Jump to content


Denon pma-920 ili Denon PMA-1060


sakal

Recommended Posts

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pre jedno 6 meseci sam probao iz radoznalosti da spustim zvucnike na parket i posle 15 minuta zabolela me glava...   probaj bilo sta moguce da stavis izmedju zvucnika i parketa koliko da cujes sta ce biti, gumeni odbijaci za vrata su meni pomogli iako su oni mnogo losije resenje od siljaka

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Father said:

Hoćeš da kažeš da potpuno ztvaranje rupe nije utanjilo bass. Namerno sam napisao peškiri da totalno ubiješ bassreflex i čuješ ima li promene. Meni je za neverovati da nema velike razlike.

Onda definitivno taj denon mulja nešto sa tim zvučnicima.

Možda na brzaka da okreneš utikač (fazu) na pojačlu i poslušaš tako. Verovatno šiljke nemaš, pa predlažem neke najlakše metode za pregled šta se zbiva. Obrati pažnju da li dolazi do poremećaja pozicije instrumenata osim samo bassa koji pravi problem. Obično je strujna kontra faza oštrija (digitalis) i ima nešto manju dinamiku na bassu.

Ako ti se tako učini bolje okreni utičnicu i na cd-u pa poslušaj. Svakako vrati svaku utičnicu na položaj koji misliš da ima više informacije i konkretnijeg je fokusa i čvršće prezencije zvučne slike.

... Pa javi? ... Ovako na daljinu je teško sa sigurnošću definisti problem, pogotovo što zatvaranje basreflex rupe ne pravi razliku, kao ni pomeranje zvučnika sa početne pozicije. Može biti samo nešto u spravama. Pa idemo korak po korak. :thumbsup2

E moj prijatelju,ja samo mogu da ti zahvalim na svom ovom trudu i da castim pice ako se ikada upoznamo.Sve ovo sto si rekao prevazilazi moje znanje i mogucnosti :)

Link to comment
Share on other sites

Nema potrebe da se mučiš jer ta serija denon-a  ima problem s kontrolom bas-a , pojačan mid bas ... prije bih rekao da nije dobar match s tvojim kutijama .Djelimično bi riješio problem sa zvučničkim kablom " nandzarastim" :D , o tome može kolega Father nešto više ...

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, jagermaister said:

bi riješio problem sa zvučničkim kablom " nandzarastim" :D , o tome može kolega Father nešto više ...

Ja ukazivao, pa ko je bio voljan da proba, nije ga skupo koštala proba. Sada više neću da trubim o tome. Ima na dosta mesta gde se spominju pa neka se potpomognu search-om, naravno koga zanima. :blah

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, sakal said:

Hteo sam da probam sa drugim pojacalom ali izgleda da vise niko kod mene u kraju nema komponente.Svi samo komp i mp3.

Pogledah par testova za 702, nigde ne piše da su zvučnici problematični u basu. Našao sam neki FR od modela 701, ima doduše malo više basa ali to sigurno može da se koriguje zatvaranjem otvora.

Znači može biti do pojačala, ali pre toga sumnjam na zvučničke i interkonekcijske kablove. Kakvi su ti kablovi, loš interkonekcijski kabal zvuči baš tako kako si opisao.

Da li je isključen loudness i tonske kontrole na pojačalu?  Zašto jednostavno ne skineš malo basa tonskom kontrolom?

Ne znam gde se nalaziš, ali imam par DIY zvučničkih i interkonekcijskih kablova koje ne koristim, možeš dobiti na probu.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, jagermaister said:

Nema potrebe da se mučiš jer ta serija denon-a  ima problem s kontrolom bas-a , pojačan mid bas ... prije bih rekao da nije dobar match s tvojim kutijama .Djelimično bi riješio problem sa zvučničkim kablom " nandzarastim" :D , o tome može kolega Father nešto više ...

Imao sam do skoro Denon 860 koji je vrlo sličan tonski 1060, samo je ovaj drugi dosta jači. Sve što ti je Jagermaister napisao je tačno. Ne želim da ti ubijam volju ali nikada nećeš izaći na kraj sa tim pojačalom. Prodaj ga ili zameni za 980r ili 1080r...tek tada ćeš biti zadovoljan basom.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, richiemsch said:

Imao sam do skoro Denon 860 koji je vrlo sličan tonski 1060, samo je ovaj drugi dosta jači. Sve što ti je Jagermaister napisao je tačno. Ne želim da ti ubijam volju ali nikada nećeš izaći na kraj sa tim pojačalom. Prodaj ga ili zameni za 980r ili 1080r...tek tada ćeš biti zadovoljan basom.

Pisao sam već negdje da su karakterom ti modeli 860 , 980 , 1060 , 1080 svi jako slični .. tri modela od tih sam imao i slušao još par .Jednostavno Denon tako zvuči , mekan bas naglašen mid tu i tamo ima malo više kontrole jači model  , visoki znaju da budu ponekad nervozni ali je u principu to taj zvuk . Nisu to loša pojačala i konstrukcijski su dobro odradjena  , imaju malo problema sa input selektorima i treba pronaći zvučnu kutiju po mjeri - sinergija . Dosta bi se dobilo s kablovima al su to je za one koji imaju volje , strpljenja i mogućnosti da se igraju .

Link to comment
Share on other sites

Nisam ni ja rekao da su to loša pojačala. Na primer, ta serija 860 i 1060 ne praštaju loše snimke tj. otkrivaju svaki nedostatak u pesmi. Sa druge strane, ako su snimak i repordukcija dobri, znaju da zvuče izuzetno dobro. Čuo sam da su 980r i 1080r dosta pitomiji kod visokih i da im taj mid-bas nije izražen, već da je celokupan bas odličan. Meni već nedostaje onaj najdublji spektar basa koji sam imao sa 860...kako to trese patos, neverovatno dobro.

Link to comment
Share on other sites

42 minuta ranije, richiemsch said:

Nisam ni ja rekao da su to loša pojačala. Na primer, ta serija 860 i 1060 ne praštaju loše snimke tj. otkrivaju svaki nedostatak u pesmi. Sa druge strane, ako su snimak i repordukcija dobri, znaju da zvuče izuzetno dobro. Čuo sam da su 980r i 1080r dosta pitomiji kod visokih i da im taj mid-bas nije izražen, već da je celokupan bas odličan. Meni već nedostaje onaj najdublji spektar basa koji sam imao sa 860...kako to trese patos, neverovatno dobro.

Ma možda je izvor problema u CD plejeru, ili kablovim kao što sam već rekao,  treba sad imati strpljenja pa probati drugi izvor zvuka, kablove i slično da se eliminiše jedno po jedno. Može i laptop da posluži kao izvor zvuka za brzo poređenje. Eventualno snimiti FR zvučnika tu u sobi, može tu svašta biti, ne bih tek tako otpisao pojačalo, baš zbog  toga što je i ranije postojao sličan problem sa drugim pojačalom u istom sistemu. Ili uzeti na kraju pojačalo pa odneti u neki drugi sistem, odmah će da se pokaže da li je u njemu problem.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Nixie said:

Pogledah par testova za 702, nigde ne piše da su zvučnici problematični u basu. Našao sam neki FR od modela 701, ima doduše malo više basa ali to sigurno može da se koriguje zatvaranjem otvora.

Znači može biti do pojačala, ali pre toga sumnjam na zvučničke i interkonekcijske kablove. Kakvi su ti kablovi, loš interkonekcijski kabal zvuči baš tako kako si opisao.

Da li je isključen loudness i tonske kontrole na pojačalu?  Zašto jednostavno ne skineš malo basa tonskom kontrolom?

Ne znam gde se nalaziš, ali imam par DIY zvučničkih i interkonekcijskih kablova koje ne koristim, možeš dobiti na probu.

Kabl je obican,4mm jer tako pise u uputstvu.Kupio sam ga u Kanibalu i mislim da je ovaj

http://www.kanibal.co.rs/products.php?sgr=15012000&pid=15012013

Loudness iskljucen bas izmedju pola i 3/4.

Inace sam iz Beograda,Rakovica.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, richiemsch said:

Nisam ni ja rekao da su to loša pojačala. Na primer, ta serija 860 i 1060 ne praštaju loše snimke tj. otkrivaju svaki nedostatak u pesmi. Sa druge strane, ako su snimak i repordukcija dobri, znaju da zvuče izuzetno dobro. Čuo sam da su 980r i 1080r dosta pitomiji kod visokih i da im taj mid-bas nije izražen, već da je celokupan bas odličan. Meni već nedostaje onaj najdublji spektar basa koji sam imao sa 860...kako to trese patos, neverovatno dobro.

U pravu si za snimak,tek kad je savrsen onda zvuci ok.Inace se primecuje svaki nedostatak na lose snimku

Link to comment
Share on other sites

...Ja samo govorim čoveku da ne gubi vreme. Dve godine sam ja izgubio tražeći izvor problema. Problem je pojačalo. Uostalom, taj predlog da ga proba u drugom sistemu će mu odmah jasno ukazati na ovo o čemu pišem. Ponavljam, jedina dobra stvar kod te serije je taj niži opseg basa od 110Hz pa naniže, sve ostalo nije .

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Nixie said:

Ma možda je izvor problema u CD plejeru, ili kablovim kao što sam već rekao,  treba sad imati strpljenja pa probati drugi izvor zvuka, kablove i slično da se eliminiše jedno po jedno. Eventualno snimiti FR zvučnika tu u sobi, može tu svašta biti, ne bih tek tako otpisao pojačalo, baš zbog  toga što je i ranije postojao sličan problem sa drugim pojačalom. Ili uzeti pojačalo pa odneti u neki drugi sistem, odmah će da se pokaže da li je u njemu problem.

Pokusavam da nadjem cd plejer a da ne kupujem drugi da me zena ne bi ubila.S pojacalo bih odneo bilo gde ali kao sto rekoh,svuda kod mene je genius 5.1 vrhunac hifi tehnike

Link to comment
Share on other sites

Evo ti jedan primer: Pusti "Callin Elvis" od Dire Straits-a, to na tom pojačalu zvuči neverovatno dobro-pravi Hi end. Sa druge strane, pusti "Equinoxe, Pt. 4"-Jean-Michel Jarre, i obrati pažnju u prvih 7-8 sekundi na bas-bubanj koji nema potrebnu dubinu. Ako imaš slušalice, probaj da ih spojiš na CD ili PC (da zaobiđeš pojačalo), pa poslušaj ponovo tih 7-8 sekundi...Sve će ti biti jasno nakon ovog testa.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, sakal said:

Kabl je obican,4mm jer tako pise u uputstvu.Kupio sam ga u Kanibalu i mislim da je ovaj

http://www.kanibal.co.rs/products.php?sgr=15012000&pid=15012013

Loudness iskljucen bas izmedju pola i 3/4.

Inace sam iz Beograda,Rakovica.

To je predebeo kabel ...  Pogledaj negdje u prodavnici elektromaterijala ovako nešto :

https://www.exel.rs/kablovi-i-provodnici/telekomunikacioni-kablovi/j-hsth-instalacioni-bezhalogeni/j-hsth-2x2x08-mm2

Ne vezano za tebe mi stvarno nije jasno zašto se toliko ide na neke lude presjeke zvučničkih kablova ( još licnasti ) tu definitivno bas mora da luduje .Solid core u bilo kojoj varijanti i bilo gdje u sistemu kao interkonekt , zvučnički pa i strujni donosi realniji i utegnutiji zvuk .

 

Link to comment
Share on other sites

Pokusavam da nadjem cd plejer a da ne kupujem drugi da me zena ne bi ubila.S pojacalo bih odneo bilo gde ali kao sto rekoh,svuda kod mene je genius 5.1 vrhunac hifi tehnike

Ako sam dobro ispratio imas Denon 1420, imam ga i ja, nije sam vrh ali je sasvim dobar plejer, odlican zvuk, pa ne bih rekao da je problem u njemu.

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jagermaister said:

To je predebeo kabel ...  Pogledaj negdje u prodavnici elektromaterijala ovako nešto :

https://www.exel.rs/kablovi-i-provodnici/telekomunikacioni-kablovi/j-hsth-instalacioni-bezhalogeni/j-hsth-2x2x08-mm2

Ne vezano za tebe mi stvarno nije jasno zašto se toliko ide na neke lude presjeke zvučničkih kablova ( još licnasti ) tu definitivno bas mora da luduje .Solid core u bilo kojoj varijanti i bilo gdje u sistemu kao interkonekt , zvučnički pa i strujni donosi realniji i utegnutiji zvuk .

 

Posto u svom poslu moram konstantno da ucim nove stvari pogotovo one sa kojima se nisam susretao i ovog puta sam uradio sto obicno radim.Ako mi nedostaje online dokumentacija ili sl prionem na knjigu i to je to.Posto nisam bio zadoboljan zvukom procitao sam da je ovo mera ako je kabl preko 3 m.Nista samoinicijativno :)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, richiemsch said:

Evo ti jedan primer: Pusti "Callin Elvis" od Dire Straits-a, to na tom pojačalu zvuči neverovatno dobro-pravi Hi end. Sa druge strane, pusti "Equinoxe, Pt. 4"-Jean-Michel Jarre, i obrati pažnju u prvih 7-8 sekundi na bas-bubanj koji nema potrebnu dubinu. Ako imaš slušalice, probaj da ih spojiš na CD ili PC (da zaobiđeš pojačalo), pa poslušaj ponovo tih 7-8 sekundi...Sve će ti biti jasno nakon ovog testa.

Iskreno,samo mi Dire Straits zvuci normalno.Narezao sam best off i samo sa tim albumom uzivam u zvuku.Sve ostalo,tuga

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Spachek said:


Ako sam dobro ispratio imas Denon 1420, imam ga i ja, nije sam vrh ali je sasvim dobar plejer, odlican zvuk, pa ne bih rekao da je problem u njemu.

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 

Nisam ni ja mislio da je los ali mi je palo napamet da sa njime nesto nije ok.Kazem ti,zna da preskace,ubrza pesmu i sl.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, sakal said:

Kabl je obican,4mm jer tako pise u uputstvu.Kupio sam ga u Kanibalu i mislim da je ovaj

http://www.kanibal.co.rs/products.php?sgr=15012000&pid=15012013

Loudness iskljucen bas izmedju pola i 3/4.

Kabal za zvučnika ti je solidan, mislim da on i ne može proizvesti takve efekte.

Sve kontrole stavi na sredinu, isključi subsonic filter, imaš na pojačalu source direct pa ga uključi, to ti zaobilazi taj stepen sa tonskim kontrolama u potpunosti.

Promeni ulaz, priključi CD na neki drugi line ulaz, tuner, aux, ili tape, prebaci record selector na neki ulaz koji ne koristiš, pa probaj da li ima razlike.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...