Jump to content


Caffe Opera Novi Sad, Solaja Audio + Tight Sounds Factory


beatgoeson

Recommended Posts

Nikakve DSP opcije nisu korišćene, osim onih neophodnih. Za to ću gledati da nabavim neki solidan laptop, sa nekom krštenom muzičkom karticom. Uza sve to, treba nositi merni mikrofon i miksetu... nevolja je što ne idemo kombijem, nego autom.

Troškovi, troškovi, a nikakve vajde.:D

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, beatgoeson said:

Nikakve DSP opcije nisu korišćene, osim onih neophodnih. Za to ću gledati da nabavim neki solidan laptop, sa nekom krštenom muzičkom karticom. Uza sve to, treba nositi merni mikrofon i miksetu... nevolja je što ne idemo kombijem, nego autom.

Troškovi, troškovi, a nikakve vajde.:D

Nije to bas toliko puno opreme, mikrofon, mala zvučna kartica i bilo kakav laptop. Prava šteta da se neostvari puni potencijal tih zvučnika sa DSP -om. Pošto i sam radim na sličnom konceptu već više od godinu dana (moji su full activa sa DSP -om) znam otprilike što bi vama to značilo oko postavki u takvim prostorima.

Link to comment
Share on other sites

 

On 10.6.2018. at 12:10, beatgoeson said:

Je l' imaš neki konkretni predlog? Redizajn kutije nije moguć, spoljašnji izgled je posledica unutrašnje strukture i u potpunosti je u funkciji dobrog zvuka. Ono što ću pokušati je pažljivija izrada, postupkom "gerovanja".

"Stalci" ionako nisu na prodaju, mi ne pravimo stalke.:rolleyes:

Ja sam ti vise za tehniku nego za umetnost :)

Ali jasno je da fali malo oblika i zavrsne obrade. Konsultujte malo Savu - znao bi on to da upakuje kako treba.

 

Stalke ne prodajete, ali ih nosite na prezentacije. Nabudzite neke malo mocnije.

Ljudi su vizuelne zivuljke :) - MNOGO im znaci prvi vizuelni utisak.

Link to comment
Share on other sites

29 minuta ranije, Delija said:

Ja sam ti vise za tehniku nego za umetnost :)

Ali jasno je da fali malo oblika i zavrsne obrade. Konsultujte malo Savu - znao bi on to da upakuje kako treba.

Stalke ne prodajete, ali ih nosite na prezentacije. Nabudzite neke malo mocnije.

Ljudi su vizuelne zivuljke :) - MNOGO im znaci prvi vizuelni utisak.

Na zalost ljudi zanemare (cesto ne namerno) taj vizualni deo prezentacije koji zna da anulira mnostvo pozitivnih stvari sa druge strane. Samim tim se slazem 100% sa iznetim od strane Delije. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Slažem se i ja sa Delijom, ali je praksa neumoljiva. Ako neko kupuje ovakav zvuk i hi-tech izgled, neka izdvoji tri puta više novaca. 

Rekoh već, pokušaću iz sledećeg pokušaja da napravim lepše. Nosanje police za uređaje i kupovina fensi police za zvučnike ostaje za vreme kada budem od zarade kupio džip.

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, beatgoeson said:

Slažem se i ja sa Delijom, ali je praksa neumoljiva. Ako neko kupuje ovakav zvuk i hi-tech izgled, neka izdvoji tri puta više novaca. 

Rekoh već, pokušaću iz sledećeg pokušaja da napravim lepše. Nosanje police za uređaje i kupovina fensi police za zvučnike ostaje za vreme kada budem od zarade kupio džip.

Dok ne stigne jeep,stavite bar skolsku klupu na shiljke :D

Link to comment
Share on other sites

On 5.6.2018. at 1:40, beatgoeson said:

...Soba je bila prilično "živa", razdvojena samo vratima od susedne a i iz hodnika se čula muzika. Ipak, uspeli smo da izvučemo i poneki osmeh izrazitog zadovoljstva...

Koliko mogu da vidim, soba je bila više dosta nego prilično. Živa. ;-)

Tako da samo mogu da čestitam, kako sam čuo, na jako dobrom zvuku!

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, ab said:

Stvarno ne moze da se odvojo 200evra u diy varijanti ili je odnos prema klijentima proporcionalan?

Ne pratiš pažljivo temu. Polica je najkabastiji deo opreme, uzeli smo ono što smo našli na licu mesta.

Nisam baš shvatio ovo o "odnosu prema klijentima".

@Den!s Zahvaljujem! :)

Link to comment
Share on other sites

On 10.6.2018. at 12:10, beatgoeson said:

...Redizajn kutije nije moguć, spoljašnji izgled je posledica unutrašnje strukture i u potpunosti je u funkciji dobrog zvuka. Ono što ću pokušati je pažljivija izrada, postupkom "gerovanja"...

A što se tiče izgleda, ako smem da pitam a da na budem sačekan iza ćoška od dragih mi dušebrižnika sa Akustik Insajder teme.

Ovaj gornji deo koji štrči iznad ribona, mora tako? I da li postoji mogućnost farbanja klavir lakom tj. lakiranja?

 

Link to comment
Share on other sites

Nemoguce da montazno/demontazna polica zauzima vise mesta od te klupe. Da ne bude da ne pratim, dohvatili ste prvo sto ste nasli tu na licu mesta, otuda i konstatacija za odnos prema klijentima.

Naravucenije, 2-3 sperke ili medijapan ploce, tri brezona i par matica nece toliko ugroziti tovarni prostor na dnu gepeka ili na krovnom pak tregeru.

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, den!s said:

Ovaj gornji deo koji štrči iznad ribona, mora tako?

Ne mora. Kada ga nacrtam ili zamislim bez tog ispupčenja, ne izgleda mi ništa lepše, čak daluje malo kuso. Ovako je, barem, disperzija visokotonca po vertikali simetrična. Pravo da ti kažem, i meni ta džomba malo ide na nerve. Imam neke ideje.

Probao sam visoki sjaj, ne vredi. Samo se više ističe svaki milimetar nepreciznosti u izradi. Sledeća varijanta je neki mat, sa reljefnom strukturom. Visoki sjaj, možda, kada navežbam. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, ab said:

ili na krovnom pak tregeru.

 

Nemam pak treger, niti imam potrebe za njim, osim, eto, baš za nošenje montažne police za uređaje. Koja bi služila samo za izlaganje, jer bi neka čestita polica koštala skuplje. Jednostavno, imali smo peh što se nije zateklo ništa primerenije za izlaganje.

U svakom slučaju, trudićemo se ubuduće da ugodimo i publici prefinjenijeg ukusa.B)

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, beatgoeson said:

U svakom slučaju, trudićemo se ubuduće da ugodimo i publici prefinjenijeg ukusa.B)

Hvala. U svakom slucaju, bice i Vama lepse.

Nemoj razumeti kritiku kao nesto lose. Uporedite se makar sa ostalim "srbskim" izlagacima sa Vaseg poslednjeg izlaganja prikazanog u temi "Pakrac"

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, ab said:

Nemoj razumeti kritiku kao nesto lose.

Ne, naravno. Sve što nije u duhu "zvuk vam je kao šatorski razglas" je dobrodošlo. A bilo je već i toga.

Što se mene lično tiče, verujem da mi kroz komentar ponekad proveje malo jeda, kada pomislim da sve ovo radim džabe. S druge, vedrije strane, stvar je prilično zabavna... jedva čekam Zagreb, da u nekim normalnim uslovima pokažemo šta smo uradili.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...