Jump to content


Popravka furnira na zvucnim kutijama


pera451

Recommended Posts

Postoji li u BG majstor koji moze da popravi ostecen furnir na zvucnim kutijama?

Hteo bih da malo sredim moje B&M HM17.

Izbegao bih obicne stolare, ipak se radi o osetljivom uredjaju, a ne bih da demontiram drajvere zbog neceg relativno sitnog.

NN verovatno moze, ali bi u ovom slucaju to verovatno bilo preskupo.

Hvala unapred!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Postoji li u BG majstor koji moze da popravi ostecen furnir na zvucnim kutijama?
Hteo bih da malo sredim moje B&M HM17.
Izbegao bih obicne stolare, ipak se radi o osetljivom uredjaju, a ne bih da demontiram drajvere zbog neceg relativno sitnog.
NN verovatno moze, ali bi u ovom slucaju to verovatno bilo preskupo.
Hvala unapred!


Da li je Misa Audax bio deo tima koji je pravio te zvucnike?

Da li je otpao deo furnira ili se samo razlepio?

Mislim da presa ne moze na sastavljenim kutijama, ako gresim korigujte me?
Link to comment
Share on other sites

@prophet,

koliko ja znam, kutije su napravljene pre Mise - originalna B&M proizvodnja, ne njegova naknadna.

Nazalost, jedan mali deo furnira (recimo 5 x 5 cm) je otpao.

Problem nije nastao ni zbog B&M, ni zbog Mise - savesna kucna pomocnica prethodnog vlasnika ih je cistila vlaznom krpom.

Link to comment
Share on other sites

Da, ja sam pod popravkom i mislio na zamenu dela furnira. Realno su za popravku (tj. zamenu) dva topa i jedna bocna stranica.

Ostalo je prihvatljivo s obzirom na starost kutija. Naravno, ako je moguce zameniti neke, a ne sve povrsine.

U principu imam sledece opcije:

1) da probam da kutije prodam u ovakvom stanju - stavio sam ih na forum i KP po prilicno niskoj ceni, koja ostavlja prostora vlasniku da ih sredjuje ako mu stanje smeta (meni nije smetalo, a kod mene su vise od 5 godina)

2) da ih prefurniram (delimicno ili potpuno)

3) da ih ofarbam u crni klavir-lak (takvi su im vec frontovi), sto zahteva odredjenu prethodnu estetsku analizu (Bela Lugosi-ju bi se verovatno svidele, ali na njega, iz objektivnih razloga, kao na kupca ne racunam)

4) da ih odnesem u porodicnu kucu u unutrasnjosti gde ce imati adekvatan prostor. Ovo poslednje je mozda i najizvesnije, mada mi je zao da ovakve kutije rade 3-4 dana godisnje.

Meni je najveci problem sto ne znam red velicine troskova zamene. Kada bih znao, mogao bih lakse da procenim "fizibilnost" posla.

Posto meni ostecenja ne smetaju, ulaganje ima smisla samo zbog prodaje. Ako je suma takva da se tesko moze vratiti, onda je opcija 4 daleko najbolja.

Kutije se i inace prodaju zbog toga sto su jedne od 5 pari u kuci i zbog toga sto se nalaze u sobi koja nije za njih.

Kada je kupljen TDL SMC one su ispale iz sistema A i usle u sistem B, koji je u manjoj sobi. Tu one ne mogu da pokazu svoj pun potencijal, pogotovo sto moraju da budu blize zidu nego sto bi trebalo (BR je nazad).

Zbog toga su zamenjene naizmenicno Canton/T+A kutijama, koje su bookshelf i imaju BR napred.

Za ove BS kutije sam konacno pre neki dobio i Atacama stalke, tako da je prica zaokruzena.

Sad jos da vidim sta sa B&M :).

Link to comment
Share on other sites

Jos samo da nadjem kupca koji voli macke ;).

Pala mi je jos jedna ideja na pamet.

Povremeno kada citam review-e vidim da review-eri pominju kako neke kutije imaju "real wood veneer", odnosno da neke to i nemaju.

Drugim recima, odredjen broj kutija ne dolazi sa pravim furnirom, vec njegovom imitacijom - folijom.

Sta mislite o ovome?

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, microfarad said:

Zamena furnira nije nimalo jeftina, jer su cene table furnira otišle gore:( Zamena furnira nije isplativa.

Tačno. Ne samo zbog cena furnira nego zbog rada koji treba uložiti da se to obavi kako treba.

1 sat ranije, pera451 said:

(.........)

Prosto nadji na oglasima dvojicu, trojicu majstora pa ih pitaj za cenu. Ima (ili je bio) na ćošku kod Kalenića jedan. Pa sam proceni da li će kutije ići u vikendicu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...