Jump to content


Pojačala za slušalice


ivanp

Recommended Posts

Dakle,..... posle dugo, dugo.. vremena ponovo imam slušalice. Audio technica ATH-M40X su mi uključene direktno u Denon pojačalo. E sad ja nisam nikakva referenca. Prvo, mator sam i samim tim slušni aparat mi odavno nije HiFi.:D Drugo, kao što rekoh jako dugo nisam imao slušalice. Za sada sam prezadovoljan kako se čuju.

Voleo bih da pročitam što više iskustava sa pojačalima za slušalice.
Verovato ću početi sa nekim jeftinim kineskim modelom, ali bih ipak voleo da pročitam iskustva drugih članova.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dakle, Misko ........ Mislim da sam u vise razbacanih postova napisao nešto o sebi i svojim "sistemima" (sistem kako to gordo zvuči). Dakle sistem je totalno irelevantan!!! Slušalice su mi ubodene u Denon PMA-880R. Vremešno integralno pojačalo. Izvor je stara profesionalna zvučna  Terratec AudioSystem EWX 24 96. Probane su slušalice i sa DAC om NAD DAC 2. Lepo se čuju. E sad, kako ja nisam klasičan audiofil ali volim da se igram za što je manje para, po mogućstvu... Odgovor je jasan. Interesuju me iskustva članova sa pojačalima za slušalice.

Verovatno ću početi sa kinezima da, svesno, izgubim što manje para pa gde stignem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Imam ja ovo, treba ti i napajanje, smo što je ponudjeno kučište ružno(subjektivno), ja sam ubacio u nešto drugo.

Meni radi samo na Grado posao, ostalo mi nije nešto.

 

Da li neko ima iskustva sa solajinim sedra one pojačalom?

To je meni interesantno pojačalo.

Link to comment
Share on other sites

Dakle ako je tačno ccccccccc........!!!! Koja prevara!!! Našao sam ovo jeftino kinesko pojačalo za slušalice. https://www.amazon.com/Nobsound-NS-08E-Integrated-Amplifier-Headphone/dp/B014FASL1A
Nije lepo kad te z....y .u za 50 ojra, al kad te ......za više. Ne znam šta da mislim.

Na jednom mestu sam našao komentare da su na njemu lampe samo za ukras!!!!

Ne mogu trenutno da nađem te komentare na netu ali naći ću pa ću da postavim link.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Stigla prinova: Pioneer U-05. Radi se o uredjaju koji u sebi objedinjuje DAC, pojacalo za sluske i predpojacalo. Ima, sto je meni vazno, pre-out izlaze, balansirane i single end, tako da moze da se koristi kao predpojacalo a da se za njega zakaci neko drugo pojacalo. Meni je ovo bilo vazno zbog toga sto mastam da za njega zakacim lampasko pojacalo za sluske bez volume kontrole - cisto izlazno pojacalo ali za sluske.

Na prednjoj ploci se nalaze prikljucci za sluske: balansirani i single end. Unutra se nalaze 2 Sabre chipa zaduzeni za konverziju i PCM i DSD, DSP sa par interesantnih podesavanja, diskretno pojacalo za sluske od 2x 300 mW na 32 Ohma na balansiranim izlazima - ova izlazna snaga ne izgleda puno ali to radi bez problema (doduse jos nisam probao sa mojim AKG sluskama koje su dosta nezgodne za pokretanje). Kvalitet izrade uredjaja je 1A. Ima i daljinski.

Prvi slusni utisci su povoljni. U svakom slucaju predstavlja pomak na bolje u odnosu na moju dosadasnju kombinaciju: Shiit Loki + Musical Fidelity X-Can V2.

Pioneer U-05.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

U svojoj spavacoj sobi, pored kreveta, sam imao instaliran mali sistem za sluske, implementiran pomocu Apple Air-a, Shiit Modi i Naim Headline 2.. Taj sistem sam sada promenio. On se sada sastoji od:

- Squeezebox Touch - streamer

- Arcam irDac 2 - DAC povezan Crystal Cable digitalnim coax kablom sa SB Touch-om

- Naim Headline 2 sa eksternim napajanjem Teddy Pardo

Uvodjenje malog Arcama je stvari ucinilo znacajno boljim od zvuka koji sam imao sa Shiit Modi. Inace Arcam na sebi ima takodje implementiran izlaz za sluske (samo za 3,5 mm banane) koji je upotrebljiv ali ne i nesto posebno dobar. NaimHeadline 2 daje tu bolji zvuk: sa vise basa, sa vise punoce u srednjim i sa cini mi se i nesto boljom dinamikom. Mali Arcam takodje podrzava i Bluetooth, mada to jos nisam isprobao. Ponekad se mozda i BT pokaze korisnim ako npr. zelim na brzinu da poslusam nesto sa recimo Youtube-a, pa se zakacim tabletom na Arcama.

U svakom slucaju Arcam je odlicna spravica, sa odlicnim setom prikljucaka (2 coax, 2 opticka, 1 USB i 1 BT), sa dva para RCA izlaza (jedan par je bez volume control a drugi sa, tako da moze da se koristi i kao predpojacalo sa digitalnim ulazima). Cena: 399 eura sa transportom iz Nemacke.

Small bedroom system.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 2.4.2018. at 16:13, ivanp said:

…Voleo bih da pročitam što više iskustava sa pojačalima za slušalice.
Verovato ću početi sa nekim jeftinim kineskim modelom, ali bih ipak voleo da pročitam iskustva drugih članova.

Sad videh ovu temu, pa da se nadovežem…

Godinama imam DIY pojačalo za slušalice, tranzistorsko koje radi u A klasi. Generalno zadovoljan zvukom, ali pošto nemam iskustva sa pojačalima za slušalice, probao bih neko sa lampama. Imam utisak da bi slušalicama Grado SR325 tako nešto leglo ko budali šamar :-)

Da li ima neko predlog šta do 200-300 € kupiti za probu?

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, den!s said:

Sad videh ovu temu, pa da se nadovežem…

Godinama imam DIY pojačalo za slušalice, tranzistorsko koje radi u A klasi. Generalno zadovoljan zvukom, ali pošto nemam iskustva sa pojačalima za slušalice, probao bih neko sa lampama. Imam utisak da bi slušalicama Grado SR325 tako nešto leglo ko budali šamar :-)

Da li ima neko predlog šta do 200-300 € kupiti za probu?

 

Pa za te pare a da bude lampas jedino da pitas Solaju. On ima u ponudi pojacalo za sluske SE sa EL84.

Link to comment
Share on other sites

On 20.5.2018. at 6:48, DejanM said:

Stigla prinova: Pioneer U-05. Radi se o uredjaju koji u sebi objedinjuje DAC, pojacalo za sluske i predpojacalo. Ima, sto je meni vazno, pre-out izlaze, balansirane i single end, tako da moze da se koristi kao predpojacalo a da se za njega zakaci neko drugo pojacalo. Meni je ovo bilo vazno zbog toga sto mastam da za njega zakacim lampasko pojacalo za sluske bez volume kontrole - cisto izlazno pojacalo ali za sluske.

Na prednjoj ploci se nalaze prikljucci za sluske: balansirani i single end. Unutra se nalaze 2 Sabre chipa zaduzeni za konverziju i PCM i DSD, DSP sa par interesantnih podesavanja, diskretno pojacalo za sluske od 2x 300 mW na 32 Ohma na balansiranim izlazima - ova izlazna snaga ne izgleda puno ali to radi bez problema (doduse jos nisam probao sa mojim AKG sluskama koje su dosta nezgodne za pokretanje). Kvalitet izrade uredjaja je 1A. Ima i daljinski.

Prvi slusni utisci su povoljni. U svakom slucaju predstavlja pomak na bolje u odnosu na moju dosadasnju kombinaciju: Shiit Loki + Musical Fidelity X-Can V2.

Pioneer U-05.jpg

Imao sam prilike da slusam ovo Pioneer pojacalo sa Pioneer SE Master1 sluskama. To je Pioneer-ov top model slusalica sa cenom od 2K+ i Pioneer ih je napravio kao komplement upravo ovom pojacalu U-05.

Pioneer Master1SE.jpg

Pioneer U-05.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ove Pioneer slusalice su verovatno najispljuvanije slusalice u toj visokoj ligi slusalica. Na internetu im je uglavnom zamerano da nemaju dinamiku, da su preostre, ... svako je imao neku primedbu. Ja sam ih slusao sa ovim pojacalom U-05 i to je sviralo odlicno. Zbilja: odlicno. Cini mi se bolje nego sto Sennheiser HD800S sviraju sa ovim pojacalom (moja kombinacija kod kuce). Pioneer Masters su dodale malo strukture u srednjim i nesto dubljeg basa, tako da je zvucna slika nesto "punija" u odnosu na Senn HD800S. Nikakav ja problem sa dinamikom nisam cuo a jos manje problema sa "vristecim visokim". Znacajno je pri tom pomenuti da Pioneer U-05 ima veoma izrazenu ekstenziju u visokim ali sa ovim Pioneer Masters sluskama to daje jako prirodnu zvucnu sliku. Meni se cini da ove dve Pioneer sprave leze kao dete na nosi - savrseno.

Ovo je bio izvor:

 

Pioneer N70.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 4/11/2018 at 5:14 PM, mdragoslavm said:

U sustini , kao pojacalo mislim da je perfektno, znam da jeste, ako mu je napajanje dobro , ali ja ne bih jos jedno savrseno pojacalo u zivotu , imam ih brda , od op ampova , tj ovih cipova bezim od sad , to nisam znao ranije sad tako mislim
Koristim nesto isto kao ovo , za sluske u sklopu zvucne kartice , identicno , ali ne bih to nikome preporucio sem ako isti nece hirurski cist zvuk . Onda je to najbolje , al cemu cist zvuk .
Ja bih radije instrument , a to vec zavisi od dosta faktora .Cevi bi ja , ne znam za vas . Ako mi se ne slusaju , imam op amp, ili pojacalo za zvucnike . Am ogu i simulirati .

Link to comment
Share on other sites

On 16.11.2018. at 17:19, neskor said:

te Grado imaju izlaznu impedansu 32R, tako da u obzir samo mogu doci vecinom lampasi sa izlaznim trafoima

ovi ostali su vecinom za 300R i 600R slusalice

 

On 16.11.2018. at 17:33, DejanM said:

Mozda mu Solaja doda i trafo na izlazu ali to ce da iskoci iz budzeta ....

 

On 16.11.2018. at 18:25, den!s said:

Ok, moraću prvo malo da se edukujem :-)

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
 

Solaja Audio Sedra 1 ima izlazne trafoe, posedujem jednu tako da nema greske. Jedino bih preporucio da ga kontaktiras i raspitas se oko 32 omskih slusalica posto na selektoru mozes da biras samo od 60 do 600 oma, mada mislim da on to moze vrlo lako da ti resi.  Inace pojacalo je odradjeno kao tenk, ja przim lampe svako vece kada mi deca zaspe i moja je topla preporuka svakom ko hoce ozbiljan lampaski headamp a da ne kosta ko bubreg. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...