Jump to content


Uticaj osigurača na zvuk


vdzele

Recommended Posts

Osoba koja mi je preporučila ovog mališu mi je rekla da ću dobiti razultate slične kao kad sam stavio Shunyatu strujni kabl. Bio je apsolutno u pravu. Stavio sam ga u DAC.

Za neke relativno pristojne pare izuzetan rezultat. Nikad bolji odnos uloženog-dobijenog nisam imao.

Photo0647.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nisam probao HI FI Tuning jer ga distrubuter više ne prodaje, i neće te njihove osigurače više ni nabavljati.

Uzeo sam ovaj model jer čovek koji mi je preporučio je isprobao mnoge. Znam da ima mnogo para i on veli da sve što je bilo na internetu je probao. Po njemu ovaj proizvođač je bez premca. Ovo je njihov najlošiji model.

Pomak je velik u svakom aspektu zvuka. Sve što piše na internetu da čini je tačno.

SR Quantum Fuses significantly outperform other high-end fuses on the market and are guaranteed to deliver a noticeable increase in sound staging, resolution and air thanks to a lower noise floor and blacker backgrounds .

Ja ne bi detaljisao šta je sve donelo meni jer na ovom forumu postoji grupa cinika koja traži najmanju grešku u opisu rada, pravopisu, konceptualnom neslaganju, ceni uređaja, opisu zvuka, izboru materijala,...Oni terorišu ovaj forum sa svojim We Take No Bullshit stavom te im neću dati municiju da mi ovde baljezgaju po temi.

Možeš doći do mene da čuješ razlike.

Link to comment
Share on other sites

Ne stavljaju se gume od 1000 eura na fiću. Može i na njega ali će mu podići performanse malo. One idu na istu klasu kola.

Ubedljivo najveći problem HI FI je struja i akustika. Koliko vidim ljudi ne žele da reše akustiku ali zato delimično mogu struju. Rešavanjem ovog problema sistem se izvači iz blata. Stavljanjem već mnogo puta spominjanih filtera / razdvojnih trafoa / kablova i utičnica više klase / .... diže se rezolutnost zvuka.

Kad se sistem izdigne iz blata onda se osete fine razlike između svih ostalih kablova i komponenti. Onda se recimo mogu čuti razlike između usb kablova. Stavljanjem boljih usb kablova se i dalje povećava rezolutnost...itd.

Kod mene se osetno osetio pomak napred stavljanjem ovog osigurača. Ali to se osetilo samo zato što je svaka karika već bila u nekom kvalitetu.

Stavljanjem samo jednog ovakvog osigurača u nekom prosečnom sistemu nema mnogo smisla a da nije urađeno sve ostalo skupa. Za podizanje svake karike u kvalitetu treba dosta para i vremena za probe. Tako da ako znate da nemate resursa za ovaj maraton nemojte ni praviti prvi korak.

Dalje, ako znate da vam je sistem opel ili fiat, isto nemojte kretati u trku. Treba vam bar neka bolja nemačka kola.

Ovo je poruka za dobronamerne. Za one druge, za cinike, gledajte da me zaobiđete.

 

Link to comment
Share on other sites

Inače se na drugom forumu stvorila žestoka rasprava oko ovog osigurača koji sam ja kupio. Bilo je uzbudljivije nego na Farmi u pojedinim momentima :boxing

https://www.diyaudio.rs/topic/8990-osigurači-high-end-i-oko-njih/?page=1

Za par dana 20-ak stranica. Doći će mi neki tamošnji o ovdašnji članovi na testiranje. Pa će se ujedno objavljivati rezultati.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, vdzele said:

 nače se na drugom forumu stvorila žestoka rasprava oko ovog osigurača koji sam ja kupio. Bilo je uzbudljivije nego na Farmi u pojedinim momentima :boxing

https://www.diyaudio.rs/topic/8990-osigurači-high-end-i-oko-njih/?page=1

Za par dana 20-ak stranica. Doći će mi neki tamošnji o ovdašnji članovi na testiranje. Pa će se ujedno objavljivati rezultati.

Da li se ponekad nasmeješ reklamama za deterdžent za suđe, ili paste za zube koje nude toliko i toliko puta, ili procenata nečega više u odnosu na druge?

Da li i pored toga čemu se smeješ kupiš baš taj deterdžent zato što pere sudove?

Pogledaj opis proizvoda koji si kupio, to je smehotresna olimpijada, baš poput reklame za deterdžent.

Da li će to što si ti kupio raditi kao osigurač? Verujem da hoće, baš kao što i onaj deterdžent iz reklame pere suđe.

Razlika između tvog osigurača i deterdženta iz reklame je što tvoj osigurač košta N puta više od onog drugog, dok deterdžent košta jednako kao i drugi deterdženti.

Razlika između tebe koji su kupio taj osigurač i kupca deterdženta je u tome što kupac deterdženta ne namerava da na gozbu okupi meštane Jarkovca i Žarkovca, da bi utvrdio navode iz reklame.

Link to comment
Share on other sites

pogledao sam da je na forumu bila arhivirana tema o osiguračima.Navodno preskupi osigurači poruceni iz Nemačke 3kom za 30€.Znaci u međuvremenu poskupelo.U prvoj impresiji nije bilo razlike u zvuku.Mogla bi se napraviti neka anketa od vise forumasa koji koriste isti tip osiguraca.Da vidimo da li je placebo.Ipak svako svoj sistem poznaje najbolje.Izfinansira se zajednicki,pa nek kruzi po par dana kod svakog.5-6€ mi je ok da bacim u bunar sreće,pardon radoznalosti.40 ...mnogo kume,tu već proradi placebo mslm ipak kad sam već platio....Btw ja sam cuo neku priču da stari osigurači na tabli bolje "zvuče".U mnoge stvari nisam verovao,pa se ospostavilo da nisam u pravu.

Voleo bi probati odvojni trafo na pr.Aca ribon me zaintrigirao.

Link to comment
Share on other sites

@Sondek,

da li ovde govorimo o tome:

- da pre svega neki objekat ima dobro napajanje elektricnom energijom u celini (ne instalacija koja nije unapredjena od 1930. godine),

- da je za Hi-Fi odvojen poseban vod odgovarajuceg poprecnog preseka,

- da je primenjen pogodan regulator napona (bar neki APC Line-R),

- da je iskoriscen pogodan strujni kabl do uredjaja i, na kraju,

- da je stavljen taj osigurac,

ili da nije ispunjeno nista od prethodno navedenog, a da se osigurac menja?

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, vdzele said:

Sve to što si toliko naširoko napisao si mogao da sročiš u jednu rečenicu - ja ne verujem da tu ima boljitka. Tačka.

Da je Vera bila tako stroga prema Vladimiru, kao ti prema meni, sada bi umesto Lolite čitali nešto poput ovoga:

"Šalinački lug" obuhvata površinu od oko 19 hektara. Predstavlja jedno od poslednjih ostataka nekada rasprostranjenih lužnikovo-jasenovih šuma (Querceto/fraxinetum serbicum) starosti oko 300 godina, ima ukupno 311 stabala. Ova šumska formacija ima i svoju posebnu vrednost, jer stabla po svojim dimenzijama, starosti, izgledu i stanju, predstavljaju prirodne retkosti i prirodne spomenike botaničkog karaktera. Pod zaštitom je države, III kategorije. 
    "Šalinački lug" se nalazi u selu Šalinac na 10km od grada.

Link to comment
Share on other sites

Uopšte nisam hteo da budem strog, već samo praktičan. Pola toga nisam razumeo šta si napisao, teško se snalazim sa anegnotama i alegorijama. Pojednostavi šta ti je namera da kažeš. Ako ne veruješ da postoje razlike budi jednostavan - ne verujem.

Evo i jednog smajlija :)

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, pera451 said:

@Sondek,

da li ovde govorimo o tome:

- da pre svega neki objekat ima dobro napajanje elektricnom energijom u celini (ne instalacija koja nije unapredjena od 1930. godine),

- da je za Hi-Fi odvojen poseban vod odgovarajuceg poprecnog preseka,

- da je primenjen pogodan regulator napona (bar neki APC Line-R),

- da je iskoriscen pogodan strujni kabl do uredjaja i, na kraju,

- da je stavljen taj osigurac,

ili da nije ispunjeno nista od prethodno navedenog, a da se osigurac menja?

da li osigurač popravlja ili ne zvuk proverim tako sto promenim osigurač. Uopste,karikiram,ne razmisljam koja smena je na đerdapu,da li je đoka pio kiselu ili pivo dok je stemao zid.Apsolutno svemu u hifi verujem ako se promena desi promenom samo jedne stavke u celom sistemu naspram predhodne postavke.Ove varijante cuo kod pere,paje mike u razlicitim sistemima i razlicitim vremenskim periodima mačku o rep...bio to gramofon ili osigurač.Ringe mi je doneo svoju letvu(s.filter),promenuli i pokvarila zvuk na moje i njegove usi.Promenuo strujni kabl hidrom,popravljen zvuk.Tačka.

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, vdzele said:

Uopšte nisam hteo da budem strog, već samo praktičan. Pola toga nisam razumeo šta si napisao, teško se snalazim sa anegnotama i alegorijama. Pojednostavi šta ti je namera da kažeš. Ako ne veruješ da postoje razlike budi jednostavan - ne verujem.

Evo i jednog smajlija :)

Da preskočim komentare koji se odnose na opis proizvoda, njegovu namenu i cenu (a sve zajedno me posebno inspiriše) i da kažem kratko: kada bih zamenio osigurač i čuo tu razliku, proverio bih šta prethodno nije bilo u redu sa mojim uređajem (uređajima) i verovatno počeo od izvađenog osigurača. 

Link to comment
Share on other sites

@Sondek,

to je sve u redu dok posmatramo tvoj sistem izolovano.

Medjutim, ti si pomenuo nekakvo kruzenje osiguraca.

Kakav zakljucak se moze izvesti iz kruzenja, ako su kod svakog drugaciji uslovi?

I da li je generalna ideja da svako formira neku listu prioriteta za unapredjenje svog sistema, gde se prvo unapredjuje najvaznije, ili se menja sta se stigne, sa velikom verovatnocom da naknadne promene potru "efekte" prethodnih?

Ras je to lepo napisao u gornjem postu - ako takve stvari dovode do promena u zvuku sistema, mozda negde postoji mnogo veci problem, a ovo su samo manifestacije.

Ipak je Ras ljuti gradjevinac, hats off to...

 

Link to comment
Share on other sites

Možda ne bi bilo loše da prvo odgovorima na pitanja:

1.da li uređaj može da radi bez osigurača?

2. Ako ne može, da li to znači da sva ulazna struja prvo prolazi kroz njega?

3. Ako od njega ne znači kvalitet ulazne struje, čemu onda onda toliki skupi strujni kablovi i filteri / razdvojni trafoi? On je tu beznačajna karika i ne pedstavlja nikakvo usko grlo?

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...