Jump to content


Sanja Ilic & Balkanika


DejanM

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Prvi put posle nekoliko godina sam sinoc ponovo pogledao pesmu Evrovizije i - to je bila greska. To sam uradio zato sto mi se svidela pesma Balkanike. Njihov nastup je bio krajnje profesionalan, odlicno otpevana pesma, sa solidnom koreografijom. Osim Balkanike bilo je mozda jos par pesama koje zasluzuju mozda paznju (Slovenija, Bugarska, ...) ali je vecina ostalog ponudjenog bila upravo ono bledilo zbog kojeg sam odavno i prestao da pratim ovu manifestaciju.

Link to comment
Share on other sites

On 28.4.2018. at 22:10, perodeformero said:

Budući rezultat na Eurosongu ne bih komentarisao, čuće se.

Eto, čulo se.Ne znam koji je rezultat potreban da bi glavni odlučivač ko će da ide na Eurosong, konačno skapirao da je etno nestao sa pomenute manifestacije pre skoro deset godina.Koliko je suludo komentarisati vrednost muzike na ovom takmičenju, još je suludije verovati da se tu kao pobednik bira najbolja pesma.Ipak, dovoljno je letimično čuti pobedničke pesme poslednjih nekoliko godina, i doći do saznanja da pobeđuje moderna produkcija, dobra cica ili momčić, ili više njih.Još ako postoji u tom trenutku nak prigodna politička konotacija zašto bi trebalo da pobedi ta i taj, eto veselja.Znači, bolje da su naši poslali Sašku

Moje interesovanje za Eurosong se zasniva jedino na činjenici da se redovno okuplja jedno fino društvance, koje uz lepu večericu, priču, pljuvačinu po NJEMU, opkladu u sitan novac, provede divno veče.Takođe se zalažem i uvek navijam za onu zemlju koja pošalje najvećeg freaka, ili ako je predstavnik izuzetno simpatičan.:wub:

 

 

Link to comment
Share on other sites

42 minuta ranije, perodeformero said:

Eto, čulo se.Ne znam koji je rezultat potreban da bi glavni odlučivač ko će da ide na Eurosong, konačno skapirao da je etno nestao sa pomenute manifestacije pre skoro deset godina.Koliko je suludo komentarisati vrednost muzike na ovom takmičenju, još je suludije verovati da se tu kao pobednik bira najbolja pesma.Ipak, dovoljno je letimično čuti pobedničke pesme poslednjih nekoliko godina, i doći do saznanja da pobeđuje moderna produkcija, dobra cica ili momčić, ili više njih.Još ako postoji u tom trenutku nak prigodna politička konotacija zašto bi trebalo da pobedi ta i taj, eto veselja.Znači, bolje da su naši poslali Sašku

Moje interesovanje za Eurosong se zasniva jedino na činjenici da se redovno okuplja jedno fino društvance, koje uz lepu večericu, priču, pljuvačinu po NJEMU, opkladu u sitan novac, provede divno veče.Takođe se zalažem i uvek navijam za onu zemlju koja pošalje najvećeg freaka, ili ako je predstavnik izuzetno simpatičan.:wub:

 

 

Sve si u pravu ali mislim da je najbolje uopste ne ici tamo. Nije resenje da se i mi spustamo na nivo freakova i kojekakvih nebuloza, da bi kao pobedili tamo. Mada je i meni ova Jermenka "simpaticna".

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
On 28.4.2018. at 20:31, DejanM said:

Nastupi ovog banda su uradjeni visoko profesionalno. Same pesme su veoma znalacki aranzirane i producirane. Usudio bih se da kazem da su uradjene na svetskom nivou. Sami muzicari su izuzetni profesionalci, vecina sa zavidnim muzickim obrazovanjem. Od njih svih se naravno najvise izdvaja izuuzetan glas Danice Krstic.

Bio sam na jednom koncertu Balkanike pre mesec dana. Odličan koncert, vrhunski muzičari pre svega ženski vokalni trio sa već pomenutom Danicom Krstić na čelu.

Odličan vajb na koncertu, komunikacija sa publikom...  očekivao sam dobar muzički ugođaj i provod ali ne na ovako visokom nivou. Dakle, iznad očekivanja. Pevanje ženskog dela ansambla fantastično.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...