Jump to content


Uticaj osigurača na zvuk


vdzele

Recommended Posts

Prodje mi celo vece i sve dobre serije / filmovi u nadgornjavanju...

Sta god pomenem (sve stvari stare vec valjda 8 godina) je laz i neistina a namerno smisljena ka unizavanju lika i dela cuvenog konstruktora Majde. Pa iz besnila sada sam dodaje 'sta, ako nisu cetvoroslojne plocice onda ne valjaju'.

Zoki, jadan si. Iskreno ti kazem. S jedne strane sam tvrdis da nisi konstruktor i proizvodjac jer eto, napravis (prodas) mozda jedan primerak godisnje (i koliko vidim ovaj primerak se pravio najmanje 6 godina) a svom silinom se trudis da pokazes da si ti ipak veliki igrac u HiFi svetu te da sve, ama bas sve radis sam. Pa neka ti bude, ave konstruktore, klanjamo se.

Da se ja vracam i kvotujem strane forume o nabavci Sabre9018 toliko vremena unazad, zaista necu. Kupio si samo chip u Amerike - odlicno. Uz maltretiranje narucioca, sve si sam objasnio. Cemu upadica 'sta, zar sam odlemljivao chip pa ponoo lemio'? Cemu frka oko pominjanja cetvoroslojne stampe? Sto kraci vodovi - bolja konstrukcija, manje smetnji itd itd. To je nesto lose s moje strane, negativna propaganda? Za rusenuje lika i dela Z.D.? Ako hoces tako da obojis stvari - slobodno burajzere.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Majda said:

I to ko to iznosi, ljudi koji po sopstvenim rečima (pogledati gore u postovima) nisu sposobni da samostalno sklope već gotov uredjaj nego im tu pomaze kum sa 70% učešča?

Nemoj ovako da izvrćeš stvari, lepo sam napisao da sam sam sklopio i ožičio spravu, ja tebe nisam nikada vređao. To povezivanje nije ni mnogo teško, kao i kineske pločice, sve lepo piše na njima gde se šta povezuje. Zaista je teško pogrešiti.

Link to comment
Share on other sites

On 5/1/2018 at 10:55 PM, Nixie said:

Što se mog DAC-a tiče, to je delo 70% mog kuma, a 30% mene lično

Nisam te uvredio ničim. Samo sam napomenuo ono što si si sam napisao. Ništa tu nije izvrnuto. To sam napisao kao argument i odgovor na tvoje konstatacije o tehničkim stvarima. Rekao si da tu postoji neki problem i da treba ponovo nešto izmeriti. Slobodno se vrati i pogledaj.

Ni jednog momenta nisam komentarisao tvoj subjetivni doživljaj i lični utisak.

Ja sam samo napisao da ne verujem u komentarei predloge tehničke prirode bilo kome ko je po sopsvenim rečima sposoban da sklopi svega 30% jedan uredjaj.

Nema razloga da se osećaš uvredjenim. Pogledaj postove upućene na moju adresu, pa vidi šta se sve tamo piše...

 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, DJ.NIK said:

Pored ona tri Sabre9018 bazirana DAC-a koje sam ranije pomenuo, slusam (imam) i DAC sa BurrBrown PCM1792a chipom. A naravno, svakodnevno slusam zvezdu ove oblasti - 'Phasure NOS1' sa 8x BurrBrown PCM1704U/K chip-om R2R topologije. 24-bit/768Khz, NOS, Filterless dizajn. Babaroga? itekakva. Ima i poznatih audio konstruktora koji se ne stide da dodju i provere svoj domet u ovoj oblasti a zatim porade na tome da se zvukovno priblize onom sto su culi.

Ovime si potvrio ono sto sam napisao pre par stranica...

 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, DJ.NIK said:

Zoki, jadan si. Iskreno ti kazem.

Sve ovo vreme me napadaš tom tvojom "podmuklom duhovitošču", "na nivou", ja se samo od tebe branim...

Da bi mi na kraju napisao i ovo...

Verovatno nisi uopšte svestan toga kako se tvoji postovi percipiraju od strane ove zajednice?

Kao što nisi svestan ni te iracionalne mržnje koja izbija iz skoro svakog tvog posta...

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Majda said:

Pogledaj postove upućene na moju adresu, pa vidi šta se sve tamo piše...

To je neka predistorija vaših odnosa, u to ne ulazim. I ovde i tamo te napadaju ali ja nemam veze s tim, i ne čitam do kraja takve postove koji počinju sa đonom, nije mi to baš preterano zanimljivo.

Link to comment
Share on other sites

Momci par rečenica pre što se vratim u ilegalu.

 

 1. Majdine ( Zokijevi) Dac-ovi zvuče ko 3 Careva grada. Ovo odgovorno tvrdim!!!

2. DJ Nik, i tvoje sprave su više nego respektabilne

3. Prestanite da polusvetu pravite čapras divane. Od jednog, recimo, nesrećnog pisanija izrodilo se svašta. Bolji ste oboje od toga. Magareće brigade se nasladjuju a nemaju pojma šta čuti i slušati.

Kao što vidite, oboje ste mi dragi, i to je jedini poriv što se javljam.

4. Imate sreće što onaj koprofag sa DIY foruma koji vidi Sunce samo kroz poglavicino dupe  nije odgovorio nešto sa svoga jalovo- božanskog ( namerno malo slovo, mada gramatički sledi malo, al za svaki slučaj)  prevoja znanja.

Cela priča oko osigurača je stara bar 20 godina. Čito ja u Stereoplay-uOpleli ste Zokija Dimovskog, Zokija FTA, javili se tipovi sa iskustvom nepripadajućih sistema sa zvučnicima koji su projektovani pre CD-a. 

Na drugoj temi, momci sa 10 sabvufera ojadili KI  bez da su ga čuli u realnim uslovima ( ja jesam i mnogo bi voleo da ga imam).....

Šta hoću da kažem.,..

Uživam u svom bezPass i bez Tannoy sistemu vež mesecima. Slušajte muziku, jurite ribe, šikajte, duvajte vutru, al brate ne useravajte forum. ( Ovo da se ne uvati još neka budala... u koje i sebe ubrajam da ne bude zle krvi)

Vdžele iako me je uz ZFLazara  opleo da šikam i pevam uz Vagnera ( malo li je... mi to shvatili ko kompliment) je dao fenomenalnu varijantu. Dao izbor za slušanje, dao izbor za igranje.  Čujte ljudi, pa ko šta misli... Drvlje i kamenje, med i slannnnninica.

Kad bi svi mislili ko ja , Kuja, Ringe , Vdžele, .... koj će nam forum onda. Koj će nam ovaj hobi ( u koji pojedini udaraju ko u raspalu ....  samo tako).

Jedan politički koprofag mi dosta. Sad mi se javljaju forumski. Ljudi slušajte, otvorite  uši i uživajte. Sve se čuje ovako il onako.

 

I da ponovim. Dimovski DAC je čudo. Dimovski filter čudo. Za bato mm il Macola šta god, boli me ...

DJ ima suludo dobar DAC, al nemam para za njega... znaći ne valja :-)))

Dajte u zvuku da uživamo. Onaj forumkoprofag iz Poglavicine ljubinke je zatvorio ( Vladd pozdrav) bilo kakvu lepu priču o bilo čemu. Sebe jalov plodi. Može al mi vrištimo dok on svršava.  Pišu o svemu sem o HI FI ju. Najvažnije provincijalno ljubljenje ljubinke, pa svi u miru. Napravili čeku pa ko naidje. Krava, svinja, mrmot, jugo 45, samo je važno pucati.

Ni ovde neću pisati za dugo, al samo da se uzmete u pamet. Forumima zahvalan, upoznao prelepe i predobre ljude... S krstić, Woland, Eci, ZF Lazar, Impuls.... al i video psihopatologiju samo tako. Ne dozvolite da se to posere po našem lepom hobiju.

 

Do prvog kvartala 2023-e 

Milosav Grozni Vukomanović

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Milosav Grozni said:

Cela priča oko osigurača je stara bar 20 godina. Čito ja u Stereoplay-uOpleli ste Zokija Dimovskog, Zokija FTA, javili se tipovi sa iskustvom nepripadajućih sistema sa zvučnicima koji su projektovani pre CD-a. 

Pre sl.javljanja I-og kvartala 2023.god. mozes li da objasnis kako si strpao sve ovo u jednu recenicu :huh:

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Milosav Grozni said:

Momci par rečenica pre što se vratim u ilegalu.

 

 1. Majdine ( Zokijevi) Dac-ovi zvuče ko 3 Careva grada. Ovo odgovorno tvrdim!!!

2. DJ Nik, i tvoje sprave su više nego respektabilne

3. Prestanite da polusvetu pravite čapras divane. Od jednog, recimo, nesrećnog pisanija izrodilo se svašta. Bolji ste oboje od toga. Magareće brigade se nasladjuju a nemaju pojma šta čuti i slušati.

Kao što vidite, oboje ste mi dragi, i to je jedini poriv što se javljam.

4. Imate sreće što onaj koprofag sa DIY foruma koji vidi Sunce samo kroz poglavicino dupe  nije odgovorio nešto sa svoga jalovo- božanskog ( namerno malo slovo, mada gramatički sledi malo, al za svaki slučaj)  prevoja znanja.

Cela priča oko osigurača je stara bar 20 godina. Čito ja u Stereoplay-uOpleli ste Zokija Dimovskog, Zokija FTA, javili se tipovi sa iskustvom nepripadajućih sistema sa zvučnicima koji su projektovani pre CD-a. 

Na drugoj temi, momci sa 10 sabvufera ojadili KI  bez da su ga čuli u realnim uslovima ( ja jesam i mnogo bi voleo da ga imam).....

Šta hoću da kažem.,..

Uživam u svom bezPass i bez Tannoy sistemu vež mesecima. Slušajte muziku, jurite ribe, šikajte, duvajte vutru, al brate ne useravajte forum. ( Ovo da se ne uvati još neka budala... u koje i sebe ubrajam da ne bude zle krvi)

Vdžele iako me je uz ZFLazara  opleo da šikam i pevam uz Vagnera ( malo li je... mi to shvatili ko kompliment) je dao fenomenalnu varijantu. Dao izbor za slušanje, dao izbor za igranje.  Čujte ljudi, pa ko šta misli... Drvlje i kamenje, med i slannnnninica.

Kad bi svi mislili ko ja , Kuja, Ringe , Vdžele, .... koj će nam forum onda. Koj će nam ovaj hobi ( u koji pojedini udaraju ko u raspalu ....  samo tako).

Jedan politički koprofag mi dosta. Sad mi se javljaju forumski. Ljudi slušajte, otvorite  uši i uživajte. Sve se čuje ovako il onako.

 

I da ponovim. Dimovski DAC je čudo. Dimovski filter čudo. Za bato mm il Macola šta god, boli me ...

DJ ima suludo dobar DAC, al nemam para za njega... znaći ne valja :-)))

Dajte u zvuku da uživamo. Onaj forumkoprofag iz Poglavicine ljubinke je zatvorio ( Vladd pozdrav) bilo kakvu lepu priču o bilo čemu. Sebe jalov plodi. Može al mi vrištimo dok on svršava.  Pišu o svemu sem o HI FI ju. Najvažnije provincijalno ljubljenje ljubinke, pa svi u miru. Napravili čeku pa ko naidje. Krava, svinja, mrmot, jugo 45, samo je važno pucati.

Ni ovde neću pisati za dugo, al samo da se uzmete u pamet. Forumima zahvalan, upoznao prelepe i predobre ljude... S krstić, Woland, Eci, ZF Lazar, Impuls.... al i video psihopatologiju samo tako. Ne dozvolite da se to posere po našem lepom hobiju.

 

Do prvog kvartala 2023-e 

Milosav Grozni Vukomanović

 

Like! Like! Like!

Qvotovao da se pročita još jedared!

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Milosav Grozni said:

Momci par rečenica pre što se vratim u ilegalu.

 

 1. Majdine ( Zokijevi) Dac-ovi zvuče ko 3 Careva grada. Ovo odgovorno tvrdim!!!

2. DJ Nik, i tvoje sprave su više nego respektabilne

3. Prestanite da polusvetu pravite čapras divane. Od jednog, recimo, nesrećnog pisanija izrodilo se svašta. Bolji ste oboje od toga. Magareće brigade se nasladjuju a nemaju pojma šta čuti i slušati.

Kao što vidite, oboje ste mi dragi, i to je jedini poriv što se javljam.

4. Imate sreće što onaj koprofag sa DIY foruma koji vidi Sunce samo kroz poglavicino dupe  nije odgovorio nešto sa svoga jalovo- božanskog ( namerno malo slovo, mada gramatički sledi malo, al za svaki slučaj)  prevoja znanja.

Cela priča oko osigurača je stara bar 20 godina. Čito ja u Stereoplay-uOpleli ste Zokija Dimovskog, Zokija FTA, javili se tipovi sa iskustvom nepripadajućih sistema sa zvučnicima koji su projektovani pre CD-a. 

Na drugoj temi, momci sa 10 sabvufera ojadili KI  bez da su ga čuli u realnim uslovima ( ja jesam i mnogo bi voleo da ga imam).....

Šta hoću da kažem.,..

Uživam u svom bezPass i bez Tannoy sistemu vež mesecima. Slušajte muziku, jurite ribe, šikajte, duvajte vutru, al brate ne useravajte forum. ( Ovo da se ne uvati još neka budala... u koje i sebe ubrajam da ne bude zle krvi)

Vdžele iako me je uz ZFLazara  opleo da šikam i pevam uz Vagnera ( malo li je... mi to shvatili ko kompliment) je dao fenomenalnu varijantu. Dao izbor za slušanje, dao izbor za igranje.  Čujte ljudi, pa ko šta misli... Drvlje i kamenje, med i slannnnninica.

Kad bi svi mislili ko ja , Kuja, Ringe , Vdžele, .... koj će nam forum onda. Koj će nam ovaj hobi ( u koji pojedini udaraju ko u raspalu ....  samo tako).

Jedan politički koprofag mi dosta. Sad mi se javljaju forumski. Ljudi slušajte, otvorite  uši i uživajte. Sve se čuje ovako il onako.

 

I da ponovim. Dimovski DAC je čudo. Dimovski filter čudo. Za bato mm il Macola šta god, boli me ...

DJ ima suludo dobar DAC, al nemam para za njega... znaći ne valja :-)))

Dajte u zvuku da uživamo. Onaj forumkoprofag iz Poglavicine ljubinke je zatvorio ( Vladd pozdrav) bilo kakvu lepu priču o bilo čemu. Sebe jalov plodi. Može al mi vrištimo dok on svršava.  Pišu o svemu sem o HI FI ju. Najvažnije provincijalno ljubljenje ljubinke, pa svi u miru. Napravili čeku pa ko naidje. Krava, svinja, mrmot, jugo 45, samo je važno pucati.

Ni ovde neću pisati za dugo, al samo da se uzmete u pamet. Forumima zahvalan, upoznao prelepe i predobre ljude... S krstić, Woland, Eci, ZF Lazar, Impuls.... al i video psihopatologiju samo tako. Ne dozvolite da se to posere po našem lepom hobiju.

 

Do prvog kvartala 2023-e 

Milosav Grozni Vukomanović

 

+1000 Zadovoljstvo je pročitati ovakav post. Puno drugarskih pozdrava Milosave :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...