Jump to content


Caffe Opera Novi Sad, Solaja Audio + Tight Sounds Factory


beatgoeson

Recommended Posts

Ako nije prerano, usuđujem se da, skoro dve nedelje pre termina, najavim "ivent". Dakle. petog maja u kafeu Opera, Ise Bajića BB, biće prezentacija uređaja Solaja Audio, a sve sa u naslovu pomenutim zvučnicima. Izvesna skepsa je logična... na primer, pitam se šta se dešava ako neki baja tresne na sto hiljadu evra i zakupi lokal za tu subotu? Naše šanse sa besplatnim terminom su, razumljivo i opravdano, minimalne. U svakom slučaju, o eventualnim promenama ću izvestiti na vreme.

Prezentacija bi počela oko 12h, pretpostavljam da bi sve moglo da potraje do malko kasnije, uveče. Nisam razgovarao o tim detaljima, ali ako budemo dovoljno konzumirali, siguran sam da neće biti problema. :D Otvorena je mogućnost donošenja sopstvene muzike, DAC-ova, gramofona... ima vremena za dogovaranje.

Reč je o prostoru odgovarajuće veličine, zatvorenom sa tri strane, a četvrtom je otvoren prema pozamašnom prostoru kafea. Ako bude lepo vreme, nezainteresovana publika će sedeti u povelikoj bašti, a mi, voila...

Ako neko odavno nije bio u Novom Sadu, eto prilike... kafe se nalazi u zgradi Sokolskog doma, nekad Srpskog narodnog pozorišta. Na korak od Dunavskog parka, Dunavske ulice, i, naravno, od samog Dunava. S druge  strane, na korak od Trga Svetozara Miletića, Zmajovine ulice... 

https://www.facebook.com/CaffeRestaurant.Opera/

To je ovo gde su tende:

 

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, beatgoeson said:

U kafeu postoji gramofon, kupljen je po preporuci sa foruma, ali se ne sećam koji model. Svakako nije nešto naročito. Uz Solaja Audio fono bi mogao da zvuči, možda, solidno. Možda vredi probati, ali bi prava stvar bila da neko donese nešto audiofilskije. B)

Da, samo sto ja trenutno nemam phono na stanju tako da od gramofona verovatno nista. Ako bude drugacije javljam.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, aaa zmaju! said:

Da planiramo, hoce li biti najavljenog dogadjaja?

Bice najavljenog dogadja, pozivam sve Novosadjane i Beogradjane da dodju u sto vecem broju da bi nama bilo sto lepse a verovatno i vama! Pocinjemo od 12h a vi dodjite kada vam odgovara!

Link to comment
Share on other sites

Upravo sam se vratio sa prezentacije  pun pozitivnih utisaka. Na žalost nisam mogao da se zadržim onoliko koliko bih to želeo, ali sam imao dovoljno vremena da se ponovo uverim da su konstruktori uradili dobar posao. Posebno mi se svideo deo prezentacije u kojem se puštala klasična muzika. Šolaja i beatgoeson su se pokazali kao prijatni sagovornici, atmosfera u kafeu je bila prijatna a osoblje ljubazno. Sve pohvale!

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ScepanBG said:

Pozdrav za celu ekipu sa prezentacije!!! :) Zivi bili!!! :) :cheers

Hvala!

Bilo je tu još ljudi, ali svi sa Foruma. Još dvojica - trojica koje sam obavestio, jer znam da ih tematika interesuje. Očekivao sam barem još nekog ko bi došao iz znatiželje, jer smo se oglasili i na Fejsbuku. Međutim, izgleda da je audiofilija međ' običnim svetom potpuno skrajnuta kategorija. Stičem utisak da je i na Sajmu tako.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Gradić pun života... svirke na sve strane i druženje uz neku večericu ostaju u podjednako lepoj uspomeni kao i sama prezentacija.

Soba je bila prilično "živa", razdvojena samo vratima od susedne a i iz hodnika se čula muzika. Ipak, uspeli smo da izvučemo i poneki osmeh izrazitog zadovoljstva. :) Drugog dana je poseta bila veoma dobra, došlo je dosta Zagrepčana.

Pošto smo na zahtev jednog gospodina pustili klavirsku muziku, usledila je konstatacija "da bismo se mogli videti u zagrebačkom Klubu audiofila". Eto, ukratko. Hvala na fotografijama.:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

On 6.6.2018. at 14:09, Delija said:

Moram samo da dam jos jedan "podsticaj" za estetsko sredjivanje kutija, a pogotovo "stalaka"

Je l' imaš neki konkretni predlog? Redizajn kutije nije moguć, spoljašnji izgled je posledica unutrašnje strukture i u potpunosti je u funkciji dobrog zvuka. Ono što ću pokušati je pažljivija izrada, postupkom "gerovanja".

"Stalci" ionako nisu na prodaju, mi ne pravimo stalke.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

On 6.6.2018. at 13:37, Dacho said:

Neobično je što od nikoga ne mogu dobiti info ili subjektivno mišljenje kako je zvučao sistem...

Uslovi za prezentaciju su bili prilično loši. Dobar deo vremena, zbog obzira prema prvom komšiji od kojeg su nas delila samo vrata, sistem je svirao dosta tiho, dobrim delom "pokriven" komšijskim zvukom. Oni koji su naišli u takvom momentu, a nisu imali strpljenja, otišli bi a da nisu ni čuli pravi zvuk.

Inače, kada bi neko ušao, puštali smo dovoljno glasno.

Ipak, bilo je dosta onih koji su čuli sistem u solidnom izdanju. Dobro je što se među njima nalazio i čovek iz Audiofil kluba, pa ćeš imati priliku da čuješ jedno bolje izdanje našeg sistema. U međuvremenu, pokušaću da nabavim neki izvor transparentnijeg zvuka nego što je SONY plejer. Vidimo se u Zagrebu.:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...