Jump to content


P: Stabi MkI baza


zflazar

Recommended Posts

zbog evidentnog viška gramofona u kući (Braun, Lenco, Stabi) jedan mora da ide na doboš.

Prodajem Stabi MkI.

Treći sam vlasnik. Prvi vlasnik je iz Sente i gramofon je došao kod mog brata u varijanti zamene za Pioneer troglavi kaset-dek u vremena kad su dekovi bili još na ceni.

Od tada je sa manjim-većim pauzama radio kod njega uz blagodet redovnog održavanja, maženja i paženja. Čak mu je napravio i rezervne armboard-ove tako da ima sa SME otvorom, Rega-otvorom i jedna blanko, bez otvora.

Ja sam u međuvremenu njemu njakao zbog Stabija MkII pa smo zamenili gramofone i tako dođoh ja u posed Stabi MkI-ce.

Ona je kod mene svirala skoro nimalo jer je u međuvremenu uleteo Braun PS500 a pre par dana i Lenco L75. Na Lenca je otišla ručka sa Stabija i tako sad Stabi čeka novog vlasnika. Trenutno je kod SuperFi-ja u Subotici da ga vide evtl interesenti sa Severa. Postoji mogućnost i da se donese do Beograda gde bi mogao da se vidi/proba kod Milosava Groznog, člana Foruma u egzilu.

Cena je fer 400€.

Slike slede:

media-share-0-02-05-5164a20583ebe11dbfeff81576053abb06adc6ec6f38766155af851efeb433d6-Picture.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

oglas i dalje aktuelan. sve što trebate da uradite sa ovom bazom je da je dopunite sa gramofonskom ručicom tipa Rega RB250/300 i nekom entry-level zvučnicom i da se slatko naslušate muzike sa ploča.

Cena baze je više nego simbolična, odnosno košta tačno koliko vas košta 20 originalnih longplejki.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

baza i dalje na prodaju, sada vraćena u Zrenjanin. Zbog milog mi cenkanja poskupela na 350€. U cenu uključena i usluga montaže 9" ručke koju donesete sa sobom.

Sa ovakvim gramofonom ulazite u sasvim novu dimenziju odnosa kako sa sobom tako i sa vašim ukućanima, kućnim ljubimcima, kućnim prijateljima i neprijateljima :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...