Jump to content


FM radio


Willi Studer

Recommended Posts

1 hour ago, sondek said:

Scepa je nasa hifienciklopedija i naravno da isto tako mislim,nasalio sam se oko ovog za konkurenciju...mada ,ako si normalan konkurencija te uvek samo cini boljim u bilo cemu.Učinio je jako mnogo za nasu hifi scenu i fanove tim emisijama,a i ostalim prilozima o berzama i sl. Hifi desavanjima i sl...takav entuzijazam se retko srece.

Naravno, isto mislimo, sve si lepo rekao.;):thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

On 4/21/2021 at 6:16 PM, steve_pan said:

Sinoc poslusah u celosti. Skroz simpaticno, 3 audiofila (+voditelj audiofil), 3 razlicita pravca i razmisljanja. Ali pre svega svaka cast voditelju, vladao je odlicno emisijom u specificnim uslovima, sa 3 gosta, od kojih su dva van studija.

Lepih stvari je receno, mada u prakticnom audiofilskom smislu nista novo, no svakako lepo doreceno (sto je retko cuti, obicno voditelj izmasakrira striktnoscu spontanost (ili skroz izgubi sustinu), ili prevlada ego gostiju, pretvori se u dugotrajne monologe i self-marketing, i emisija opet izgubi sustinu, a na kraju se nista ne kaze.... Lep osvrt i na proslost, podsecanje i na neke specificne lokalne/licne momente. Podrska za Dejana, da bude jos ovakvih emisija.

Hvala kolega na tipu! :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Хвала за линк/инфо, познат од раније, већина наведених радио станица је интегрисана у АP.

Питање је има ли смисла куповина vintage тјунера с обзиром на квалитет FM домаћих радио станица, додуше нисам тестирао, односно да а ли је неко пробао на истом систему АP радио Vs tuner fm.

Link to comment
Share on other sites

Willi, pretpostavljam da su to R.Bg 1, 2 i 3? Dodao bih njima i cetvrtu - Radio NS 1.

Odredjene muzicke emisije (ali i druge, dramski program npr., kao i dobar deo programa generalno) mogu da zvuce carobno, uz dobar analogni tjuner, i dobar prijem (po mogucstvu bez pojacivaca, sem osnovnog pojacanja koje daju dobre usmerene logaritamske krovne antene).

Internet strim Radio Beograda (sva 3 kanala) nema sta da trazi pored dobrog starog FM-a.

Link to comment
Share on other sites

Predajnik Rtv tj. Čot gledam direktno sa prozora, ali kad sam stavio radijalnu spoljnu antenu nije samo zvuk cistiji od smetnji vec je i znatno bolji.  Tako da sobne antene tipa razvucene zice treba izbaciti iz sistema gde se zeli ozbiljnije slusanje. Zapravo tako mi i pise u uputstvu za tjuner ..da se audiofilski rezultati ocekuju tek preko 60 na signal metru. Iako je bio "dobar prijem" i sa obicnom zicom i vidi se predajnik ipak nije prelazio 45 tako da spoljna antena radi uvek posao i podigla ga je na blizu 80, pa makar i ta radijalna koja i nije nesto posebno. Cisto da napisem nesto na tu temu ako se neko predomislja ili se zadovoljava prijemom sa 300ohmskih razvucenih zica...

mojih 2c u korist nabavke spoljne antene.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 11.4.2022. at 22:39, Dražo said:

Internet strim Radio Beograda (sva 3 kanala) nema sta da trazi pored dobrog starog FM-a.

Na zalost. Ovde bas sve na radiju boli dupe za novu eru zvuka... Ja bih na taj spisak dodao i Studio B koji ima odlican muzicki izbor ali se, na zalost, dobar prijem ocekuje samo u krugu dvojke ako i dotle a strim im je katastrofalno los... Otprilike, kao Radio Sabac na AM u sedamdesetim godinama...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...