Jump to content


Popravka furnira na zvucnim kutijama


pera451

Recommended Posts

Jedan majstor stolar kod kojeg sam davno radio i kod kojeg sam prvi put video abrihter (nije me pustio da radim na njemu), e od njega sam nešto  malo saznao i o furniranju. Nije problem furnir, problem je priprema površine. Jbg, tako je skoro sve kod drveta.

Jbg, tako je skoro sve u životu. 

<_<

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nek me isprave oni koji stvarno znaju, ali, kad sam hteo da neke kutijetine (ne zvučničke) izlepim plastikom, majstor koji se tada nalazio u blizini mi je rekao: Ne gubi vreme na to, ošmirglaj ih dobro i premaži.... mislim da je sadolin tad bio izraz.

kojekakve bajcove i svašta nešto sam tek kasnije upoznao.

 

Gde ti je vikendica?

Čisto da mogu lako da svratim, izgleda da ćeš tamo imati dobar sistem.

;) 

Link to comment
Share on other sites

Paaa, jedno 220 km odavde :)

Sadolin je OK za lamperiju, ali zvucnike... Ne znam :).

Mozda ce kutije cak i lepse izgledati posle sredjivanja.

Meni se nikada nije svidjao kontrast izmedju crnog fronta i vrlo svetlog ostatka.

Neka tamnija folija, u pravcu santos palisandera ili nesto slicno bi, po meni, pre bilo par sa crnim frontom...

 

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, pera451 said:

Paaa, jedno 220 km odavde :)

Sadolin je OK za lamperiju, ali zvucnike... Ne znam :).

Mozda ce kutije cak i lepse izgledati posle sredjivanja.

Meni se nikada nije svidjao kontrast izmedju crnog fronta i vrlo svetlog ostatka.

Neka tamnija folija, u pravcu santos palisandera ili nesto slicno bi, po meni, pre bilo par sa crnim frontom...

 

Najveći je problem naći takav furnir, to je ako se ne varam tzv. "birdseye maple", što je prilična egzotika, čitaj - skupo...

Link to comment
Share on other sites

Lici na "pticji" javor, mada nisam siguran da jeste - u svakom slucaju nije onaj koji ide na Paul Reed Smith gitare :).

Ali, mislim da ga ne treba ni juriti - sazreva mi ideja o foliji u tonu koji bi bolje isao na crn front.

Mislim da bi kutije dobile potpuno drugaciji izgled.

Taj cudan kontrast mi je sve ove godine mozda i vise privlacio paznju od ostecenja.

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, pera451 said:

Lici na "pticji" javor, mada nisam siguran da jeste - u svakom slucaju nije onaj koji ide na Paul Reed Smith gitare :).

Ali, mislim da ga ne treba ni juriti - sazreva mi ideja o foliji u tonu koji bi bolje isao na crn front.

Mislim da bi kutije dobile potpuno drugaciji izgled.

Taj cudan kontrast mi je sve ove godine mozda i vise privlacio paznju od ostecenja.

Pogledaj malo trenutnu ponudu JM Lab, recimo, možda ti sine neka smelija ideja na pamet kad su kombinacije boja u pitanju.;)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam, doduse, gledao cene automobila, ne stakala.

Mislis da je manje posla, nego za stakla? Imaj u vidu da su ovo kutije sa nagnutom prednjom ivicom (ivice bocnih stranica nisu paralelne), na zadnjim stranama su konektori itd.

Ali, probacu da ih pitam, ako ne pomisle da ih zafrkavam...

 

Link to comment
Share on other sites

Ocigledno je da ova ostecenja odbijaju kupce.

Pri tome vrlo mali broj kupaca zeli da se bavi sredjivanjem bilo cega.

Znam vrlo malo slucajeva da su se ljudi odlucili na sredjivanje, jedan forumas je to, na primer, uradio sa jednim malim aktivnim T+A, koji je je zaista bio bombona i vredan sredjivanja. Ja sam mesecima trazio tako nesto po KP, spreman da ga sredjujem, ali evo ni nakon vise godina ga nisam ponovo video u oglasima.

Kupci nisu spremni na sredjivanje cak ni u slucajevima gde je ta potreba ocigledna.

Ljudi ce da kupe 30 godina staro pojacalo i na pamet im nece pasti da ga odnesu kod majstora. Zasto bi?

Potpuno je sigurno da u skalameriji pokupljenoj sa neke ulice u Nemackoj nema ni jedan naduven kondenzator, hladan lem... :ph34r:

Dakle, lakse mi je da ulozim neku umerenu sumu i mirno prodajem kutije bez potrebe da suvise objasnjavam.

A i ako ne odu bice meni lepse :).

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, pera451 said:

Dakle, lakse mi je da ulozim neku umerenu sumu i mirno prodajem kutije bez potrebe da suvise objasnjavam.

A i ako ne odu bice meni lepse :).

Pa to i jeste problem, što ćeš uložiti više nego što će im cena biti uvećana u odnosu na sadašnju.

Zato i kažem, najbolje kad neko sređuje za sebe.

Link to comment
Share on other sites

Ne mora da znaci.

Prvo, ja sam bitno oborio cenu zbog "hendikepa". Bez toga bih pricu posmatrao sasvim drugacije.

Drugo, kupac moze da trazi i dalje obaranje cene zbog iste stvari.

Akumulirano spustanje moze da bude skuplje od ulaganja.

To ti je kao dilema kod prodaje automobila.

Mozes da spustis cenu i kupcu "prepustis" veliki servis i sto drugih stvari, ili da imas u papirima da je sve sredjeno i da se auto dalje vozi bez bitnijih ulaganja duze vreme.

Prodavci koriste razlicite strategije, a i kupci su razliciti - neko jednostavno nece da sredjuje nista, ni za sebe, ni za drugog, lakse mu je da plati vise i dobije sve na gotovo, nego da se smara i juri okolo majstore.

Zamisli kupca koji nije na forumu, mozda i ne koristi Internet, mozda je iz manjeg mesta gde i nema mogucnosti da nabavlja materijal i trazi majstore.

Ako prodaju ogranicim na one koji imaju sve resurse, nema od toga nista.

Svi mi oglasavamo na forumu, a onda prodamo na KP...

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, pera451 said:

Zamisli kupca koji nije na forumu, mozda i ne koristi Internet, mozda je iz manjeg mesta gde i nema mogucnosti da nabavlja materijal i trazi majstore.

Ako prodaju ogranicim na one koji imaju sve resurse, nema od toga nista.

Svi mi oglasavamo na forumu, a onda prodamo na KP...

Pa to jes. :)

Link to comment
Share on other sites

37 minuta ranije, pera451 said:

...Prvo, ja sam bitno oborio cenu zbog "hendikepa". Bez toga bih pricu posmatrao sasvim drugacije.

Drugo, kupac moze da trazi i dalje obaranje cene zbog iste stvari.

Akumulirano spustanje moze da bude skuplje od ulaganja...

Cena ti je i sada ispod svake normale (citaj jako, jako povoljno) pa makar i nemale nikakav furnir...

Tako da sam kupac ne bih se razmisljao mnogo za 270 evra. Za jos 130 evra ce dobar stolar presmirglati i prefarbati bojom za medijapan koja moze izgledati fenomenalno!

Naravno, odnesu mu se kutije bez drajvera.

I eto za 400 evra, slobodno mogu reci, vrhunskih kutija!

 

Ja sam dugo imao AP17, i to koje su zaostale posle raspada firme, koje su radile fenomenalno. A za ove sam cuo da su dve klase iznad, i samo reci hvale. Da imaju neku englesku znackicu bile bi i High And i High End :D... Glatko su na testu 1:1 razhebale Acoustic Energy, ProAc, Regu od 1,5 k evra, itd... :wink:

Ovaj midbas je keva.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...