Jump to content


Uticaj osigurača na zvuk


vdzele

Recommended Posts

Kad počne isparavanje provodnika, stvara se atmosfera metalnih para i eto luka na 230V, osim toga ako je osigurač na induktivnom potrošaču i bez toga imaš luk (gotovo redovna pojava na prekidačima pri isključenju).
Pravi izraz bi bio spreči...

Izgleda da sam preveliki bukvalista...

Jasno je na šta se misli, izvinjavam se na deranžiranju.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

42 minuta ranije, somilenko said:

Mislim da nas generalno već dovoljno dele, ne moramo i mi sami da se delimo na Strejt i ne Strejt audiofile, svi smo mi audiofili, svako na svoj način...

Kovanicu nisam smislio ja, već jedan "autoritet" ovog i onog drugog foruma. Tom prilikom je jasno stavio do znanja da naš hobi treba deliti na ove "normalne" i nas koji su voodoo. Svi su tada ćutali, što je obično znak odobravanja.

Link to comment
Share on other sites

Kovanicu nisam smislio ja, već jedan "autoritet" ovog i onog drugog foruma. Tom prilikom je jasno stavio do znanja da naš hobi treba deliti na ove "normalne" i nas koji su voodoo. Svi su tada ćutali, što je obično znak odobravanja.
Nisam upoznat sa istorijom na žalost, ali oko za oko, zub za zub nas sve ostavlja slepim i krezubavim, ne moramo nastavljati loše prakse.

Svako ima pravo da veruje i da čuje šta hoće, audiofilizam je na kraju jaaaaako subjektivan sport a ubeđivanje sa druge strane pobuđuje samo sujetu i inat.

Tolerancija se pokazuje dobrim primerom.

Sada kada pročitam ovo što sam gore napisao, ladno bi se mogao kandidovati za Miss sveta...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, somilenko said:

Kada sam pričao o žici na mestu osigurača, mislio sam da se napravi kao umetak od pune instalaterske žice, podvijen na krajevima tako da može da se montira u ležište za osigurač, tako se izbegava komplet staklo, donekle kontakti...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

probavali su to neki od nas ima tome i blizu 10g , na kraju vecina se zadovoljila busmanom pozlacenim ili posrebrenim . Probavano i sa srebrnom licnom , samo voditi racuna o tome da je obicna licna 4A , a ima uredjaja kojima je osigurac 1A , pa i manje , da ne bude kurslusa ...Znaci dovoljno tanka licna. Nju na zljeb osiguraca sa unutrasnje strane a prekinut osigurac da ju pritisne . Ako samo nju stavis i vezes labavo , da ne bude vatrometa.

Link to comment
Share on other sites

probavali su to neki od nas ima tome i blizu 10g , na kraju vecina se zadovoljila busmanom pozlacenim ili posrebrenim . Probavano i sa srebrnom licnom , samo voditi racuna o tome da je obicna licna 4A , a ima uredjaja kojima je osigurac 1A , pa i manje , da ne bude kurslusa ...Znaci dovoljno tanka licna. Nju na zljeb osiguraca sa unutrasnje strane a prekinut osigurac da ju pritisne . Ako samo nju stavis i vezes labavo , da ne bude vatrometa.
Hvala na predlogu, koja je cena Bussmann osigurača, ne uspevam da nađem, a pretpostavljam da se pazare preko Enel-a iz Valjeva...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
On 23.4.2018. at 22:53, vdzele said:

Posle nedelju dana usviravanja novi član drvenog sistema je propevao u punom kapacitetu. Ovaj 20mm patuljak daje džinovske rezultate.

http://www.analogueseduction.net/category-699/synergistic-research-5-x-20mm-sr-20-quantum-fuse-t.html

 

Photo0649.jpg

Kolega , koji smijer osigurača preporučuješ ? Poručio sam isti pa reko da pitam za iskustva :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

42 minuta ranije, jager said:

Kolega , koji smijer osigurača preporučuješ ? Poručio sam isti pa reko da pitam za iskustva :rolleyes:

Kao i kod kablova. Kako pišu na osiguraču slova - to je smer. Znači:

- Ako se zabada upravno u odnosu na zadnju ploču slovo S ide prvo.

- Ako se postavlja paralelno u odnosu na zadnju ploču slovo S ide levo.

Ovo je slučaj kod mene. Kad ga usviraš ti ga okreni i primetićeš razlike.

Javi rezultate. Pošto je forum desetkovan, ovim dokonim koji čekaju iz zasede treba municija da ispolje svoju ciničnu narav.

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, vdzele said:

Kao i kod kablova. Kako pišu na osiguraču slova - to je smer. Znači:

- Ako se zabada upravno u odnosu na zadnju ploču slovo S ide prvo.

- Ako se postavlja paralelno u odnosu na zadnju ploču slovo S ide levo.

Ovo je slučaj kod mene. Kad ga usviraš ti ga okreni i primetićeš razlike.

Javi rezultate. Pošto je forum desetkovan, ovim dokonim koji čekaju iz zasede treba municija da ispolje svoju ciničnu narav.

Jasno ... pitanje je čisto informativnog karaktera ,probat cu naravno u oba smijera . Na stranim forumima kazu da većina dobija bolje rezultate kada je natpis u kontra smijeru u odnosu na dovod . Javljam nakon probe .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...