Jump to content


Audio technicaAT-F7


MarkoS.

Recommended Posts

Poštovane kolege,posedujem gramofon Micro Seiki BL-91 sa ručkom Grace G-707,i trenutno imam dva cartridge-a Sumiko Black pearl i Clearaudio Concept V2(obe MM),ali me kopka ta Audio technica AT-F7.Originalna postavka je bila sa zvučnicom EMT TSD 15,ali je ona nažalost otišla u večna lovišta.Padalo mi je na pamet i da uvrstim Denon DL-103,ali obzirom da ta glava zahteva teže ručke od moje,odustao sam.Svaki koristan i dobronameran komentar je dobrodošao.

Link to comment
Share on other sites

Benz Gold svira jako cisto, ne spada u klasu skupih, po svim drugim parametrima ( masa, itd ) ne trazi nista posebno sem odlicnog MC stepena, izlaz je 0,4mV,  trebalo bi da je neznatno skuplja od AT

Audio Technica AT F 7 inace ima izlaz od 0,35mV sto zahteva bas ozbiljno pojacanje ali ako i dalje imas preamp sa kojim si koristio EMT onda pretpostavljam nizak izlaz nije problem

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, MarkoS. said:

Poštovane kolege,posedujem gramofon Micro Seiki BL-91 sa ručkom Grace G-707,i trenutno imam dva cartridge-a Sumiko Black pearl i Clearaudio Concept V2(obe MM),ali me kopka ta Audio technica AT-F7.Originalna postavka je bila sa zvučnicom EMT TSD 15,ali je ona nažalost otišla u večna lovišta.Padalo mi je na pamet i da uvrstim Denon DL-103,ali obzirom da ta glava zahteva teže ručke od moje,odustao sam.Svaki koristan i dobronameran komentar je dobrodošao.

 

2 sati ranije, microfarad said:

AT-F7 nije nešto dobro prošla na testovima, jeftina je za dobru MC glavu:D

Slušao sam AT33EV e to je već ozbiljno zvučeća zvučnica, duplo je skuplja od F7:)

U jednom trenutku sam imao istovremeno Thorens TD 160 Mk2 sa tom Grace ručkom i Technics SL 1200. I imao sam AT 440 i Ortofon MC 15 (ili je tad već bila Salsa, ne znam, ali to su iste zvučnice) I Thorens se pokazao kao slabiji gramofon s obe zvučnice ali mu je AT ipak mnogo više odgovarala, zbog veće komplijanse. Kontam da na to treba obratiti pažnju kod Grace 707. Dobra ručka, čak i ako nije grubi allrounder kao Technics (zaboravih joj oznaku) ručka.

 

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, MarkoS. said:

Padalo mi je na pamet i da uvrstim Denon DL-103,ali obzirom da ta glava zahteva teže ručke od moje,odustao sam.Svaki koristan i dobronameran komentar je dobrodošao.

imao sam kombinaciju G707/DL103 sa Heed Questar MC phonom..merene rezonantne frekvencije sa Ortofon test plocom oko 10Hz,ponovljene vise puta,pod punim mesecom,i pod novim,i isto zvucnicu sam koristiom i sa RB300,ili Stogi S 9"..roger and over za dalje price s moje strane sta treba za DL103...<_<

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na odvojenom vremenu,sad ću pokušati redom da odgovorim.

Što se tiče Micro benz glava,nisam imao prilike da poslušam,a cena za Gold je veća za 100 funti od AT,dok je cena za Silver skoro ista kao AT.Koja je razlika izmedju dva Benz -a?

Sada imam preamp Luxman C 03,a ranije sam imao Rotel ali i step up Cotter,tako da nisam slušao MC glavu na sadašnjem preampu.

Bujo,jel to savet da ipak idem na AT 440? Mada me ona ljubičasta boja puno iritira...

Pajo,primljeno k znanju.

Microfarad,cena za Denon i AT je tu negde i ne bih ludovao sa skupljim glavama,to je neki maksimum koji bih izdvojio,dakle do 250 evra.Dilema jeste da li dobijam nešto sa jeftinijim MC glavama u odnosu na ove koje trenutno imam,ili da slušam i ne diram ništa?

 

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, MarkoS. said:

 

Bujo,jel to savet da ipak idem na AT 440? Mada me ona ljubičasta boja puno iritira...

 

oh. ne bih se usudio da tek tako iznosim direktan savet. To je prosto bilo verovatno prvo moje zapažanje da ta priča o komplijansama izgleda da ima smisla.

No, s druge strane, tu je Paja koji je promenio dovoljno gramofona i zvučnica i izvodio dobre zaključke, mnogo bolje i češće nego ja.

Link to comment
Share on other sites

42 minuta ranije, Peter said:

Jao MarkoS. I ja sam na istim mukama. Isto se lomim oko te dve zvučnice-440 i F 7.Ajde što ne znam šta da kupim ali ne znam ni kako bi moj hk 680 radio sa MC . On čak ni nema selektor za PHONO nego radi na AUX 2. I nemam selektor za MM/MC .U principu,ja ne znam uopšte dali taj amp može da radi sa MC !

Peter,ako nema phono ulaz,onda je jedino rešenje kupovina posebnog phono preamp-a.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, MarkoS. said:

 

Pajo,primljeno k znanju.

 

vidi,nisam imao nikakve zle namere sa tim mojim postom oko DL103,jednostavno dignut je tezak hipsteraj oko nje,da to mora da bude u nekoj teskoj rucici i da sa nicim drugim nemere,i uleces u pricu das dinar na ulazu,treba ti 1000,na izlazu (kupi za nju fenseraj rucku,koja ce to kosta 1000-1500 eura,isto tolko za SUT/trafo,i eto opstenardodnog veselja za zvucnicu koja danas kosta 200 eura,a do skora je cena bila 100 eura)...,i ne treba ni tu rezonantnu frekvenciju od idealnih 10Hz-a uzeti zdravo za gotovo..imao sam i ziveo sam i sam sa kombinacijama gde je rezonantna frekvencija bila blize 7Hz-a,i imas ne mali broj ljudi,koji cak preferiraju takve kombinacije,jer im tako dobijeni zvuk odgovara,njima prema licnim preferensama i njihovim sistemima...ako se uzmu ti rezonantni kalkulatori,i ako se covek poigra sa brojkama unutar tih formula,videt ce se da ima tamo dosta prostora za "trpeljivost",matematicki vec nije idealno,ali na uvo se ne primecuju dramaticni problemi...

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, paja959 said:

matematicki vec nije idealno,ali na uvo se ne primecuju dramaticni problemi...

Ako moze  molim Vas za kratak opis problema koji se slusno mogu primetiti / cuti, kad je komplijansa ispod 8 Hz ili naprosto suvise niska ?

Pitam iz odredjenih razloga, za sebe, za druga i jer me zanima.

Unapred Hvala, Krca

....................

1 hour ago, Peter said:

Gramofon zabodem u AUX 2 i radi normalno ali sa MC nisam probao.

Peter da li ti imas phono sekciju integrisanu sa gramofonom ?

Koliko sam saznao standardne MM phono sekcije imaju mogucnost da voze glave sa izlaznim naponom od 2,5mV pa navise.  To mu dodje MM i takozvani High Output MC.

Trebao bi ako je moguce da saznas sto vise o phono sekciji jer za zaista nizak izlazni napon od 0,1 do 0,5 mV treba imati dodatni pojacivacki stepen ( nekada su ih zvali MC Head ) ili Step Up Trafo ( SUT / MC Trafo ).

Na primer moj phono ima dodatni MC stepen ali on nije dovoljno dobar za 0,4mV koliko ima Benz Gold, jednostavno mi fali pojacanje, autor phonoa mi je rekao da je taj ugradjen MC stepen dobar za glave za nesto visim izlazom tipa bar 0,75mV,  razlika mala ali ipak igra ulogu.

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, Bujodrag said:

Nije problem izlazni napon, to se (relativno) lako reši nego RIIA, ona je neophodna. 

Баш тако.

РИИА је најбитнија а напон може да се постигне и употребом трансформатора или пак активном електроником.

Link to comment
Share on other sites

RIAA zato pitam... Taj Harman ili ima phono kombinovan sa Aux2 (?) ili gramofon ima ugradjenu phono sekciju sa RIAA, inace kako bi gramofon svirao direkt u linijski ulaz ?    Mislim mogao bi, da se slabo cuje, otpanjis bas do daske i visoke na minimum.... i tako ne znam kakav bi bio zvuk, tonske kontrole nisu zamena za RIAA iako su tako nesto radili u vreme 78rpm ploca   :D

Link to comment
Share on other sites

Ako mu izgleda isto kao na slici koju je postavio, onda nema, lepo se vidi u gornjem levom uglu plocica sa dva srafa gde bi trebalo da se nakaci phono plocica, ako je vec postavljena odnosno fabricki ugradjena, AUX2 je taster kojim se selektuje phono

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...