Jump to content


BBC Monitori


Kapone

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

nije BBC monitor ali jeste neka vrsta odgovora 

igrom slucaja juce sam povezao stare proac super tablette s kraja osamdesetih (nakon 1987 kada je izasao), niste znali da i to posedujem ali neka sporedna prica, gradio sam paralelni sistem sa crimson amplifikacijom i proac super tablettama.

zasto pisem ovo? mislim da ta kutija nema pravo da zvuci tako dobro

to je dosta ispred iskustva slicnih malih kutija engleskog porekla iz tog vremena, da ne pominjem imena i raspaljujem vatricu :)

vrlo precizna i pedantna sredina, sve na svom mestu, definicija, ton, projekcija u sobu. nista tu ne bi menjao.

moja hiraga je ucinila da nema prekomerne ostrine po cemu sam ih upamtio iz ocigledno pogresnih sparivanja u svoje vreme (magnum, rani naim i slicno), jos od prvog slusanja u londonu sredinom osamdesetih (obicne tablette) kod one srpske brace koja su tada trgovala.

ovaj put, zvucnik svirao mirno a dinamicno, harmonski pogodjeno.

sad mala kutija, bas je simbolican i fali taj dinamicki fundament ali vam ovo pise hornas a ne razumni audiofil :)), premala je ovo osetljivost kutije za druge stvari koji su mi vazne (dinamicki headroom)

kutija je bila na proveri stanja u svrljigu na poznatoj adresi za zvucnike, provereno je sve sto bi moglo biti sumnjivo na zvucniku starom 30 godina, od vesanja do ferofluida, dobili su dobru ocenu i sad sam se i ja uverio u to.

stewart tyler je ozbiljan car, sledeci put kada budem otvarao kutiju, moracu da obratim paznju na skretnicu.

moracu da nadjem nacina da ih drzim aktivirane, glupo je da sede u kartonskoj kutiji. mozda ih aktiviram na zeninom radnom stolu kao hi end zvucnik za njen komp

ili da ovaj utopim a ujurim E.B.T (extended bass tablette), isto ovo sa 2 bas drajvera u d'appolito postavci

 

:talasi

 

 

898370-proac-super-tablettes.jpg

 

samo bih dodao molbu ako neko ima predlog za dobar stalak za super tablette, to mi je must sada

 

Link to comment
Share on other sites

Tableti su odlicni zvucnici i to se ne prodaje. Lako se pokrecu, tako da moze da se koristi i lampasko pojacalo sa njima. Ne razumem bas pitanje za stalke: za stotinak eura kupis Atacamu, napunis je peskom ili gvozdenim opiljcima i ... to je to. Sistem ko lutka.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, anubisgrau said:

samo bih dodao molbu ako neko ima predlog za dobar stalak za super tablette, to mi je must sada

из теме овде са форума “Sistem i vlasnik u ozbiljnim godinama”, леп сталак. 

3481A8D2-85C9-4F75-A5FC-D5177EAC1843.jpeg.b6e26c6ea1bc6849604c62679da2a0c0.jpeg

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, DejanM said:

Lako se pokrecu, tako da moze da se koristi i lampasko pojacalo sa njima. 

Efikasnost tih zvučnika (Proac Supertablette) je prilično mala, tako da može lampaš ali push pull od barem 2×40W  za relativno tiho slušanje i male sobe.

Inače i dan danas se mogu kupiti driveri za taj zvučnik kod Falcon Acoustics (Seas 11FGX i Scanspeak D2010). Ako se nađe šema skretnice može se izraditi klon. Prva verzija je imala nešto lošiji Seas 19mm visokotonac ili Scanspeak D2008 nisam siguran.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Nixie said:

Efikasnost tih zvučnika (Proac Tablette) je prilično mala, tako da može lampaš ali push pull od barem 2×40W  za relativno tiho slušanje i male sobe.

Inače i dan danas se mogu kupiti driveri za taj zvučnik kod Falcon Acoustics (Seas 11FGX i Scanspeak D2010). Ako se nađe šema skretnice može se izraditi klon.

Efikasnost ne govori celu pricu. Ja se vise ne secam sa cim sam slusao tablete (u vise navrata) samo znam da su bili lampasi i da je odlicno sviralo. Zato ne mogu sa sigurnoscu da pobijem tvoju tezu od 40 w ali iz nekog razloga imam u glavi da se radilo o manjem broju vati. Ali vlasnik sigurno to bolje zna ...

Link to comment
Share on other sites

Zavisi od nivoa potrebne glasnoće, lampaš od par W može da radi sa bilo kojim zvučnikom ako se tiho sluša. Inače je za neobavezno slušanje dosta tih nekoliko W.

Kof Falcon ima i delova za LS3/5A pa ko voli...

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče osetljivosti, složio bi se da nije neka zavidna, ali sa druge strane sa 20 Hiraginih vati zvučnik se ne muči ni u jednom trenutku pa bih rekao da je kriva impedanse benigna i da je u njoj caka što Tablette super sviraju sa paralelnim push pullom na bazi EL84 - 24 vata po kanalu.

Hvala za predloge za stalke, pitanje za ab - da li je to fabrički ili pravljeni stalak? Dizajn je odličan. Zapravo sad ću da malo bacim pogled na tu temu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
On 30.3.2020. at 18:45, Srecko said:

Da li bi neko mogao da predstavi, iz game Proac, modele koji potiču-naslonjeni su dizajnom na BBC monitore?

 

On 30.3.2020. at 18:59, SUROKVL said:

Meno to baš i nema neke veze

 

 

tacno, bolje je

 

inace zvucnik vise nije u mom posedu. prijatelj koji je otvarao kafic kada je cuo kako svira jazz na ovome pao na kolena  i kumio i molio da mu prodam. ko hoce da slusa dobar zvuk kafe je u sarajevskoj izmedju nemanjine i balkanske, kafa i kroasani odlicni.

 

trenutno pregovaram za 8 signature verziju.

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, anubisgrau said:

prijatelj koji je otvarao kafic kada je cuo kako svira jazz na ovome pao na kolena  i kumio i molio da mu prodam. ko hoce da slusa dobar zvuk kafe je u sarajevskoj izmedju nemanjine i balkanske, kafa i kroasani odlicni.

Јел имамо попуст ако се позовемо на тебе?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...