Jump to content


Uticaj osigurača na zvuk


vdzele

Recommended Posts

24 minuta ranije, Kuršum said:

Budi i ti spokojan, ja to neću ni slušati. 

Dakle, neces slusati a znas i ne moras ni cuti a znas sta cemo cuti. Poznat mi je uticaj osiguraca, a ono sto mene zanima tamo nije to nego ono sta dolazi sa mojim saputnikom. Dabome i @Majdin dac.

@Willi, zanimljiv pogled na zanimljiv detalj ;)

@pero, drugi gost nije tamo otisao da precutno klima glavom, ima svoje misljenje dabome. Verovatno posle ovakve predstave nije zainteresovan da ga iznese.

@Turbo, slusao sam te malce, Yamahu nisam.

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, ab said:

@Pero, vise bih voleo da sam cuo od kuje misljenje o dac-u i kako zvuci, tako bih mogao bolje oceniti sta je cuo nakon sto ga budem i ja cuo.

Što, glupo ti je da odeš na slušanje bez ikakvih očekivanja i predubeđenja?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, ab said:

Ja iskreno sumnjam u verodostojnost jednostranog suda, ili se nije culo ili neko tu ne cuje :rolleyes:

 

2 sati ranije, ab said:

Pitate li se uopste zasto se druga strana ne oglasava?

 

2 sati ranije, ab said:

@pero, drugi gost nije tamo otisao da precutno klima glavom, ima svoje misljenje dabome. Verovatno posle ovakve predstave nije zainteresovan da ga iznese.

Ne znam na šta ciljaš?

Ne znam ni da li je Lens uopšte član ovog foruma. Na DIY je član od 2012. i za šest godina je imao samo jedan post.

Na putu za Inđiju mi je rekao da je vdzele pokušao da uslovi njegovu posetu. Uslov za dolazak je bio izveštaj koji će morati da postuje na forumu.

Lens mi je rekao da mu je odgovorio da to ne dolazi u obzir, i da radije neće doći nego da bude uslovljen.

Bio je izričit da nema nameru da bilo šta piše.

Pametno, kapiram da mu ovo ne treba u životu! :)

Link to comment
Share on other sites

44 minuta ranije, ab said:

@Pero, vise bih voleo da sam cuo od kuje misljenje o dac-u i kako zvuci, tako bih mogao bolje oceniti sta je cuo nakon sto ga budem i ja cuo.

 

25 minuta ranije, Zexx said:

Što, glupo ti je da odeš na slušanje bez ikakvih očekivanja i predubeđenja?:rolleyes:

:)

Ja sam želeo da napravimo snimke, pa da svi mogu da čuju za sebe šta se i da li se čuje.

To se nažalost nije dogodilo, tako da sada samo možete da verujete ili ne verujete onome što ste pročitali ili što ćete pročitati.

Od toga će naravno kao i uvek biti slaba vajda. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Ovo malo zvuči kao predratno između Austrije i Srbije - kao da sam čoveku postavio strogi ultimatum.

Bilo je više najava sa više strana, veći deo njih su otpali.

On me cimno i ja sam mu napisao, ok nije problem, znaš o čemu je reč, posle bi trebao i neki izveštaj da napišeš.

U mom inboxu stoji:

Ako su pravila posete takva onda odustajem jer mi je mučno da bilo šta pišem na ovom forumu.

Čovek je samo radi sebe bio zaintersovan, ne i nekom da piše izveštaj. Nije bio ni voljan da piše na papir šta čuje. Al je ipak uradio.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, pera451 said:

@Stevo,

zar se ne moze pretpostaviti da i izmedju ta dva "ista" takodje postoje (akumulirane) razlike reda velicine tog osiguraca?

 

Sledeće je da se pre kupovine, uzmu 7-8 istih uređaja i onda bira koji najbolje zvuči :) Kupiš taj, a ostale vratiš :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam samo hteo da kazem da dobro sproveden eksperiment nije lako osmisliti.

Kada se dodje na nivo osiguraca, onda do izrazaja dolaze i druge male razlike.

Pogotovo ako se radi o manjim proizvodjacima DAC-ova i slicne opreme, od kojih veliki broj i nema proizvodne kapacitete i kontrolu kvaliteta neke mega-firme.

Zato se odredjene varijacije u karakteristikama proizvoda mogu ocekivati.

Ako je cilj da se eksperiment ovog tipa uradi dosledno, onda to nije lako.

To je poznati problem sa A/B testovima, jer vec male razlike u intenzitetu zvuka mogu da dovedu do bias-a na jednu ili drugu stranu.

A/B test nije samo prebaciti kabl sa jednog na drugi uredjaj...

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, pera451 said:

Ja sam samo hteo da kazem da dobro sproveden eksperiment nije lako osmisliti.

 

To je vrlo tačno.

Mada nikako ne ocenjujem test koji je vdzele organizovao. Na osnovu forumskog pisanja zaključujem da je sposoban da to uradi, primereno životnim mogućnostima.

No, da li se vi ponekad zapitate: Ovaj zvuk mi se svidja. A šta znači to "meni se svidja"? Kako znam zašto mi se nešto svidja?

Ja bih prvo to temeljno promislio pa tek onda.......

Link to comment
Share on other sites

@RR,

da postavim i ja jedno pitanje :).

Ako neko serijski pravi istu gresku i uvek nadrlja na isti nacin, da li u nekom trenutku treba da se zapita: "Zasto me privlace ribe sa kojima ocigledno nisam kompatibilan i sa kojima se uvek sve zavrsi nekim problemom?".

Na primer, ako neko u HF stalno trazi veci i veci bas, pa ni Tannoy 15" nije dosta, pa ni pribijanje kutija uza zid nije dosta, da li treba da se zapita "Da li ovo zaista treba ovako da zvuci, ili se jednostavno meni svidja iz nekog razloga zbog koga mi se svidja i zvuk Harley-ja, koji sa muzikom bas i nema puno veze?".

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pa znaš kako...kad su emocije u pitanju, mozak skoro uvek pada u drugi plan, svaka čast proračunatima koji dva puta mere, jednom seku.

Kad ti se nešto sviđa, šta god da je, teško možeš da se bez ikakvih problema prebaciš u "racio" mod i da sve sagledaš iz trećeg lica, objektivno. Ustvari, neko može, a nekome to malo teže polazi za rukom, pa zato i imaš primere koje si naveo. Tako je i u HiFi-u...neko voli "panch" npr. i ima do iznemoglosti da traži to, koliko god da ga ima, malo je. Neko drugi ima da juri sredinu, voli čovek "svilenkastu" boju ženskog glasa i prema tome ima da se ravnja,...

Svako ima nešto što je njemu/njoj primarno i što preferira. Na kraju, ljudi slušaju muziku da bi se osećali bolje...bar ja tako mislim...

 

Link to comment
Share on other sites

@ras,

ja to ne opravdavam - cisto primecujem da postoji jedan pattern u izboru partnera i nacinu na koji se prica zavrsava.

Ali, posto cenim tvoj sud, izbrisao sam tu referencu iz posta.

Hocu da kazem, sledeci ono sto je Buja rekao, da covek povremeno mora da se preispituje.

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, RingeRaja said:

Bujo, kad ti se neka cicka svidi, da li ti prvo dobro promisliš da li ti se stvarno sviđa, zašto ti se sviđa, uradiš triple blind test, pa tek onda kreneš u "napad" ili te savršeno boli uvo, već je važno da te "leptirići" rade?

Kad mi se neka cica svidi odmah tražim način da je kresnem.

Ali, ne svidjaju mi se sve cice na isti način.

A tek ovde, u audofiliji, na scenu stupaju neke "drugačije vrste svidjanja".

O svim izborima treba promisliti, i estetskim i etičkim.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...