Jump to content


BBC Monitori


Kapone

Recommended Posts

11 minuta ranije, Bujodrag said:

Tipično za britansku industriju. Prvo te nalože, onda ti prodaju kvalitet a onda te ubedjuju, ne menjajući kvalitet (na tome svi padaju) da taj kvalitet vredi milijun hiljada tisuća.

 

Ne znam ko sad pravi 3/5. To je odavno prevazidjen standard. 

Izgleda da Graham Audio ne misli tako, pa se ne stidi da traži 1650 funti za LS3/5A, odnosno 3450 za LS5/9...:rolleyes:

http://www.grahamaudio.co.uk/products/ls35a/

http://www.grahamaudio.co.uk/products/ls59/

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, Kapone said:

@Bujodrag Da li si imao prilike da slusas tj. uporedis svoje kutije sa recimo Ls 3/5a?

Jesam. 

Ali tu je bilo previše piva i lepih devojaka u opticaju da bih detaljnije obratio pažnju na takvu sitnicu kao što su zvučnici.

Mislim da je postojao i DIY sabvufer. Samo sam konstatovao na domaćinovo zadovoljstvo: Hej, pa ovo su BBC Monitori/Rogersi a onda su me odvukli dalje, na bolja mesta ;) 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Kapone said:

Ajde da postavim i sledece pitanje: koji bi bbc monitori bili po vasem misljenju best-buy, tj. da je javnosti manje poznat ili da im cena nije prenaduvana kao sto je to slucaj sa ls 3/5a? Pritom uvazavam i modele slicne bujodragovim kutijama 

Teško pitanje, jer svim BBC monitorima su visoke cene, kako novim tako i polovnim. Po meni Spendor je povoljnija kupovina od Harbetha, mada se ne bih bunio da imam i njih;)

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, microfarad said:

Dobro pitanje, slušali smo ih sa tri pojačala. Solid state Krell KAV300I, hybrid Xindak XA6200, lampaš PP Unison Research P40. Sa svim pojačavačima su kutije zvučale sjajno.

Pa to znači da su te kutije savršene.

To nikad nije važilo za moje bubnjeve. 

<_<

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, Bujodrag said:

E, deco, ako ćemo o Heartbeatima i sličnima, odgovor je vrlo jednostavan.

Ko ima ovo, ženio bih iz odmah, ne pitam za pol, veru i naciju.

fota.php?okladkabig&z=27b6d051a49f67607a

https://www.stereophile.com/standloudspeakers/1008har/index.html

Bujodraze, znam jednog koji ima M40.2.. ali je u pitanju porodican covek starog kova, pa mislim da su ti slabe sanse :lol:

Zamisli samo kako se cuju bubnjevi na ovol'kim membranama.. :1038:

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Krca44 said:

Harbeth Super 5 je pogonio Devialet, na jednom od prethodnih sajmova.

Komentar coveka iz One Hi Fija : sa nekim lampasem od 50W, tipa Audio Research, zvuci sjajno ( ko zeli da ih pogoni lampama )

Mala ispravka, u pitanju je bio Harbeth Super HL5 plus. Sjajne muzikalne kutije sa vrhunskim super tweeterom (retko se cuje takva ekstenzija kod dinamickih kutija), mada ne univerzalne za sve zanrove.. Klasika i jazz zvuce bez greske, tezi zanrovi im idu malo teze.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Bujodrag said:

Pa to znači da su te kutije savršene.

To nikad nije važilo za moje bubnjeve. 

<_<

Sva tri pojačala su jako dobra i kvalitetna tako da su gurali kutije sa lakoćom. Te kutije ko ne zna su 84db, ali nisu teške za pogon. Ne znam kako bi se pokazala sa nekim lošijim pojačavačima.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, microfarad said:

Sva tri pojačala su jako dobra i kvalitetna tako da su gurali kutije sa lakoćom. Te kutije ko ne zna su 84db, ali nisu teške za pogon. Ne znam kako bi se pokazala sa nekim lošijim pojačavačima.

:) 

Pa zato i moji Rudjeri dobro rade, jer je amplifikacija bolja pa ih sa lakoćom gura. 

Ali, da ne započinjemo ovde raspravu koji je element sistema najvažniji  :wave2

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Kapone said:

Ajde da postavim i sledece pitanje: koji bi bbc monitori bili po vasem misljenju best-buy, tj. da je javnosti manje poznat ili da im cena nije prenaduvana kao sto je to slucaj sa ls 3/5a? Pritom uvazavam i modele slicne bujodragovim kutijama 

Oni su svi izvikani kao i Linn gramofoni. Skoro kao i Technics u Srbiji.

Ako hoćeš, svrati kod mene mada moji Rogersi nikako nisu ono što ljudi hvale kod 3/5 modela. Isuviše su kompletni.

Mada, ja ne bih sada jurio BBC zvuk. Ono o čemu audiofili pričaju i s razlogom hvale, to je stari zvuk, iz osamdesetih i možda devedesetih. Toga odavno nema. Ako hoćeš realistično i smireno onda  ili napuni novčanik ili počni da obilaziš studije. I spremi frizuru za slušalice, verovatno.

Link to comment
Share on other sites

Proveo sam 20-tak godina van hifi-a u 3/5a iluziji :D

 Slusao sam Linn Kan,linn verziju sa dosta kvalitetnijim i rezolutnijim visokotoncem(hiquphon ili scanspeak).Zvucao je fantasticno i ko voli ECM jazz,i jazz uopste to je dobar i ne preterano skup L/S.Inace linn je koristio Rogers kutiju i b110 koji je modifikovao koji su po bbc standardima,ali je u visokotoncu odstupao pa zvanicno i nije BBC.Imao je mogucnost da napravi bioskopsku sliku ili u l&n recniku wall of sound.Slusati na tome Jack de Johneta...da pojasnim slika od poda do plafona i bas nijedan zvuk iz kutija.Tome naravno doprinose i dimenzijice :).Mana su im solidan peak u srednjim zbog koga se tesko mogla slusati lose snimljena muzika tj produkcija i neverovatna izbirljivost prema ostatku sistema...sto bi se reklo jeftin ulaz na predstavu od 300-400e i ostatak sistema 10x skuplji kao izlaz,mada je bilo i solidnih jeftinijih partnera-ali totalno bez basa u tom slucaju...sa potpuno prilagodjenim sistemom bas je impresionirao u malom prostoru(obilato koristeci zid jer su to close to wall zvucnici).Imaju velik broj fanova medju L&N dilerima i slicnim freakovima koji na to kace beskrajno skupe sisteme(20K)...poprilicna budalastina iz danasnjeg ugla.Kupiti bolje zvucnike za pola od tih para je mnogo pametnije...ali eto oni kao da su stvoreni za source first filozofiju,zapravo i jesu...

Pored njih sam slusao,imam ih dalje,Harbeth LS 3/5a.Oni neverovatno bez woofera pune i 30m2 sto Kan ipak nije mogao.Kad ih stavim na podnostojece(sbl) i pustim klincima muziku sa MTV obavezno misle da rade veliki zvucnici.Imaju vesto izdignut mid bass kojim stvaraju odlicnu varku da je bass fantastican jer je pored toga kutija kompresiona  pa je bass vrlo cist.Oba zvucnika kad se povezu sa losijom amlifikacijom i losim izvorom zvuce kao tranzistor.Dosta audiofila to tako prihvati pa nikad i ne saznaju sta mogu.Inace izvanredni su za procenu snimka uredjaja,izvora zvuka,kablova konektora... itd.Harbeth je mozda malo manje osetljiv na losu produkciju i prednost mu je sto radi u slobodnom prostoru pa je slika vise 3d,ali je zato stereo,visina slike pin point odredjivanje gde je Jack de Johnete stigao cinelu s palicom malo slabije.Visokotonac je tu definitivno losiji ali originalnim bbc-ima to i nije bio cilj.To je monitor za pracenje vokalnog programa- i zaista,najvise sa Harbethima prija vokalna muzika,bio to jazz ili drugi zanrovi.

Za oba zvucnika je zajednicko jedno,neverovatno detaljan a pritom nenaporan zvuk koji se moze slusati satima.Moj prosek je sa linn kan bio 6 sati dnevno od toga sat-dva izuzetno glasno.Dosta su lenji,83db...Nisam srecom ogluveo.Odlican su izbor za male sobe do 15m.Zamenuo sam ih zbog prelaska u veci prostor za SBL koje jos zovu Kan sa basem.

mojih,korisnickih 2c

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, sondek said:

.....ko voli ECM jazz

(....)

O, ja ga volim. Šta više, uz ovu ploču

R-3169262-1318884287.jpeg.jpg

sam učio neke od prvih bubnjarskih ritmova. Zamisli, skidao sam pesme sa ploča. :o A nemaju ni repeat selection opciju. Bez veze! Digitalija je bolja. Internet još bolji.

Ali ta ECM produkcija je uglavnom bulja, sitna svirka par istrumenata. Zato je i vole audiofili, kao što na modernim sajmovima puštaju samo onu Kral cicu praćenu tankim klavirom. Tu sve zvuči lepo, čak i na kantama.

Moj sistem mora puštati i gluvog Betovena i Morbid Angel.  

 

 

Dobro, Betoven je ipak mnogo češći ^_^

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, microfarad said:

Slušali smo kod drugara njegov Harbeth p3esr i moje Spendor S3/5R. Za mene odlične dve male kutije. Harbethi su imali malo veći stejdž, ostalo uglavnom slično. Sobzirom da su Haberthi polovni duplo skuplji, Spendori su bolja kupovina.

Reci mi na koji su način bili postavljeni jedni i drugi zvučnici, kada ste ih upoređivali? Takođe, kako su pozicionirani Spendori u tvom prostoru?

Stalak, ili polica, razmak između kutija, pozicija za slušanje, veličina prostora, pozicija zvučnika u prostoru (slobodni, ili u blizini zidova, zadnjih i bočnih)...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...