Jump to content


Chi-Fi


pera451

Recommended Posts

2 minuta ranije, microfarad said:

Možemo organizovati slušanje. Meni je bilo bitno, da pegla napon, i ne utiče loše, na dinamiku sistema, a i sam kvalitet kondicionera je na dobrom nivou. Iskreno, za te novce, ne bih mogao da kupim, ni krštenu hifi letvu.

Uporedjenje sa letvom nije realno. Uredjaj si platio 50% cene. Nije takodje realno ni da ga uporedimo sa letvom koji sam dobio na poklon. Tek za te pare (poklon) nema bolje. :)

za probu mozemo da se dogovorimo. Rado.

Link to comment
Share on other sites

59 minuta ranije, Sonichammer said:

Pero, kakve ovo ima direktne veze sa temom sem ukoliko ne zelis da drzis cas istorije? :)

Hocu da kazem da je mnogo sta sto danas smatramo kvalitetom svojevremeno smatrano smecem.

"Made in Germany" je nekada bilo isto sto je danas "Made in PRC", pa i gore.

Ostrvska industrija je napravila neku reputaciju u Hi-Fi-ju u vreme kada konkurencija u tom segmentu prakticno nije postojala (US proizvodi su bili skupi, japanski nisu imali takav hype marketing).

A i ta reputacija je po mnogo cemu problematicna.

Japanski proizvodi po kojima smo mi pljuvali su bili pravi fabricki proizvodi.

Rani UK proizvodi su bili tipicni "cottage industry" proizvodi, malo bolji od naseg DIY-ja.

Neke ideje su postojale, ali je realizacija cesto bila ocajna.

Tipican primer je Musical Fidelity. Uredjaji koji su se pregrevali, nedomisljeni i nedoradjeni. Michaelson koji je na promocijama za stampu pokazivao jedne iznutrice, a onda pakovao nesto drugo itd.

Kazem, UK u ovoj trci ima znacajnu prednost, ali trka je na duge staze. Nekadasnja zatvorena i siromasna zemlja ima veliki broj milionera, pa i milijardera i stotine hiljada inzenjera.

Ja ne zivim od prodaje ni kineskih, ni UK proizvoda. Jos uvek su moji uredjaji dominantno UK (Audiolab, TDL, Musical Fidelity, ...) ali drzim oci otvorene i hocu da za svoje pare dobijem maksimum.

Penziju necu primati iz UK penzionih fondova, nemam preveliki interes da podrzavam njihovu privredu, licno me nicim nisu zaduzili.

Link to comment
Share on other sites

Ako se pominju tosteri, da i ja rečem neku.

Pošto odavno ima da se kupi kineski beli lukac, a probao sam isti, imam da dam izjavu da se meni uopšte ne dopada, a i smeta mom želucu, a domaći beli lukac je odličnog ukusa i ne smeta nimalo prilikom varenja

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sonichammer said:

Ako se dobro secam uredjaj je za dva a ne tri potrosaca.

Mozda sam pogresio, ovaj koji sad pravi je u crnoj niskoj kutiji kao za phono Record, mislim da kolega sa foruma rece tri utikaca, ali nisam siguran.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Vlajo said:

Što se tiče ovoga made in, slušajući priče starih Engleza, rekli su mi da su nekad, u njihovo vreme( pedesete godine otprilike) najgore stvari dolazile iz Japana ...

Al su zato sedamdesetih i do polovine osamdesetih hebali kevu. Pojačala puna ko oko bez genijalnih sistema hlađenja tipa "cela kutija od tanušnog limčeta je ladnjak". A i prazno duva promaja.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, pera451 said:

Hocu da kazem da je mnogo sta sto danas smatramo kvalitetom svojevremeno smatrano smecem.

"Made in Germany" je nekada bilo isto sto je danas "Made in PRC", pa i gore.

Ostrvska industrija je napravila neku reputaciju u Hi-Fi-ju u vreme kada konkurencija u tom segmentu prakticno nije postojala (US proizvodi su bili skupi, japanski nisu imali takav hype marketing).

A i ta reputacija je po mnogo cemu problematicna.

Japanski proizvodi po kojima smo mi pljuvali su bili pravi fabricki proizvodi.

Rani UK proizvodi su bili tipicni "cottage industry" proizvodi, malo bolji od naseg DIY-ja.

Neke ideje su postojale, ali je realizacija cesto bila ocajna.

Tipican primer je Musical Fidelity. Uredjaji koji su se pregrevali, nedomisljeni i nedoradjeni. Michaelson koji je na promocijama za stampu pokazivao jedne iznutrice, a onda pakovao nesto drugo itd.

Kazem, UK u ovoj trci ima znacajnu prednost, ali trka je na duge staze. Nekadasnja zatvorena i siromasna zemlja ima veliki broj milionera, pa i milijardera i stotine hiljada inzenjera.

Ja ne zivim od prodaje ni kineskih, ni UK proizvoda. Jos uvek su moji uredjaji dominantno UK (Audiolab, TDL, Musical Fidelity, ...) ali drzim oci otvorene i hocu da za svoje pare dobijem maksimum.

Penziju necu primati iz UK penzionih fondova, nemam preveliki interes da podrzavam njihovu privredu, licno me nicim nisu zaduzili.

Ne zivim ni ja od hifi.

Sta bih ja njima uradio nije za ovaj forum.

SAD je situacija takva kakva je. Kameleon sa tosterom objasnio da bolje ne moze.

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Vlajo said:

Što se tiče ovoga made in, slušajući priče starih Engleza, rekli su mi da su nekad, u njihovo vreme (pedesete godine otprilike) najgore stvari dolazile iz Japana ...

Danas je slicno. Cast izuzecima. ;)

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Sonichammer said:

Ne zivim ni ja od hifi.

Sta bih ja njima uradio nije za ovaj forum.

SAD je situacija takva kakva je. Kameleon sa tosterom objasnio da bolje ne moze.

Pa i on živi od hifilističara.:)

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, alI_Zée said:

Ево да се вратимо на главни ток.

Поседујем тостер фирма се види на слици, релативно јефтин, добро ради али су прорези за парчиће хлеба веома мали/уски те је мука угурати ако се хлеб исече мало дебље/шире. Регулација темепературе у ствари дужине трајање рада није тачно тј. сваким другим укључењем је краће иако се регулација не дира.

Ето од мене толико.

34pkuir.jpg

Biće da toster ima regulaciju temperature pomoću bimetala pa otuda i takvo ponašanje. Paziti na ponašanje Rumenka!
A da su prorezi mali jesu. Ni kupovni tost lebac ne ulazi lako.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Vlajo said:

Što se tiče ovoga made in, slušajući priče starih Engleza, rekli su mi da su nekad, u njihovo vreme (pedesete godine otprilike) najgore stvari dolazile iz Japana ..

Britanci su velemajstori vrhunski sofisticirane propagande, to treba da znate,  oni koji se bave Hi Fijem, misim na kompanije, su mala deca u odnosu na BBC za koji mi domaci novinari tvrde da su oni objetkivna stanica vesti,  toliko su se izvestili da ih je nekad tesko provaliti i kad citas / slusas izmedju redova.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ivanp said:

Biće da toster ima regulaciju temperature pomoću bimetala pa otuda i takvo ponašanje.

Ма Ја се у те справе не разумем, кад цркне ---------------> контејнер.

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, Aleksandar75 said:

Pero, izvini ali ti ocigledno nista ne razumes, nije bitna UK audio industrija...nisi smeo da spomenes BMW u negativnom kontekstu

Eh, taj BMW.

Kao sto rekoh, Engleska me nicim nije zaduzila, Nemacka jeste (dali su mi stipendiju, koju sam, doduse, krvavo odradio), ali ni to ne znaci da sam spreman bas sve da progutam...

Mozda sam i pogresno informisan, ali broj kvarova na BMW-u za koje cujem se nikako ne uklapa u moju predstavu o kvalitetu. Pocev od horor-prica vlasnika dzipova po forumima, pa do iskustava iz prve ruke mojih prijatelja - Nemaca iz Nemacke.

Ja sam, na primer, vozio kao sluzbeni auto Logan-a. Dobio ga na 30.000 km, vozio jos 60.000, zamenio delove za 10 evra, predao dalje. Auto je presao oko 300.000 bez vecih ulaganja.

Moj prijatelj je kupio nov BWM za 50.000 evra, na manje od 100.000 km crkne mu menjac, zamena 5.000 evra.

BMW konstantno daje popuste vozacima koji svoje krepale automobile odslepaju do ovlascenog servisa, samo da ne zovu ADAC i ne kvare im dalje statistiku (najpouzdaniji automobili koji se voze u Nemackoj nisu nemacki).

Kada bi pazili inzenjere kao sto paze menadzere, mozda se to ne bi desavalo.

Sto se tostera tice, hleb i nije preterano zdrav.

Kao sto vec rekoh, iz Kine moze da se naruci i najskuplje i najjeftinije.

Sta narucuju domaci trgovci, zakljucite sami.  I ne jedite puno hleba.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ivanp said:

A da ne paranoišemo mi malo previše?

Veruj mi da ne paranoisem uopste, nemam nista protiv njih, nisam Rusofil ili nesto u tom stilu, sestra mi zivi u Londonu vec skoro dve decenije, nemam negativno misljenje o Britima, to sto sam napisao je moje misljenje i naprosto takvo je, nije napisano u negativnom kontekstu vec kao nesto sto oni rade i rade bolje od svih jer se time bave jako dugo.

Izvinite za OFF

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Krca44 said:

Veruj mi da ne paranoisem uopste...

Da ne ulazimo u to sta su radili nama, dovoljno je da pogledas sta su uradili svojoj sirotinji za poslednjih par decenija.

Prvo im uvale neoliberalizam (tacerizam/reaganomics), pa se dobije "Money's too tight to mention". Poslusajte ovu pesmu Simply Red-a, saznacete vise nego iz neke socioloske studije od 500 strana fraza.

Onda im, kroz pricu o borbi protiv terorizma, uvale kamere i mikrofone na svakom koraku (primer Londona). Pa ti sad pitaj javno zasto nema posla, ako smes...

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...