Jump to content


Strujni Belden


No1Livz4Ever

Recommended Posts

Imam koji konektor viska pa bih da se igram strujnim kablovima, ali za ne mnogo para. E sad, posto smo Lapp verovatno svi probali u svakom mogucem izdanju (zakacen sirm, samo s jedne strane, nema sirma, konektori od 200 din, konektori od 100e...) voleo bih da napravim strujni sa Belden kablom, 19364 ili 83803. Da li neko zna da li kod nas ima da se uzme Belden na metar i gde?

Hvala

P. S. Znam da moze od preko da se poruci, ali ako ima ovde sto da se ne plati marza uvozniku i porez drzavi :).

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim razloga za igranje sa Beldenom 19364 jer je to osjetno lošija varijanta od Lappa. 83803 nisam probao.

S druge strane, ne bih rekao da su konektori bitniji od kabela. Bitno je oboje u sličnoj mjeri; dobar konektor ne može popraviti lošu žicu, no isto tako može propisno unazaditi dobru.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Sten said:

Ne vidim razloga za igranje sa Beldenom 19364 jer je to osjetno lošija varijanta od Lappa. 83803 nisam probao.

S druge strane, ne bih rekao da su konektori bitniji od kabela. Bitno je oboje u sličnoj mjeri; dobar konektor ne može popraviti lošu žicu, no isto tako može propisno unazaditi dobru.

Konektor je glavni nosilac zvučnog karaktera strujnih kablova , isprobano x varijanti od 5 pa do 150 eura po metru . Ko voli da se igra nek izvoli ja sam odustao već neko vrijeme jer sam u mom sistemu pogodio dobitnu kombinaciju ;)

Link to comment
Share on other sites

Džaba priča... svi kablovi iste/slične konstrukcije, geometrije, i sa istom izolacijom i zvuče tako, isto/slično.

Da bi kablovi, bilo koji (napojni, interkonekti, zvučnički...) zvučali različito, moraju biti različiti i po sastavu (da li ofc ili monokristal) i po izolaciji (teflon, polietilen, umreženi polietilen...) i po geometriji i najvažnije po emi i rf zaštiti.

Još jednom, isti/slični kablovi i zvuče isto/slično.

Link to comment
Share on other sites

I belden i lap su istog sastava (običan industrijski bakar), iste izolacije (PVC) i iste geometrije, bez emi i rf zaštite. Sasvim je logično i da zvuče isto sa istim konektorima i jedina razlika u zvuku može biti sa promjenom konektora. I tu je Jagermaister u pravu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...