Jump to content


Pitanja, pitanja,pitanja.....


Jovam M

Recommended Posts

50 minuta ranije, Kuršum said:

I ja, ali to u ovom slučaju nije važno, neću ja da gledam gramofone. A što sve gledaš neke u Arilju, Subotici, itd, pored ovoliko oglasa iz Beograda i bliže okoline? :-)

Pa vidis da sam jos uvek kao -pile u magli- :) , iskreno .....svaki oglas koji van Beograda mi je u drugom planu, iz jednog jedinog razloga a to je licno preuzimanje i pre toga proba naravno.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 215
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

59 minuta ranije, Bujodrag said:

Hm.

Za te pare, ako sve radi, šta može da ne valja? Zar će onaj JVC ili Technics plastikaner za koje traže i 200 evra da zvuče mnogo bolje?

Pa i ja kao idem tom logikom, e sad.....ne kazem da sam na pravom putu u razmisljanju.

Link to comment
Share on other sites

E sad, jbg, ono što nisam rekao je da nije lako utvrditi da li je stvarno sve skroz ispravno. Uglavnom može. Ali i zli preprodavci imaju zavidne veštine.

Eno, otvorio sam temu gde tražim gramofon za drugaricu. Stvar se malo otegla jer su svi svuda po Srbiji trenutno ali, jedino merilo koje uzimam kao ozbiljno je da imam poverenja u prodavca.

Ali, ne zato što je neki veliki zajeb ako se ispostavi da je gram od 150 evra loš i promašaj, nego zato što su me je zamolila da raspolažem njenim novcem pa se ne usudjujem da to radim olako.

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, Bujodrag said:

E sad, jbg, ono što nisam rekao je da nije lako utvrditi da li je stvarno sve skroz ispravno. Uglavnom može. Ali i zli preprodavci imaju zavidne veštine.

Eno, otvorio sam temu gde tražim gramofon za drugaricu. Stvar se malo otegla jer su svi svuda po Srbiji trenutno ali, jedino merilo koje uzimam kao ozbiljno je da imam poverenja u prodavca.

Ali, ne zato što je neki veliki zajeb ako se ispostavi da je gram od 150 evra loš i promašaj, nego zato što su me je zamolila da raspolažem njenim novcem pa se ne usudjujem da to radim olako.

A reci mi , da li imas neku preporuku za prodavca u Bg-u, kada je rec o gramofonima?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam tada imao sa Tomom pozitivno iskustvo,Pozovi pitaj, sta ima onda ovdje na forumu pitaj sto se nudi trenutno kod njega za koje pare.Kako je meni tada rekao stalno dobija robu, pa mu reci u kojom cjenovnom rangu ti treba i koji model otprilike.Ima i jeftinije od njega , to sigurno, ali vjerujem da te nece zeznuti.I uvijek i uvijek novu glavu ko god da ti proda gramofon i kaze ti da je nova i bla bla bla...ti kupi novu.Ima naravno dosta prodavaca ali ja sam stekao neko povjerenja u njega , a iskreno sto nijesam imao vremena da idem okolo i sam trazim.Technics je najzahvalniji jer ga uvijek lako mozes prodati.Najbolje ti je da budes strpljiv i cekas priliku.Bez zurbe.Slicno je sa KP.Ponekad se neko pojavi i na oglasima sa interesantnom spravom.

Link to comment
Share on other sites

Postovani Jovam, ja sam pre 5 meseci po savetima dobijenim ovde kupio zvucnike i pojacalo za gramofon koji sam vec imao i nisam se pokajao. Moj savet je VERA! Ne ono, tri prsta, crveno slovo, nedelja... nego prava vera za koju covek zivot daje! Znaci, ti si trazio pomoc, ljudi ti je nude. Izaberi kome ces poverovati i slusaj ga! To je moj najiskreniji savet, srecno.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, pompi said:

Postovani Jovam, ja sam pre 5 meseci po savetima dobijenim ovde kupio zvucnike i pojacalo za gramofon koji sam vec imao i nisam se pokajao. Moj savet je VERA! Ne ono, tri prsta, crveno slovo, nedelja... nego prava vera za koju covek zivot daje! Znaci, ti si trazio pomoc, ljudi ti je nude. Izaberi kome ces poverovati i slusaj ga! To je moj najiskreniji savet, srecno.

:)

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Bato - hi - fi said:

Ja sam tada imao sa Tomom pozitivno iskustvo,Pozovi pitaj, sta ima onda ovdje na forumu pitaj sto se nudi trenutno kod njega za koje pare.Kako je meni tada rekao stalno dobija robu, pa mu reci u kojom cjenovnom rangu ti treba i koji model otprilike.Ima i jeftinije od njega , to sigurno, ali vjerujem da te nece zeznuti.I uvijek i uvijek novu glavu ko god da ti proda gramofon i kaze ti da je nova i bla bla bla...ti kupi novu.Ima naravno dosta prodavaca ali ja sam stekao neko povjerenja u njega , a iskreno sto nijesam imao vremena da idem okolo i sam trazim.Technics je najzahvalniji jer ga uvijek lako mozes prodati.Najbolje ti je da budes strpljiv i cekas priliku.Bez zurbe.Slicno je sa KP.Ponekad se neko pojavi i na oglasima sa interesantnom spravom.

Nije losa ideja, kontaktiracu gospodina.

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, Jovam M said:

A reci mi , da li imas neku preporuku za prodavca u Bg-u, kada je rec o gramofonima?

Nemam za BG, nažalost, davno sam ispao iz tih forumskih priča i ne gledam više oglase. Upamtio sam, maglovito, neke za koje je ovde relativno argumentovano rečeno da su za izbegavanje ali ne sve. Zato sam i uputio drugaricu na Tomu, on ima baš dobru reputaciju, ne zbog cena nego zbog razložno pretpostavljive ispravnosti uredjaja koje prodaje.

Mis'im, on živi od toga. I svestan je da ima reputaciju. I neće je rizikovati zbog par desetina evra.

7 sati ranije, Father said:

Ja sam moj Rotel kupio kod Darka iz Zemuna. Sasvim korektan prodavac, bar u mom slučaju. Imao je tada više gramofona u ponudi. Možda može da iščačka nešto ako trenutno nema u ponudi, a za željeni budžet.

https://www.kupujemprodajem.com/20893--darko-svi-oglasi.htm

E, mislim da sam bio kod tog Darka (koliko može biti Darkova koji prodaju hifi preko oglasa i iz Zemuna su?)

On je bio OK ali mi se njegov ćale nije svideo.

Što ništa ne znači.

Paranojo, dobrodošla si mi :D 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Bujodrag said:

NZato sam i uputio drugaricu na Tomu, on ima baš dobru reputaciju, ne zbog cena nego zbog razložno pretpostavljive ispravnosti uredjaja koje prodaje.

Mis'im, on živi od toga. I svestan je da ima reputaciju. I neće je rizikovati zbog par desetina evra.

Ja bih se na tvom mestu držao Tome.

Pa čak i ako trenutno nema nešto adekvatno sačekao bih, on nije prevarant, živi od svoje reputacije i neće da se zeza. Plus, može da ti skocka gramofon zato što to zna i da isporuči u BG. Plus, plus, prodaje AT zvučnice, od kojih je AT-95E za gramofon ranga koji ti pikiraš ubedljivo najbolja opcija ako se uzme cost/benefit.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, RingeRaja said:

Ja bih se na tvom mestu držao Tome.

Pa čak i ako trenutno nema nešto adekvatno sačekao bih, on nije prevarant, živi od svoje reputacije i neće da se zeza. Plus, može da ti skocka gramofon zato što to zna i da isporuči u BG. Plus, plus, prodaje AT zvučnice, od kojih je AT-95E za gramofon ranga koji ti pikiraš ubedljivo najbolja opcija ako se uzme cost/benefit.

 

My point exactly.

:) 

Link to comment
Share on other sites

On 4/12/2018 at 1:27, Jovam M said:

(....) da li da se fokusiram pre na DD? Svakako cu ga razmotriti kao opcju, hvala za preporuku.

(....)

 

Ja bih se, za tvoj cenovni rang, opredelio za DD. Ne zato što mislim da je to intrinsično bolji pogon (svaki je dobar ako se dobro uradi čak i  :ruganje idler) nego mi ovo malo iskustva govori da su veće šanse da je neki DD gram ispravan, naročito ako nema mnogo automatskih opcija. Za beltaše prvo proveri nabavljivost remena. Mnogi su ovde govorili da neki prost zamenski i nije baš dobar, čak i ako je zvaničan.

On 4/12/2018 at 8:01, Bato - hi - fi said:

(....)

Bjezi od tih gramofona sa T4P glavom.Mali je izbor glava a napravljeni su tek eto da imas gramofon.

(....)

To je tačno sem ako Jovam ne planira da kupi gram bez namere da ga unapredjuje.

Ovo je, mislim, prvi gram koji sam sam kupio, negde krajem osnovne škole. I meni je tada sasvim solidno radio. A ima i T4P zvučnica koje nisu baš loše.

technics_sl-q200_turntable.jpg

Ako se nadje takvo nešto, ispravno, nek je i bez zvučnice, za sto jura, ja bih rekao go for it.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Bujodrag said:

Ja bih se, za tvoj cenovni rang, opredelio za DD. Ne zato što mislim da je to intrinsično bolji pogon (svaki je dobar ako se dobro uradi čak i  :ruganje idler) nego mi ovo malo iskustva govori da su veće šanse da je neki DD gram ispravan, naročito ako nema mnogo automatskih opcija. Za beltaše prvo proveri nabavljivost remena. Mnogi su ovde govorili da neki prost zamenski i nije baš dobar, čak i ako je zvaničan.

To je tačno sem ako Jovam ne planira da kupi gram bez namere da ga unapredjuje.

Ovo je, mislim, prvi gram koji sam sam kupio, negde krajem osnovne škole. I meni je tada sasvim solidno radio. A ima i T4P zvučnica koje nisu baš loše.

technics_sl-q200_turntable.jpg

Ako se nadje takvo nešto, ispravno, nek je i bez zvučnice, za sto jura, ja bih rekao go for it.

Zakljucio bih daTechnics-u dajete najvecu prednost, kada je u pitanju moj opseg cena....ili mozda gresim. Po oglasima vidjam ,a  i ovako mi se nude Wega gramofoni. Obicno im je cena oko 70ak eura, kozmeticki i funkcionalno u dobrom stanju. Ja bih svakako, ukoliko bih se opredeli za taj model, zamenio neke stvari. Na pocetku ove teme sam ga vec spomenuo, ali ajde opet.....da li bi bio totalni promasaj ukoliko bih se opredelio za pomenuti gramofon?

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Jovam M said:

Zakljucio bih daTechnics-u dajete najvecu prednost   (.....)

Uglavnom da, barem ja ali ne zato što imam jednog nego zato što je Technics u to vreme naštancao gomilu budžet gramofona od kojih su neki krš plastikaneri dobri samo za ukras ali je većina sasvim korektna. Prosto ih ima dosta pa je lakše naleteti na Teču nego na Strinu.

Imao sam prilike da kod drugara slušam i podešavan one SL D2 i D3 modele i njihove kvarcne verzije. To su sasvim solidni gramofonci, odlični za početnika a i neke iskusnije.

Avaj, zli preprodavci i napaljene novopečene gramofondžije su postigle da im cene skoče u nebesa. To je uzrok tvog problema: ne možeš više lako kupiti pošten gram za 150 evra.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...