Jump to content


BBC Monitori


Kapone

Recommended Posts

Odlicni zvucnici,zavrsili su kod mog kuma. Dizajnirani uz Naim 250 amp,koji je takodje radjen i  za BBC studija.Na pravom su mestu sa naim ampom.Kad prodje ovo cudo nosim svoj 250 amp da cujemo "korene" dizajna.Medju britanskim oldskul audiofilima jedna od omiljenih kombinacija.

Link to comment
Share on other sites

Imao ih ja dva puta.

Gospodine Simo da li možete da prepoznate kojem tipu BBC monitora bi ovaj Epos korespondirao?

To bi bilo znacajno da bi na kraju cela tema bila sublimirana u jedan post.

Poželjno bi bilo isto uraditi i za gamu Spendora a i za Harbeth i sve ostalo sto se pominje od novih modela.

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da će neko ko zna to i uraditi, ali ako se ne nađe niko od znalaca onda ću pokušati ja, a ja sam stvarno duduk i verujte da bi mi to stvarno pravilo problem.
Ustvari neznam ni da li onaj ranije postovani Epos korespondira sa nekim od BBC monitora.
Za Harbeth-e znam da korespondiraju BBC monitorima jer je i sam Allan Shaw rekao da projekte startuje držeći se BBC standarda a uvođenjem poboljšanja dobija ono sto želi da postigne.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Srecko said:

Nadam se da će neko ko zna to i uraditi, ali ako se ne nađe niko od znalaca onda ću pokušati ja, a ja sam stvarno duduk i verujte da bi mi to stvarno pravilo problem.
Ustvari neznam ni da li onaj ranije postovani Epos korespondira sa nekim od BBC monitora.
Za Harbeth-e znam da korespondiraju BBC monitorima jer je i sam Allan Shaw rekao da projekte startuje držeći se BBC standarda a uvođenjem poboljšanja dobija ono sto želi da postigne.

Srecko, ako se dohvatite tog posla bilo bi jako korisno da kontaktirate Dereka, Spenserovog sina.

Kontakt:

Derek Hughes

8 Bydown,

Seaford, East Sussex, UK

BN25 3NF

email      [email protected]

Phone    +441323 896992

Mobile    +447542 280 398

Bice vam zanimljivo da procitate i Spenserovo pismo na temu razvoja BC1:

https://www.markhennessy.co.uk/rogers/spencer_hughes.htm

Link to comment
Share on other sites

Bravo gospodine @mutayu . Sjajna shema i informacije.
Nažalost ja nisam format čoveka koji bi mogao da bilo sa kim od stručnih ljudi komunicira u vezi sa BBC monitorima. Osim nekoliko Harbeth-a, jednog Spendora BC3 (ni neznam da li on korespondira BBC monitorima) i Rogers LS3/5A koje sam imao ništa neznam o BBC monitorima.
Ova tema me je zainteresovala zbog naucnog principa realizacije celog projekta, od strane BBC, koji je u HiFi nažalost često odsutan i najčešće sveden na to kako je ko personalno zadovoljan zvukom. Naravno da je i to od izuzetne važnosti ali ne može biti odlučujući pogotovo ne jedini kriterijum ocene kvaliteta.
Da se i naučnim principima može doći do zvuka koji se dopada ogromnom broju ljudi upravo su BBC monitori primer.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Zexx said:

Predlažem da ovde postavimo slike svakog bogovetnog zvučnika koga možete da se setite, a da vas bar malo podseća na neki BBC monitor, osnovni uslov je da ima drvenu kutiju i najmanje dve ugrađene zvučne jedinice...:rolleyes:

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Zexx said:

Predlažem da ovde postavimo slike svakog bogovetnog zvučnika koga možete da se setite, a da vas bar malo podseća na neki BBC monitor, osnovni uslov je da ima drvenu kutiju i najmanje dve ugrađene zvučne jedinice...:rolleyes:

el bas mooora da podseca na BBC?

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Srecko said:

Gospodine Simo da li možete da prepoznate kojem tipu BBC monitora bi ovaj Epos korespondirao?

Gospodine Srećko, Epos ES 14 ne pripada kasičnoj gami BBC monitora, ali ima mnogo zajedničkog, što ne treba da čudi pošto ih je dizajnirao Robin Marshall nakon što je napustio BBC.

Link to comment
Share on other sites

Gospodine Aleksandar75, čitajući o BBC zvucnicima shvatio sam da se neki autori ne odriču ni zvučnika čiji je razvoj započeo po standardima BBC koji su tokom razvoja menjani i unapređivani.
Takve zvučnike, ako sam dobro shvati, ti autori “stavljaju” u tzv. grupu komercijalnih zvučnika.
Možda je i Epos, kog ste Vi pomenuli (upravo zbog autora) na pomenuti način razvijen i možda se može podvesti u pomenutu skupinu.
Za ovo stvarno treba neko veomaaaaaa stručan.

Link to comment
Share on other sites

Aman više s tu gospodU!

Imao sam davno, davno, među svojim prvim kutijama pravišu Kef LS3/5, i to je zvučalo u to doba baš onako, pristojno dobro.Takođe sam više puta slušao kod drugara još bolje urađen kabinet, i to je tada bio jedan od najboljih Kef LS3/5 u gradu.U međuvremenu sam promenio više kutija sličnih "karakteristika", dok nisam naleteo na Cellestion SL6-S, i to je duuuugo godina bilo TO.Neko je pomenuo i AE-A1, i što reče Surokvl, ta kutija blage veze nema s BBC standardom, jednostavno je 2 svetlosne godine ispred svih adekvatnih ponuda.Takođe i pomenuti Epos, meni puno više draži koncept zvuka u odnosu na BBC.Kao i ko zna koliko "malih" kutija tog ranga, ali sve dalje nije tema.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...