodi i do 8x manji DC otpor https://positive-feedback.com/Issue51/hifi_tuning.htm
Ako je sve ok i ako gore pri deklarisanim vrednostima struje, sve je ok, ako ne, postoji verovatnoća da ćete oštetiti skup uređaj...
Naravno da razumem da su drugačiji materijali u upotrebi ali smatram da treba biti obazriv pre guranja bilo čega u zaštitni sklop skupih uređaja.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

• 2 months later...
  • Replies 535
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Budi i ti spokojan, ja to neću ni slušati. 

А пише путер.

izvinite, ja sve ovo gledam sa vedrije strane: ako je investicija u osigurač od 40€ poslužila da se 5-ro ljudi druži i zabavi, onda vredi svaku paru!!!

Posted Images

14 minuta ranije, vdzele said:

Da li si ih malo usviravao, barem 200 sati?

*etablirani poznavaoci dobrog zvuka prevrću očima nad ovakvom opaskom*

Sviraju već 3-4 dana i svirat ce jos dok ne nadjem neke odgovarujće , nego se trgovina zakucala ništa od pošiljki ne stiže . Porucio sam schurter smd spt za probu , kad će i dali ce da stigne pitanje . Ni onaj sr jos nije stigao :blink:

• 1 month later...