Jump to content


Ako može mala pomoć :)


Recommended Posts

21 minuta ranije, Maja Kalas said:

Ja cu jos i batine da dobijem ovde :D ....au....ok , slika je tu da bih plasticnije postavila pitanje, ok?

Ja uopšte nisam bio strog, šta više smatram da sam bio konstruktivan. A vi ako mislite da vam moj savet nije bio od koristi, onda nastavite kao i do sada. Valjda će u narednih 200 postova biti 3 korisna. :)

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Maja Kalas said:

Nasledila sam od oca mnoštvo ploča ( omiljena Suncokreti , Bora dao lično i personalno :D ), pa je dosao red da iste malo i aktiviram.

Ako smem da pitam da li je od Oca ostalo nesto od tehnike koja bi se mogla iskoristiti ?

Za slusanje ploca Ti treba :

1. Gramofon ( komplet "baza" tj. motor i tanjir, Rucka, Gramofonska Glava koja nosi Iglu )

2. Pojacalo koje moze da primi gramofon, sva do 90te mogu, posle ako vidis da pise Phono... nije sigurno da li u sebi ima potrebnu elektroniku

3. Zvucnici

4. Sve zajedno se poveze nekim kablovima, postoje 2 sorte : Interkonekt ( Chinch narodski ) i Zvucnicki kabl ( Licnasti narodski receno )

Sve ostalo od aparata, tipa CD Player, Tuner / radio , racunar se kaci na Pojacalo i to je to.

Evo par slika onoga sto ti treba :

 

Accuphase E-202   !!!.jpg

Denon DP55K Fidelity Research FR64S & ELAC Cart  !!!.jpg

Harbeth Studio 40 & JBL Studio 4425 copy   !!!.jpg

Thorens 124 & Leak & EAR 912 copy  !!!.jpg

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, Maja Kalas said:

Nazalost nije, neko je drugi to razgrabio. I ovo sto sam navela jedva se spasilo. Stvari su mi jasnije sada. Hvala Vam na iscrpnom objasnjenju i razumevanju !!!

Koliko sam shvatio imaš samo gramofonske ploče i treba ti nešto da to možeš da slušaš.

Link to comment
Share on other sites

Pre jedno dva meseca (?) bila je iscrpna tema "Pompi moli za pomoc" u kojoj je Pompi trazio pomoc za kupovinu pojacala i zvucnika, gramofon je mislim imao.   Tema je bila jako dobra i informativna, Pompi je na kraju sklopio sistem uz pomoc forumskih kolega ( kolege ).   Navodima je kao primer na kojem moze da se vidi prakticna putanja sklapanja jednog sistema, sto moze biti informativno.

Pitanja mogu i ovde, naravno, sta vas zanima pitajte   :)

 

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Maja Kalas said:

Ja cu jos i batine da dobijem ovde :D ....au....ok , slika je tu da bih plasticnije postavila pitanje, ok?

Samo se opusiti.Takva je atmosfera ovde.Nemoj zameriti a osim toga i zensko si pa si posebno interesantna.Zene su u ovom "sportu" veoma retke.Dobro ti nama dosla.

Za najjednostavnije slusanje muzike u tvom slucaju ti je potreban gramofon,pojacalo i zvucnici.Kasnije ako budes zainteresovana,sve se to moze nadograditi i dalje poboljsavati.Zavisi od tvojih potreba i apetita.

Trebalo bi da nam kazes kolika ti je soba u kojoj ce biti sistem i neka okvirna cifra budzeta.Dali je to 500 eura ili 5000 ?

Koliko imas ploca ?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Peter said:

Samo se opusiti.Takva je atmosfera ovde.Nemoj zameriti a osim toga i zensko si pa si posebno interesantna.Zene su u ovom "sportu" veoma retke.Dobro ti nama dosla.

Za najjednostavnije slusanje muzike u tvom slucaju ti je potreban gramofon,pojacalo i zvucnici.Kasnije ako budes zainteresovana,sve se to moze nadograditi i dalje poboljsavati.Zavisi od tvojih potreba i apetita.

Trebalo bi da nam kazes kolika ti je soba u kojoj ce biti sistem i neka okvirna cifra budzeta.Dali je to 500 eura ili 5000 ?

Koliko imas ploca ?

Ma nema veze , i u svakodnevnici se ponekada susretnem sa slicnim ponasanjem, ali da ne razvijam dalje pricu u tom pravcu. 

Budzet bi mi za sada bio do 1000e , soba ima 21m2, nema kosina , jedan zid je u staklu. A sto se ploca tice, malo manje od 700, koliko sam cula ima zanimljivih primeraka nije sve ni pregledano.U sustini volim jednostavne stvari. Moj prijatelj ima Wienna Accustic ceo sistem ( valjda), a ime sam zapamtila po ciframa, da se coveku zavrti u glavi. Pretpostavila sam da mi pola od tih stvari i ne treba , zato sam i postavila onakvo pitanje.mozda neuko, ali to je za sada moj maksimum u poznavanju tematike.

Link to comment
Share on other sites

Imas sve.Sobu pristojne velicine,pristojan budzet i sto je najvaznije ozbiljnu kolekciju ploca.

Za 1000 se moze sastaviti i lep sistem od novih komponenti a posebno od polovnih pa je sledece pitanje vezano za to.

Dali zelis nove komponente ili koriscene da kupis ?

p.s.

Kako si dosla do 21 kvm ? Da nije soba 3 X 7 ?

Link to comment
Share on other sites

Predlazem da posetis par kolega sa foruma i poslusas sto vise sistema, uveris se u ono ko sta prica a sta praktikuje, pa odlucis kom se stadu prikloniti. Gadjaj vinilase, a predlazem ti da sklopis i jedan sistem sa digitalnim transportom/izvorom jer je u danasnje vreme apsolutno vecinom sve dostupno, konkretno sa manje ulaganja u digitaliju mozes dobiti vise za pocetak od nekog osrednjeg vinil setup-a. Vremenom ces iskusno skockati i analogiju, a imaces vise iskustva i znanja sta tacno hoces. Strpljenje je ono sto moras da imas, ne moze se preko noci i sa odredjenim budzetom dobiti kvalitetno instant resenje. Infekcija dolazi polako, dugo traje i ne prolazi ;)

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Peter said:

Imas sve.Sobu pristojne velicine,pristojan budzet i sto je najvaznije ozbiljnu kolekciju ploca.

Za 1000 se moze sastaviti i lep sistem od novih komponenti a posebno od polovnih pa je sledece pitanje vezano za to.

Dali zelis nove komponente ili koriscene da kupis ?

p.s.

Kako si dosla do 21 kvm ? Da nije soba 3 X 7 ?

Soba je 5x4,2

1000 e bi bila neka gornja granica, moze novo i polovno - ako je ocuvano, radi i kvalitetno za taj rang cena.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Maja Kalas said:

Ova poslednja slika, to je ta kombinacija preamp + snagaš, kako ste naveli?

Jeste.  Pojacalo sa prve slike ima sve u sebi, takozvani Integralac, to sve se moze podeliti na glavne sekcije cijim se razdvajanjem moze dobiti na kvalitetu u visokoj klasi.

Ukratko,  te glavne sekcije su :

1. Elektronika za gramofonski signal

2. Elektronika za ostale signale kojima ne treba posebna obrada, u ovaj deo spada Selektor Izvora, Volume kontrola glasnoce, i vrlo cesto Tonske Kontrole ( Bas i Visoki ) & kojesta drugih funkcija

3. Elektronika koja daje snagu

4. Napajanje za sve

Ove osnovne sekcije se mogu razdvojiti ( svaka dobije svoje napajanje ) radi viseg kvaliteta i tako dobijemo gomilu kutija  :).   Integralac moze biti takodje vrlo kvalitetan.

Vienna Acoustic su vrlo kvalitetni zvucnici, za pomenuti budzet se moze sklopiti jako dobar sistem, uz nekog vrlo iskusnog i postenog coveka mogla bi se izbeci formativna stepenica ucenja sa losijeg na bolje ali takvu kupovinu bih preporucio samo kad se vec formira dobar uvid u to sta Hi Fi pruza, zasta je slusanje i sticanje iskustva tim putem vrlo preporucljivo.

Soba od 5x4 je vec srednja kategorija velicina, ne spada u male prostore, stakleni zid se moze pokriti pomerajucim zavesama po potrebi.   Svakako treba cuti razne gramonske sisteme, sta oni pruzaju a i digitalne, da skratim kolega Ab je lepo napisao.

 

 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Krca44 said:

Jeste.  Pojacalo sa prve slike ima sve u sebi, takozvani Integralac, to sve se moze podeliti na glavne sekcije cijim se razdvajanjem moze dobiti na kvalitetu u visokoj klasi.

Ukratko,  te glavne sekcije su :

1. Elektronika za gramofonski signal

2. Elektronika za ostale signale kojima ne treba posebna obrada, u ovaj deo spada Selektor Izvora, Volume kontrola glasnoce, i vrlo cesto Tonske Kontrole ( Bas i Visoki ) & kojesta drugih funkcija

3. Elektronika koja daje snagu

4. Napajanje za sve

Ove osnovne sekcije se mogu razdvojiti ( svaka dobije svoje napajanje ) radi viseg kvaliteta i tako dobijemo gomilu kutija  :).   Integralac moze biti takodje vrlo kvalitetan.

Vienna Acoustic su vrlo kvalitetni zvucnici, za pomenuti budzet se moze sklopiti jako dobar sistem, uz nekog vrlo iskusnog i postenog coveka mogla bi se izbeci formativna stepenica ucenja sa losijeg na bolje ali takvu kupovinu bih preporucio samo kad se vec formira dobar uvid u to sta Hi Fi pruza, zasta je slusanje i sticanje iskustva tim putem vrlo preporucljivo.

Soba od 5x4 je vec srednja kategorija velicina, ne spada u male prostore, stakleni zid se moze pokriti pomerajucim zavesama po potrebi.   Svakako treba cuti razne gramonske sisteme, sta oni pruzaju a i digitalne, da skratim kolega Ab je lepo napisao.

 

 

Ok , hvala puno jos jednom. Objasnili ste mi sve u detalje. Eto sada se moze zakljucati ova tema . Svako dobro !

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...