Jump to content


FM radio


Willi Studer

Recommended Posts

5 sati ranije, Patolog said:

Beograd 2/3. Vreme i doba dana nebitno. 24/7. Kada se idealno podesi frekvencija, slobodno može da se zaboravi na birač radio stanica.

Sad će ovo da ispadne žal za mlados, što verovatno i jeste.
Mislio sam na emisije kakve su vodili Nikola Nešković (kasnih '60), Nikola Karaklajić, Sloba Konjović, majstori iz NS Anđelko Maletić i Vitomir Simurdić.

Upali se crvena lampica na analognom tjuneru i imaš mađiju čitav dan. Već slušanje FM a preko AVR koji se perfektno namesti na stanicu mi je nekako dehumanizovano. Striming... znam, znam, ali nije to to.

Link to comment
Share on other sites

Ja vecinu vremena slusam klasicni radio, i to samo programe radio Beograa i NS.

Preporucujem emisiju "neonska duga" na rtb2, svake nedelje u 18h. (predstavlja se skoro ceo album, uglavnom rok muzike uz dosta informacija o pesmama i izvodjacu. U drugom satu emisije emituju se obrade pesama koje su slusane u prvom satu.

Takodje, na rtb2 subotom u 12h ide emisija "igla na vinilu"

NA radiju NS1 svakog dana u 18h ima emisija "randevu sa muzikom". Svaki dan je posvecen drugom zanru muzike.

Naravno 202jka je tu za neobavezno slusanje a na rb1 ako se nevaram subotom i nedeljom u 20 ima stare narodne muzike.

 

Link to comment
Share on other sites

Nekad bila FM magija,danas FM kosmar.Vratio sam tjuner koji je bio van sistema par meseci,boze mili kakav ocaj i od zvuka i sadrzaja emisija,polupismenih voditelja gde god sam probao da se zadrzim...stvarno smo u q...  Klasik radio.de ,Paradise Radio i jazz24.org ima toga... i tesko da ce me nas radio pokrenuti vise...brate mili jos istu spicu za hit nedelje sam cuo od pre 40g,dip parpl bokte 0milimetara pomeranje,mp3 sta li je vristi po lokalnim stanicama,zuje mikrofoni pomereni kanali... uhhh brrrr.kosmar.Jos da pogledam na netu program da nadjem pojedinacno neku emisiju pa da se stavi u podsetnik kao poslednji znak dobre volje,ali celodnevnog slusanja kao nekad ocigledno vise nikad

 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Patolog said:

Ima solidna emisija o dzezu

Skoro jedina (nije baš jedina) koju ne mogu da slušam na RBG2. Ovde je promena urednika/voditelja "a must". 

(Jednom prilikom je BP, uživo na TVu, usput, rekao Draženu Vrdoljaku, koji je baš u to vreme počeo da priča i o jazz pločama/izvođačima: "Uostalom, kakve ti veze imaš s jazzom?")

Link to comment
Share on other sites

Nekad bila FM magija,danas FM kosmar.Vratio sam tjuner koji je bio van sistema par meseci,boze mili kakav ocaj i od zvuka i sadrzaja emisija,polupismenih voditelja gde god sam probao da se zadrzim...stvarno smo u q...  Klasik radio.de ,Paradise Radio i jazz24.org ima toga... i tesko da ce me nas radio pokrenuti vise...brate mili jos istu spicu za hit nedelje sam cuo od pre 40g,dip parpl bokte 0milimetara pomeranje,mp3 sta li je vristi po lokalnim stanicama,zuje mikrofoni pomereni kanali... uhhh brrrr.kosmar.Jos da pogledam na netu program da nadjem pojedinacno neku emisiju pa da se stavi u podsetnik kao poslednji znak dobre volje,ali celodnevnog slusanja kao nekad ocigledno vise nikad
 

Molim te izuzmi voditelje radio Beograda, 202-ke, koji su mozda sve ali svakako nisu polupismeni

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Relativno skoro sam gostovao kod Ace Seltika, i sta znam, izgledalo je to sasvim solidno za podkast tip emisije. Lepa izolacija sobe (kljucujuci i vrata), duplo staklo do miksera, cak i sto dampiran. Jedina zamerka je uplitanje noge u kablove mikrofona ispod stola :) A Aca je car, sve pohvale :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Večeras na Radio Beogradu 3, u emisiji "Iz arhive" snimak koncerta Sonny Rollinsa održanog 12.novembra 1974. na prvom Beogradskom jazz festivalu. Jako dobar snimak i zvuk. Slučajno slušao ovo i ranije. Probao sam i pre odjavne špice da na siteu Radio Beograda nađem u programu ko svira ali uzalud. Program na siteu kaže da ide nešto drugo. Neozbiljan site.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hvala veliko Nešone.:) Međutim ja sam stara FM kajla. Na krovu je Iskra, velika ko omanja jedrilica. Pre nje sam imao tri komata Gorenje-Elrad RA 206. Mislim da nisam omašio oznaku. Još malko veće od ove. Sve tri sam potrošio, skršio od silnog premeštanja i okretanja. Sad se spremam, kad ovo njesra prođe, da napravim promenu u svom antenskom sistemu pošto potreba za gledanjem DVBT2 televizije praktično ne postoji. Skratiću maksimalno kabl i izbaciti sabirnik i antensko pojačalo, i još malo se igrati sa okretanjem antene.:)

Link to comment
Share on other sites

Ne Damic, na žalost jednostavnija i manja varijanta koju sam pre nekoliko godina kupio u Elementi SU.
Manja je i sa manje elemenata, ali sasvim upotrebljiva. Mislim da ću da izbrusim RB1 i RB2,3 do kraja. Ja sam osamdesetih godina hvatao RNS 1 i 2. Sada to nije moguće verovatno zbog smanjene snage emitovanja?

antena.JPG.50032e19ece43de00bdee28cb0fa748f.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...