Jump to content


BBC Monitori


Kapone

Recommended Posts

Necete verovati, ima slika na Spendor sajtu. 

Primedba stoji no nažalost danas moram neke druge stvari da odradim.

Mislim da je ovako bolje (sto ste vi postovali slike game Spendor), jer Vi to daleko bolje poznajete.

Verovatno da bi trebalo dodati i slike novih modela Graham i Stirling kao trenutno mnogima verujem jako zanimljive.

Gospodine [mention=9869]Sonichammer[/mention] ako ne grešim vi zastupate (imate neki odnos) i sa Graham, pa bi bilo zgodno ako bi ste mogli da slikama predstavite i gamu Graham.

Još bi bolje bilo ako bi ste mogli i za: Spendor, Graham i Harbeth da uspostavite korelaciju sa klasifikacijom BBC monitora, koju sam postovao, a koju nađoh na linku gospodina Damića.

Ja ću pokušati da “skinem” slike game Stirling, ovih dana; ćime bi najveći deo BBC monitora bio pobrojan i mogla bi da počne razmena iskustava i mišljenja o istim.

Link to comment
Share on other sites

Moja ideja je bila gospodine [mention=15694]SUROKVL[/mention] , posto je veliki broj savremenih i cenjenih zvučnih kutija tog tipa na neki način naslonjen na osnovni dizajn BBC monitora, da se te zvučne kutije nekako dovedu u vezu sa modelima BBC monitora iz klasifikacije; da bi se znalo šta se sa čim može i treba porediti.

Razlog ovome može biti i prozaican npr. čitajući razne forume shvatio sam da su Stirling zvučne kutije sličnog kvaliteta etabliranih firmi (Harbeth.....) poprilično jeftinije. Verujem da to i nije bez razloga ali i da razlike ne moraju biti drasticne (spram razlike u ceni).

Naravno kome i neke finese u zvuku znace jako puno uvek može izabrati proizvod etablirane kompanije.

Link to comment
Share on other sites

Jasna je meni Vaša ideja, gospodine Srećko, ali ne može se svaki zvučnik sa Ostrva,  svrstati u ovu , BBC kategoriju samo zato što liči na neki koji jeste BBC 

Proac sigurno ne, on je oduvek bio baziran na (uglavnom) skandinavskim drajverima i zato i nije bio u milosti britanske "objektivne" štampe, pošto nije koristio "patriotsku" tehnologiju.Proac je bio i cenjeniji i prodavaniji u inostranstvu tek je kasnije prihvaćen kući.

A moram i konstatovati da mu je i filozofija zvuka znatno drugačija, šta god to značilo. Meni lično Proac Tablet, govorim o izvornim modelima, daleko bolje svira nego ti  izvorni ls3/5 bez obzira ko ga pravio.

To je moje mišljenje, ne mora da znači da sam nužno u pravu B)

Link to comment
Share on other sites

 Ako nekog ne mrzi pa na kraju napravi jedan post (ali jedan post) sa lepom tabelom gde se vide uporedo sve te varijante BBC zvucnika i paralelno okaci sve modele koji se sad proizvode, po mogucstvu sa linkovima ili nekako jako uredno napravljenim slikama, mene nece mrzeti da to izdvojim, zakljucam i topujem. :)

 Ostaje @Ljuba da aminuje, ali mislim da nece da se buni. Ajde, kad vec sedimo u izolaciji da pravimo knowledgebase, super je forum za to.

Link to comment
Share on other sites

Jasna je meni Vaša ideja, gospodine Srećko, ali ne može se svaki zvučnik sa Ostrva,  svrstati u ovu , BBC kategoriju samo zato što liči na neki koji jeste BBC 
Proac sigurno ne, on je oduvek bio baziran na (uglavnom) skandinavskim drajverima i zato i nije bio u milosti britanske "objektivne" štampe, pošto nije koristio "patriotsku" tehnologiju.Proac je bio i cenjeniji i prodavaniji u inostranstvu tek je kasnije prihvaćen kući.
A moram i konstatovati da mu je i filozofija zvuka znatno drugačija, šta god to značilo. Meni lično Proac Tablet, govorim o izvornim modelima, daleko bolje svira nego ti  izvorni ls3/5 bez obzira ko ga pravio.
To je moje mišljenje, ne mora da znači da sam nužno u pravu B)

Baš ovo sto ste napisali i jeste svrha svega.
Ja sam svrstao u sve ovo i Proac iz čistog neznanja i Vi ste lepo objasnili zašto Proac ne treba da se tu nalazi.
Siguran sam da to nije jedina glupost koju sam napisao.
Bilo bi lepo kada bi i moderator imao vremena da kada i drugi poput Vas isprave druge postove i netačnosti koje sam napisao ostane na jednom mestu lep presek nečega sto su BBC monitori a čiji zvuk mnogi u Srbiji vole.
Link to comment
Share on other sites

 Ako nekog ne mrzi pa na kraju napravi jedan post (ali jedan post) sa lepom tabelom gde se vide uporedo sve te varijante BBC zvucnika i paralelno okaci sve modele koji se sad proizvode, po mogucstvu sa linkovima ili nekako jako uredno napravljenim slikama, mene nece mrzeti da to izdvojim, zakljucam i topujem.  Ostaje [mention=1]Ljuba[/mention] da aminuje, ali mislim da nece da se buni. Ajde, kad vec sedimo u izolaciji da pravimo knowledgebase, super je forum za to.

 

Znači da mi ideja i nije bila glupa.

Ja bih rado pomogao u tome no nažalost to nije fizički posao.

Prvo bi iz svega trebalo da se “izdvoji” taj materijal jer za sada su to samo nabacane stvari koje trebaju recenziju od pravih znalaca.

Inače ja na iPad-u i imam ceo ovaj materijal kao jednu belešku.

Možda grešim kada mislim da bi trebalo pokušati sve ove pomenute zvučnike korelisati sa tabelom BBC monitora koju sam naveo iz prostog razloga da bi neko zainteresovan mogao da poredi različite modele po osnovu koji mu je relevantan. Razlog je po meni naj jednostavniji mogući a taj je sto je BBC postavio kao standard šta želi i to i dobio; a da je to bila odlična ideja i sprovodljiva u praksi je dokaz i to sto su razne firme uspevale da zadovolje taj standard i da (manje više) “proizvedu” željeni-zahtevani zvuk.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, nkrgovic said:

 Ako nekog ne mrzi pa na kraju napravi jedan post (ali jedan post) sa lepom tabelom gde se vide uporedo sve te varijante BBC zvucnika i paralelno okaci sve modele koji se sad proizvode, po mogucstvu sa linkovima ili nekako jako uredno napravljenim slikama, mene nece mrzeti da to izdvojim, zakljucam i topujem. :)

 Ostaje @Ljuba da aminuje, ali mislim da nece da se buni. Ajde, kad vec sedimo u izolaciji da pravimo knowledgebase, super je forum za to.

Samo napred

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Srecko said:

Gospodine @Sonichammer , zamolio bih Vas da mi kazete koji model iz game Spendor “odgovara” modelu “Harbeth Domestic Monitor 40.2”.
Ako ne grešim (ispravite me) Spendor-ovi modeli su “povoljnija” kupovina od sličnih modela Harbeth zbog prilične razlike u ceni.

Modelu Monitor 40 iz Harbeth game odgovara Spendor Classic 100.

U pravu ste, Spendor jeste “povoljnija” kupovina ali ne zbog cene jer nisu svi modeli po “razredima” kod Spendor-a jeftiniji u odnosu na Harbeth.

Cak nisu ni po dimenzijama potpuno isti iako je firma Harbeth zapravo “izrasla” iz firme Spendor.

 

Onako , iz rukava i bez pretrage po net-u mislim da je:

Harbeth 3 skiplji od Spendor Classic 4/5

Harbeth 7 jeftiniji od Spendor Classic 2/3

Monitor 30 je tu negde sa cenom kao i Sprndor Classic 2/3

Harbeth 5 je jeftiniji od Spendor Classic 1/2

Harbeth monotor 40 je skuplji od Spendor Classic 100

Harbeth nema adekvatan model Spendoru Classic 200

 

Inace, Spendor ima nove stalke za Classic seriju

 

C819E3A9-3BE5-4261-8CD7-8106C3839B71.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...