Jump to content


AXPONA 2018 Chicago USA


lalelala

Recommended Posts

Pruzila mi se prilika da konacno posetim ovaj veliki sajam HIFI-ja 

Na zalost ili srecu posle 18 meseci mog pecalbovanja ovde dobio sam otkaz jer se Ericsson cekajuci da 5G pocne da donosi novac suocava sa velikim finansijskim izazovima ... suocen sa ogromnim viskom slobodnog vremena resih da se provozam od Texas-a do Ilinois-a  i upoznam Ameriku ...to je nekih 1500 Km  ili 14-15 sati voznje u jednom smeru.

Nas Srba ali ostalih EX Jugoslovena ima u Chicagu na pretek pa sam lako pronasao staro drustvo iz gimnazije i sa faksa i bi osam lepo ugoscen , naranjen i napijen :-)

Elem, svanulo je i to sumorno subotnje jutro i Zoki Pavlovic   @Kiza2002 i ja krenusmo  put hotela ... velik hotel orgnanizacija pomalo haoticna ali snalazimo se nekako ...kod registracionog stola se pokazuje email sa kartom i dobija se narukvica zute boje i onda ste spremni za ulazak. Tu vec srecemo glavnog ali ostale urednike Stereophile-a , neke poznate trgovce HIFI ovde u USA i tako atmosfera se polako zagreva .

Prvo smo posetili veliku salu Auralic Audio da zoki pokupi neko napajanje koje je porucio ...tu smo se odusevili sa YG Sonja postavkom koju su hranili novi Auralic G2 streamer i DAC ali i tri Merak monobloka po kanalu ...fantazija od zvuka u prostoru omanjeg teniskog terena sa jako visokom tavanicom, zaista impresivno ! Ali i cena ...samo kutije 76.000$ a za elektroniku  nismo dalje ni pitali :-(

Dalje idemo liftom na najvisi sprat (17) krecemo se prema dole ...ima tu dosta toga da se vidi i cuje i svesni smo da ncemo sve stici ...

Nastavak sledi ....

Link to comment
Share on other sites

Сајам је био заиста одличан, преко 160 излагача. Треба напоменути да су неки уређаји звучали перфектно, а опет, било је прескупих уређаја који су убачени у мале собе, и звук је био лош. Колико се могло проценити, акценат је био велики и на грамофонима, доста презентација је имало грамофон као извор звука, а чини ми се и да се лампе полако (или брзо) враћају у моду јер је било доста произвођача са лампашким појачалима. Од фирми које су звучале заиста перфектно издвојио бих фирму: AyonAudio.com, JosephAudio.com, Magico, Salk. Поменуо бих и фирму која производи каблове: MasterBuilt са јако приступачним ценама од на пример , $ 18.000 за Интерконект дужине 1 метара :-) .. пробаћу мало касније да окачим пар слика 

Link to comment
Share on other sites

А иначе на сајму је излагала и наша фирма “AurisAudio” а то смо сазнали тако што је @lalelala у кључном тренутку рекао, да смо нас двојица изгледа једина 2 Србина на сајму. И после тога смо дошли у контакт са фирмом Аурис. Кога интересује више детаља, на @lalelala

Link to comment
Share on other sites

Poredeci stalno Ameriku i Srbiju  , njihov zivot i obicaje jos jednom sam shvatio da mi u stvari nemamo cega da se stidimo ... pored toga sto ulice Chicaga lice na BG ili NS (citaj rupa do rupe) , sto su im kuce u stvari dobro sredjeni cardaci i sto generalno sofisticiranost nije bas siroko rasprostanjena osobina , ostaje cinjenica da su bogato drustvo i da tu vrstu izbora kako u HIFI tako i u drugim stvarima retko gde na svetu mozete videti na jednom mestu ...

Nas HIFiles Show je odlican ako ne i bolji u mnogom stvarima ... izbor nije toliko velik ali je sama organizacija i prostor bolje odmeren.

Recimo ovde na Axponi su samo neki izlagaci bili u prilici da zakupe pogodne sale ...ostali (85% njih) su morali da svoje uredjaje nekako strpaju u jako male hotelske sobe i pogadjate nije to uvek zvucalo bas najbolje .

Prvi zakljucak je da se generalno  kompresione kutije snalazile osetno bolje od BR ...PMC , koji sam takodje prvi put cuo me je veoma prijatno iznenadio sa njegovim transmison line-om resenjem ...

Druga cinjenica koju bih generalno zeleo da naglasim da je D klasa ( N-core moduli ) pojacala nesto sto zaista ume jako dobro da zvuci i od toga vise spasa nema ...to nadire i u uredjaje vise klase , radi jako dobro i mislim da ce zauzeti svoje mesto i pored sve skepse koja je prati od samog pocetka .

Treci generalni utisak je da su lampasi kako i @Kiza2002 primecuje potpuno eksplodirali i da tu ima svega da se cuje i vidi ....kako sam ja manijak za detalje na mene je jako dobar utisak ostavila austrijska firma Ayon audio ...mozda i najbolji zvuk na sajmu ako se bas ne gleda cena :-) Treba spomenuti da su oni proizveli sve od na ovom snimlku od elektronike do kutija 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Kiza2002 said:

А иначе на сајму је излагала и наша фирма “AurisAudio” а то смо сазнали тако што је @lalelala у кључном тренутку рекао, да смо нас двојица изгледа једина 2 Србина на сајму. И после тога смо дошли у контакт са фирмом Аурис. Кога интересује више детаља, на @lalelala

Ideja je bila da se pravimo englezi na standu Aurisa i da kasnije trazimo da nam puste "odakle si sele devojano mlada" ali su nas potpuno slucajno provalili u redu za kafu ...stojimo nas dvojica i svadjamo se ko ce da plati ....ja kazem nemoj sad da se potucemo ipak smo mi tu  izgleda jedini iz SRB kad se jedna mlada , lepa plavusa ispred nas okrenu i kaze ,  Bogami niste jedini !

Karana su predstavljali neki Kinezi pa tu nismo nista ni pokusavali .

Link to comment
Share on other sites

Fala Lale što misliš i na nas vinilaše, zavidim sto si bio tamo sa svim ostalim čulima...mada i čulo vida kaže :wub:

Ispričao si onim eriksonovcima sta se trosi od hife u Srbiji,a oni odma pomislili ovog nećemo moći da platimo...da nam brzo nađeš bolji posao.

Link to comment
Share on other sites

@lalelala & co. hvala na prenesenim utiscima. Nimalo ne iznenadjuje. Sve se to dalo cuti i u zemlji Srbiji godinama unazad. Najbolji sistem koji sam cuo bio je made in SRB sa izuzetkom gramofona koji je bio made in SLO tj Kuzma. O cevima odn lampasima da ne govorim. Cak je i jedna besna nCore izvedba bila ovdasnja.

Link to comment
Share on other sites

@prophet hvala , ima toga jos ...

Magico A3,  pokusaj kraljeva da pokupe posao obicnoj raji :-) Translacija vrhunske tehnologije alu kucista i grafenskih / berilijumskih membrana u nizi cenovni rang kako bi se pariralo FOCAL-u koji razbija trziste po americi u tom rangu cena .

Samo za mog druga @golum -a

Zvucnici su se odlicno snasli u zaista maloj sobici verovatno uz obilatu pomoc aktivnih absorbera na oba bocna zida . To sto su kompresioni je takodje verovatno dosta pomoglo ...

Ostatak sistema (narocito amplifikacija) verovatno cenom vise puta prevazilazi same kutije koje se prodaju po ceni od bezmalo 10.000 $ plus porez koji varira po raznim USA drzavama od 8 do 12%

Meni licno se dopala izuzetna reprodukcija prostora narocito u prvom delu kada je svirala  klasika ... moglo se okretati po sobici u potrazi za izvodjacima.

 

Link to comment
Share on other sites

PMC kutije sa PMC pojacalom ...

Mala sobica ali odlicno plivaju ...moj drugi susret sa ovom firmom , utisak je da sviraju mocno , mozda za mrvu otvorenije u visokim ali je sve u granicama pristojnosti . Daju utisak kao da sviranesto mnogo vece i snaznije. Njihov integralac je po recima prezentera prvenac i raspolaze sa zdravih 95W po kanalu. 

 

Link to comment
Share on other sites

samo za @golum -a 

Ogromne kutije bez paralelnih stranica ...nisu potpuno kompresione ali tek ponekad puste malo pristiska napolje tek tek ...

Sve ukupno impresivno ali nisam osetio finese mozda i zbog trenutne muzicke numere ...sve u svemu strpljenje me je brzo napustilo i krenuli smo dalje ...

Avantgarde acoustic jos jedna zelja iz Svajcarske :-)

Ova kombinacija se ne moze recima opsiati , ovo treba cuti ...potpuno drugaciji osecaj muzike , kao da sam tu negde sa izvodjacima ....vrlo mocno .  Potpuno neocekivano radi odlicno u osrednjem apartmanu koji je po velicini kao pola moje sobe u Srbiji ...

Link to comment
Share on other sites

ATC

Imali smo priliku da cujemo model SCM 50 u aktivnoj  verziji ali to nismo snimili ...preksupo je to da sanjamo :-)

Ali ATC SCM40 koji me vec duze vreme intrigira je "samo" 7.000 $ u pasivnoj i 13.000 $ u aktivnoj izvedbi ....na raspolaganju je bila aktivna verzija pa poslusajte 

Ova pasivna verzija me bas zanima je mi se cenovno uklapa a obozavam taj kalotni srednjetonac ...od njega mi se srca lupa jace !

Elem kad se ovaj zvuk aktivne verzije onako na brzaka uporedi sa Kii (mada na osnovu dve tri pesme je bez veze praviti bilo kakve zakljucke ) ispada jedan brzoplet zakljucak da je ATC malo analiticniji i manje sladak .

ATC aktiva je 13000 $ , Kii je u USA trenutno na popustu oko 10.500 $ ...za ATC vam jos treba neki preamp /DAC koji tesko moze da se nadje ispod 2.000 $ 

Eto vidite koliko je Kii u stvari povoljan ...

Link to comment
Share on other sites

@lalelala - prvo hvala ti na slikama i klipovima! Realno mislim da je sjajan dozivljaj makar videti tu kolicinu uredjaja na jednom mestu a kamoli cuti, a tebi za iscimavanje i voznju koju si odradio svaka cast!

Huh onaj Avantgarde i na snimku zvuci opako mogu misliti tek uzivo :wub:.

Za Kii kao sto ti rekoh  - slazem se sa onim sto si izneo...

Link to comment
Share on other sites

Moja novo otkrivena  ljubav su elektro/magneto statski zvucnici ...

Evo prvo Magnepan model 3.7 neka kombinacija ribona i magnetostatika ...

Zvuk je znatno bolji od modela 1.7i koji sam slusao u jednom salonu u Dalasu prosle godine ...nema problema sa gubitkom visokih kada se ustane , sweet spot je znatno siri i sa basom je sve u redu i recimo da sub uopste ni ne treba ...Cena za ovo skoro 2 metra visoko cudo je svega 6.000 $ sto se u USA smatra za povoljnu ulaznicu u vode verne reprodukcije . Iznenadjujuce je dobro radilo u jako maloj sobi ...ovom tipu zvucnika jako prija poveca udaljenost od zadnjeg zida ali cak i sobici 4x4 je radio jako jako dobro ...jedina mana ovog koncepta je potreba za izuzetno jakim pojacalima tako da ko ovo voli treba da spremi jedan Ncore od min 300W po kanalu ... 

Link to comment
Share on other sites

I na kraju moj apsolutni favorit sto se tice niskobudzetnih sistema sa velikim zvukom...

Ryan zvucnici su poprilicno konzervativnog izgleda i izrade ali zaista zvuce odlicno ...najmanji model R-610 je odlican za manje sobe u kakvim zive vecina imigranata dok se ne snadju ... Auralic Polaris je all in one resenje u malom pakovanju ...player + dac + amp u D klasi 120/180W  8/4 Ohm

Cena ovog sistema je ravno 5.000 $ ...zvucnicu su 2.000 $ a Polaris je 3.000 $

Nemojte da vas zbuni sto je glasnoca na snimku postavljena na 88 od 100 ....sala je ogromna i potpuno ne primerena ovakvom sistemu koji se junacki borio sa prostorom ...kasnije smo ga napanjili na 92 i radio je tako jedno duze vreme bez problema !

To je ista ona sala samo drugi deo u kojoj su kineski domacini pogonili YG Sonia zvucnike sa 750W po kanalu ...

Link to comment
Share on other sites

Moja novo otkrivena  ljubav su elektro/magneto statski zvucnici ...
Evo prvo Magnepan model 3.7 neka kombinacija ribona i magnetostatika ...
Zvuk je znatno bolji od modela 1.7i koji sam slusao u jednom salonu u Dalasu prosle godine ...nema problema sa gubitkom visokih kada se ustane , sweet spot je znatno siri i sa basom je sve u redu i recimo da sub uopste ni ne treba ...Cena za ovo skoro 2 metra visoko cudo je svega 6.000 $ sto se u USA smatra za povoljnu ulaznicu u vode verne reprodukcije . Iznenadjujuce je dobro radilo u jako maloj sobi ...ovom tipu zvucnika jako prija poveca udaljenost od zadnjeg zida ali cak i sobici 4x4 je radio jako jako dobro ...jedina mana ovog koncepta je potreba za izuzetno jakim pojacalima tako da ko ovo voli treba da spremi jedan Ncore od min 300W po kanalu ... 
Toliko su visoki, da i kad se ustane, opet si niži od zvučnika, pa nema gubitka visokih...
Kako bih ja ovo rado posedovao...

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...