Jump to content


Pojacalo i zvucnici za gramofon


hertz

Recommended Posts

 
Najpre pozdrav svima od novajlije na forumu!
Ovako stoje stvari: Zena trudna. Ne trazi lubenice van sezone, ali hoce da slusa gramofon! :) Srecom, volim tehniku pa mi ova njena zelja skroz prija, osim sto ce uticati na budzet koji je vec poprilicno istanjen...
Za sada imamo Technics SL-D212 gramofon, a ono oko cega mi treba vasa pomoc su pojacalo i zvucnici. Uslov za pojacalo je da ima mogucnost daljinskog upravljanja (sa originalnim ili unverzalnim) - skakacu da joj okrenem plocu, ali ne moram bas i da podesavam glasnocu ili menjam ulaz. ;)
Gledao sam po oglasima svasta, citao forum, pa mi je prva zelja Denon PMA-980R.
 
- ima li nekog na forumu ko bi hteo da otudji svoj Denon ili nesto slicno sto odgovara opisu (daljinski + lepo opsluzuje gramofon)?  Znam da nije najsrecniji uslov, ali trazim najbolje resenje. :)
- preporuka za neke zvucnike koji bi se lepo slagali sa njim? (oko 150 €)
- misljenja o Denon PMA-880R i Yamaha AX-596 i koji bi im zvucnici prijali?
 
Hvala unapred na angazovanju.
Link to comment
Share on other sites

Nemam uređaj koji Vam odgovara da bih Vam ga mogao ponuditi ali Vam hvala za svu toplinu koja je protekla kroz Vaše pisanje. Želim vam dobro raspoloženje u trudnoći i sreću sa prinov{om,ama}... Bilo je uživanje ovo pročitati. Tako retko... 

Link to comment
Share on other sites

To je ta magicna cifra od oko 150 eura. :)Kad je ta lova u pitanju,meni nekako uvek na pamet padne Canton kao i Magnat ali stariji modeli.Takodje tu upada i JBL LX 44 ali posto je soba od 20 kvm,bolje ici na LX 55.Te kutije lepo sviraju a nisu skupe i sto je najvaznije,uvek mozes da ih prodas kad ih "prerastes".To su ti neke smernice koje bih ja kutije trazio ali ti moras da ides od jednog do drugog  i da cujes i izaberes ono sto se tebi-vama svidja.I Canton i Magnat i JBL razlicito sviraju.Sad sam gledao oglase na KP-u i ono prvo sto bih pogledao-poslusao je ovo : https://www.kupujemprodajem.com/BNS-Soundcolumn-1-transmisija-59312591-oglas.htm?filter_id=110419535

Nisam ih slusao ali su me ozbiljno zainteresovali.Kao prvo transmisija,kao drugo "VIFA" a kao trece kad vam dete krene da puzi i seta,ne moze da ulubi kalote na basovima jer su drajveri u kabinetima a dok poraste da stisne kalotu na srednjotoncu,vec ces moci da mu objasnis da ta kalota bas tako treba da izgleda a ne drugacije . :D

Sipaj goriva u auto pa idi poslusaj par razlicitih modela.Kad se odlucis,lako cemo naci pojacalo.Izbor je velik.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Peter said:

Kao prvo transmisija

Pogledaj zadnju sliku otvorene kutije,  to je radio KEF sa 104.2 ili 104.3 modelom, nije transmisija to je jedna varijanta isobarik sistema ( mislim ), kako god trebalo bi da to radi dobro sto se tice basa

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, Krca44 said:

Pogledaj zadnju sliku otvorene kutije,  to je radio KEF sa 104.2 ili 104.3 modelom, nije transmisija to je jedna varijanta isobarik sistema ( mislim ), kako god trebalo bi da to radi dobro sto se tice basa

Naravno. Ni "t" od transmisije. Moja greška. Kasno je ali mislim da bi ovo moglo dobro da svira.Treba ih čuti.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Peter said:

mislim da bi ovo moglo dobro da svira.Treba ih čuti.

Zanimljiv koncept, nisam nikad cuo ovakav zvucnik, navodno bi trebalo da ima cistiji bas u odnosu na bas reflex,  elem KEF je ti uradio malkice bolje, slucajno sam 91' video u magazinu Stereo njihov test i sliku isecene kutije u vertikali... tad su jos pravili takve fazone da sve vidis kako izgleda  :)

Link to comment
Share on other sites

Taktika sa nedostupnim basovoma je skroz dobra! :D Listajuci oglase, meni je utisak bio da ce problematicnije biti pojacalo, zbog koncepta daljinac+pristojan phono. Ako to resim, lakse bih se setao sa tim komadom u potrazi za zvucnicima nego obrnuto. Ako odem da cujem zvucnike, verujem da prodavci imaju neko pojacalo za probu, al pitanje je koliko ce to imati veze sa nekim mojim potencijalnim pojacalom. Zacaran krug, sta je starije, kokoska ili jaje? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Dobio sam ultimatum da ubrzo nesto kupim, a i zbog posla necu stici da mnogo isprobavam zvucnike. Bas sam kratak sa vremenom. Jos jedno razmisljanje... S obzirom da je prva kupovina, da li bi bilo pametnije uzeti nesto sto cu lako prodati ukoliko za neko vreme shvatim da zelim nesto drugo? Mislim na zvucnike poput JBL... Denon PMA-880R ili Yamaha AX-596 sa gramofonom, je l cuo neko ovu kombinaciju?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...