Jump to content


FM radio


Willi Studer

Recommended Posts

Luxman T210L dobar analogas, ne setaju stanice kad se upali sutradan, jeftin trenutno ( zadnjih par godina na KP ),  ima jacinu signala i na skali lampicu koja blinka dok se ne nadje stanica, stereo/mono pokazivac,  svira vrlo lepo u toj svojoj klasi.

Korato neki moduli unutra i lampa ECC82 na izlazu,  jeee.... oni uvek na izlazu stave previse jak signal, inace ta lampa dodaje shmek i imam utisak da slusam neki skuplji tuner.   Slike ovoga u temi Fun Klubovi/Pojacala sa lampama.... potrudili su se i napravili tockove sa zbicama ( ne mogu da se setim, kad tocak ima zub ), par komada... kad upalim sutra stanica je malo pored ( analogni )

Sta se emituje u etar je bitna stavka, sta mi vredi odlican tuner kad mi neko pusta losh mp3 ?

Svaka cast Radio Beogradu 2 kad izvade iz arhive koncerte klasike koje samo oni imaju ili su dobili u razmeni sa nekom drugom stanicom !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja lično volim FM, može se reći da se bavim i DXingom, često ga slušam na stereo resiveru pomoću horizontalne usmerene antene od 5 elemenata, što se tiče kvaliteta zvuka moram pohvaliti radio Novi Sad 1 kojeg pratim na 87.7 MHz sa predajnika Venac, jedino je problem što je signal pomenutog radija dosta slabiji u odnosu na pre zbog bombardovanja 1999 godine.
Uglavnom najveći problem kod domaćih FM stanica je taj što je kvalitet zvuka na poslednjem mestu, mene uhvati muka kada čujem na 202 mp3 pesmu skinutu sa YouTube, da bi sve dobro zvučalo radio stanica mora da emituje pesme sa flac, wav datoteka, plus mora da bude dobar dotur signala od radio stanice do predajnika, po mogućnosti bez kompresije, uopšte ceo taj lanac.

Link to comment
Share on other sites

Radio Beograd 3, emisija "Džez", 30. maj 2018.
Koncert Sebastijana Studnickog na festivalu "Jazz Baltica" (Nindorf, 25. jun 2017). Snimano kod kuće. Korektan materijal. Potiskivanje ritam sekcije kada je dominantna truba potiče od agresivnog limitera u Radio Beogradu.
Fun fact: ako otvorite fajl u nekom editoru, videćete primetan ofset na mikrofonu spikerke u uvodu. 

https://we.tl/nBQwZeeT9T

Link je aktivan sledećih sedam dana.

Link to comment
Share on other sites

Hvala!

Uživam u muzici dok radim na projektu enterijerskog uređenja Bioskopa Šumadija u Kragujevcu. Trenutno obrađujem veliku salu i baš je lud osećaj, slušati koncert uživo i motati se virtualno po velikoj sali. :)

Link to comment
Share on other sites

Eeeeehm, momci...ma lepo što zahvaljujete Williju na snimku, ali to nije poanta teme. 

Postavite radije svoje snimke (idealno, naravno, iste emisije), odnosno iskustva i opis vaših tjunera - ja bih, ali...isto tako imam B261 (samo neosvežen/nepodešen/nemodifikovan), ne posedujem A/D konverter (pa bi tako bio B261 povezan direktno sa MIC-ulazom na laptopu) i...ne hvatam Treći program Radia Beograd (B261 je ozbiljna sprava (kako pročitah), ali Maribor je ipak iza brda)...o tome da nisam audiofil i ne znam na šta obratiti pažnju, da ne počinjem.

Pozdrav

Borut

 

Revox B261 B251 B215 B225.GIF

Link to comment
Share on other sites

Borute, potpuno ste u pravu.

U mom slučaju g. Willi mi je otvorio i temu za moj najnoviji tjuner Kenwood KT-990D ali ja nažalost još izvesno vreme ništa neću moći po tom pitanju da uradim jer sam u toku rekonstrukcije stana i tjuner sam samo probao par sati u potpunom kršu (nisam mogao da izdržim ).

 

PS: Divna Revox polica!

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, borchee said:

Eeeeehm, momci...ma lepo što zahvaljujete Williju na snimku, ali to nije poanta teme. 

Postavite radije svoje snimke (idealno, naravno, iste emisije), odnosno iskustva i opis vaših tjunera - ja bih, ali...isto tako imam B261 (samo neosvežen/nepodešen/nemodifikovan), ne posedujem A/D konverter (pa bi tako bio B261 povezan direktno sa MIC-ulazom na laptopu) i...ne hvatam Treći program Radia Beograd (B261 je ozbiljna sprava (kako pročitah), ali Maribor je ipak iza brda)...o tome da nisam audiofil i ne znam na šta obratiti pažnju, da ne počinjem.

Pozdrav

Borut

 

Revox B261 B251 B215 B225.GIF

Da da, ovo je Borutov crveni Revox-Anlage sa Studer-style backlit displejima, dobro poznat u ljubiteljskim krugovima.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
1 sat ranije, Willi Studer said:

Pitanje za slušaoce FM-a u Beogradu: da li ste primetili pad jačine signala Beograda 1 i 2? Kod mene je prijem s Avale Prvog programa opao za oko 30dB a Beograda 2 za oko 10dB. Beograd 202 je ostao na ranijem nivou.

Ja primam u kablovskoj distribuciji tako da nije merodavno.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...