Jump to content


Chi-Fi


pera451

Recommended Posts

1 sat ranije, Sonichammer said:

Ne secsm se, dsvno je bilo... znam coveka koji je to fovozio u Bg.

Bilo je mislim 2-3 modela i nije bilo bas jeftino. :)

Ima tri modela XF500 i XF 1000 i XF 2000 Prva dva su loša, ovaj treći je urađen baš dobro, a nije skup u odnosu na konkurenciju.

Link to comment
Share on other sites

Ne moraju više ni da kradu.
Pre 5 godina na USA univerzitetima je bilo oko 55% doktoranata Amera. Od 45% ostalih pola su bili Kinezi, koji se masivno i vraćaju jer je u Kini stopa rasta oko i više od 7% (mogućnost zarade) za razliku od oko 2.5% u USA.
Znaju oni da naprave kvalitetno mnogo šta (ko je kupovao kineske proizvode na americkom tržištu zna o čemu govorim) ali će i dalje praviti nekvalitetne i jeftine proizvode jer je tržište koje ih treba daleko veće.
Zakon potražnje i ponude.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

38 minuta ranije, microfarad said:

Ništa bez gugla, sad videh šta je RRP - maloprodajna cena oko 550eura.

Da, jeftinije od konkurencije sa zapada. Da li se jos pravi? Dugo o toj firmi nisam nista cuo. Bili su aktuelni pre vise od 10 godina.

Na mene je daleko bolji utisak ostavio Isotek i neki koji nije ted da spominjem :)

Link to comment
Share on other sites

Procitajte, recimo, ovaj clanak na Deutsche Welle:

http://www.dw.com/en/how-much-is-made-in-germany-really-worth/a-17372908

Nama je danas "Made in Germany" pojam kvaliteta, mada bi se i o tome moglo diskutovati u pojedinim slucajevima (BMW, na primer).

Istorijski gledano, ovu oznaku je krajem 19. veka stvorila Velika Britanija, da upozori kupce da se radi o proizvodima niskog kvaliteta.

Nemacka je pocela da menja sliku o sebi zahvaljujuci kompanijama kao sto je Krupp, koji je na izlozbama 1851. godine u Londonu i 1865. u Parizu prikazao tehnologiju celika koja je impresionirala (i mnogo toga drugog, manje pozitivnog) posetioce.

Svajcarska je do pre 150 godina bila veoma siromasna zemlja, ciji su gradjani cesto bili vojnici-najamnici kod bogatijih suseda (Papina "svajcarska garda", na primer).

SAD danas uvoze inzenjere (kao doktorante, pre svega), jer su inzenjerske discipline postale interesantne samo sirotinji. Ni u Nemackoj onaj ciji roditelji imaju novac vise ne studira tehniku (osim u slucaju da je bas geek, koga ne zanima novac, a zanima ga neka vrsta sprava).

Ovaj trend vidi se cak i u Srbiji (inace nebitnoj za ostatak price).

Tehnika je postala nesto cime se bave Azijati (i samom proizvodnjom, a sve vise i razvojem), sa logicnim posledicama.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, pera451 said:

Procitajte, recimo, ovaj clanak na Deutsche Welle:

http://www.dw.com/en/how-much-is-made-in-germany-really-worth/a-17372908

Nama je danas "Made in Germany" pojam kvaliteta, mada bi se i o tome moglo diskutovati u pojedinim slucajevima (BMW, na primer).

Istorijski gledano, ovu oznaku je krajem 19. veka stvorila Velika Britanija, da upozori kupce da se radi o proizvodima niskog kvaliteta.

Nemacka je pocela da menja sliku o sebi zahvaljujuci kompanijama kao sto je Krupp, koji je na izlozbama 1851. godine u Londonu i 1865. u Parizu prikazao tehnologiju celika koja je impresionirala (i mnogo toga drugog, manje pozitivnog) posetioce.

Svajcarska je do pre 150 godina bila veoma siromasna zemlja, ciji su gradjani cesto bili vojnici-najamnici kod bogatijih suseda (Papina "svajcarska garda", na primer).

SAD danas uvoze inzenjere (kao doktorante, pre svega), jer su inzenjerske discipline postale interesantne samo sirotinji. Ni u Nemackoj onaj ciji roditelji imaju novac vise ne studira tehniku (osim u slucaju da je bas geek, koga ne zanima novac, a zanima ga neka vrsta sprava).

Ovaj trend vidi se cak i u Srbiji (inace nebitnoj za ostatak price).

Tehnika je postala nesto cime se bave Azijati (i samom proizvodnjom, a sve vise i razvojem), sa logicnim posledicama.

Pero, kakve ovo ima direktne veze sa temom sem ukoliko ne zelis da drzis cas istorije? :)

Sta je bilo bilo je, sta ce biti videcemo, kristalnu kuglu za gledanje u buducnost pretpostavljam nemamo... :)

SAD je tako kako je. Sta ce biti, ponavljam, videcemo. ;)

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, microfarad said:

Mislim da se pravi, ja sam kupio pre dve godine! Nije na nivou Isoteka naravno! Mene je izašaao upola manje para nov!

Bilo bi zanimljivo cuti ga. Navikao sam da uredjaj tog tipa kosta daleko vise. Bas me zanima kako na zvuk sistema utice brendiran uredjaj tog cenovnog tazreda.

Napijalo je pravio neke filtere i prodavao ih za cca 400€. Imao je i Sindric neke i za znatno manje para. Dobro je to radilo.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vlajo said:

Nema ga nigde na njihovom sajtu ?

Ja mislim da se on tim sajtom ne bavi, da se njime, kad stigne bavi Madjarski distributer, ali to je samo moje misljenje, ne znam sigurno, pitao sam Sindrica pre neki dan, rekao video sam to i to, da li se pravi, pravi se, dakle aktuelno je.   Ako te zanima dacu ti kontakt na PP.

Link to comment
Share on other sites

Od Kineskih sprava posedujem karbon fiber cetku za ploce, Danske kompanije A&M,  iako se oni svuda reklamiraju kao Danci, na kutiji lepo pise Made In China.

Cetka je mekanog tipa, radi dobro, meni je bolja od Analogis cetke ( koja se pravi ... ko zna gde, Kina ? )

Eto jedan pristojan proizvod.

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, ivanp said:

Voleo bih da se jave imaoci kineskih sprava sa opisima, impresijama, ocenama. Da se opet vratimo na glavni tok.

Ево да се вратимо на главни ток.

Поседујем тостер фирма се види на слици, релативно јефтин, добро ради али су прорези за парчиће хлеба веома мали/уски те је мука угурати ако се хлеб исече мало дебље/шире. Регулација темепературе у ствари дужине трајање рада није тачно тј. сваким другим укључењем је краће иако се регулација не дира.

Ето од мене толико.

34pkuir.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Vlajo said:

Nema ga nigde na njihovom sajtu ?

Mora da se zbog isplatljivosti proizvodnje pravi u seriji a tesko se prodaje zbog sveopste situacije i lose nabavljivosti delova pa, koliko je meni poznato, nece se vise ni praviti.

Ako se dobro secam uredjaj je za dva a ne tri potrosaca.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Sonichammer said:

Bilo bi zanimljivo cuti ga. Navikao sam da uredjaj tog tipa kosta daleko vise. Bas me zanima kako na zvuk sistema utice brendiran uredjaj tog cenovnog tazreda.

Napijalo je pravio neke filtere i prodavao ih za cca 400€. Imao je i Sindric neke i za znatno manje para. Dobro je to radilo.

Možemo organizovati slušanje. Meni je bilo bitno, da pegla napon, i ne utiče loše, na dinamiku sistema, a i sam kvalitet kondicionera je na dobrom nivou. Iskreno, za te novce, ne bih mogao da kupim, ni krštenu hifi letvu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...